Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
skywalker89    833

Słyszałem plotkę że ktoś kontraktuje na nowe zbiory po 4zl, ktoś słyszał? 

Jakby komuś coś To mam ze 300kg czerwonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Jak zaprawiacie fasole samym proteusem ile wody na worek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
48 minut temu, skywalker89 napisał:

Słyszałem plotkę że ktoś kontraktuje na nowe zbiory po 4zl, ktoś słyszał? 

 

4zł. za Jaśka czy inną nie do uwierzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sława Tomaszów kontraktuje jaka nową odmianę podobna do Jasia 4zl to cena minimalna jeśli będzie lepsza mają dopłacać tylko trzeba było brać od nich kwalifikat 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
1 minutę temu, Zetor9540iursusc330M napisał:

Sława Tomaszów kontraktuje jaka nową odmianę podobna do Jasia 4zl to cena minimalna jeśli będzie lepsza mają dopłacać tylko trzeba było brać od nich kwalifikat 

 

A kwalifikat po ile był za kilo i ile kg na ha dawali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
12 minut temu, Zetor9540iursusc330M napisał:

Sława Tomaszów kontraktuje jaka nową odmianę podobna do Jasia 4zl to cena minimalna jeśli będzie lepsza mają dopłacać tylko trzeba było brać od nich kwalifikat 

 

dzwoniłem do Sławy to kontraktują jedynie drobną  odmianę Alubia  czy jakoś tak a jaśka nigdy nie kontraktowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówiłem że jaśka tylko coś w podobie do jaska bo ona jest grubsza niż aura a drobniejsza od jaśka cena za kwalifikat była 16zl nie wiem czy brutto czy netto zasiew normalnie w granicach 110kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

No właśnie,  z jaśkiem to byłoby zbyt piękne,  aczkolwiek pewnie dużo ludzi by zakontraktowało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Widzę u mnie takie jeden milioner posiał w kawałku górzystym z 50ha jaśka.. życzę powodzenia jak będzie dużo deszczu albo ulewne burze chociażby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Gul skoczył że zasiał 50 ha fasoli powiem tak szybciej zbierze z tych 50 ha jak ten co 2 ha bo do niego przyjdą z zrobił usługę jak nie ma swoich maszyn niż do tego co ma 2 ha . Skąd już wiadomo czy będzie padać .

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

No nie do końca chyba tak jest, 50 h młócenia Masterem to jest +- 5 dni, a przez ten czas pogoda może się zmienić, zastanawia mnie to co kilkukrotnie już tu przeczytałam i co kolega wyżej pisze, a mianowicie, że ten, który ma 50 h wymłóci  szybciej niż ten z 2 h. Czy faktycznie tak u was jest? Bo u nas, zresztą jak i w okolicy czy to chodzi o usługę koszenia zboża czy młócenia fasoli ustalana jest kolejka i każdy tego się trzyma, usługodawca jeśli chce być wiarygodnym to dotrzymuje słowa, bo ten " obszarowiec" z 50 h, dla którego on może w tym roku usunąć z kolejki kilku mniejszych klientów w przyszłym roku może sam kupić maszynę do omłotu lub ściągnąć kogoś kto ma bardziej atrakcyjną ofertę, wtedy pozostaje niesmak i brak zaufania, bo nie wiadomo czy sytuacja się nie powtórzy. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
3 godziny temu, beata12596 napisał:

No nie do końca chyba tak jest, 50 h młócenia Masterem to jest +- 5 dni, a przez ten czas pogoda może się zmienić, zastanawia mnie to co kilkukrotnie już tu przeczytałam i co kolega wyżej pisze, a mianowicie, że ten, który ma 50 h wymłóci  szybciej niż ten z 2 h. Czy faktycznie tak u was jest? Bo u nas, zresztą jak i w okolicy czy to chodzi o usługę koszenia zboża czy młócenia fasoli ustalana jest kolejka i każdy tego się trzyma, usługodawca jeśli chce być wiarygodnym to dotrzymuje słowa, bo ten " obszarowiec" z 50 h, dla którego on może w tym roku usunąć z kolejki kilku mniejszych klientów w przyszłym roku może sam kupić maszynę do omłotu lub ściągnąć kogoś kto ma bardziej atrakcyjną ofertę, wtedy pozostaje niesmak i brak zaufania, bo nie wiadomo czy sytuacja się nie powtórzy. 

50 ha na 2 mastery wpada usługa,robią to w dobę.także jak takiego 2 hekatrowego odsunie o jeden dzień ,to żadna przykrość mu sie nie powinna stać.Ja zamawiam,przykładowo ,w poniedziałek ,na przyszłą środę,ale jak przyjedzie w piątek,i wymłóci ,to bodaj po rękach całować 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Wcale nie zazdroszczą tych 50 ha jemu bo jak tracimy to wszyscy czy na cenie czy złych warunkach atmosferycznych tylko problem jest taki na dwu  ha nie traci się tyle co na 50 ha bo tam to już lecą straty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
Napisano (edytowany)
14 godzin temu, galan99 napisał:

Gul skoczył że zasiał 50 ha fasoli powiem tak szybciej zbierze z tych 50 ha jak ten co 2 ha bo do niego przyjdą z zrobił usługę jak nie ma swoich maszyn niż do tego co ma 2 ha . Skąd już wiadomo czy będzie padać .

Mi do szczęścia dużo nie trzeba ale żeby 50 ha  fasoli siać to po h*j tyle? Wiadrami miche będzie żarł i tak zdechnie jak my wszyscy takie moje zdanie. I ro***erdoli ceny i tyle w temacie.

Edytowano przez Andpol
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
2 godziny temu, traktor11 napisał:

Wcale nie zazdroszczą tych 50 ha jemu bo jak tracimy to wszyscy czy na cenie czy złych warunkach atmosferycznych tylko problem jest taki na dwu  ha nie traci się tyle co na 50 ha bo tam to już lecą straty

ja pójdę dalej i rozszerzę
- nie tylko nie zazdroszczę a wspólczuję
Po dwu latach względnej koniunktury cenowej w fasoli walić takie powierzchnie nawet jeśli się wcześniej podobne siało? ... i to w uprawie gdzie nie ma żadnych regulacji stabilizujących rynek jak i alternatywnego zastosowania produktu jak np rzepaku w biopaliwa na wypadek nadprodukcji?

dalszą część komentarza dopisze rzeczywistość gdzieś tak w okolicach października czyli za pięć miesięcy
bo ja - oczywiście zapomnę i teraz tylko na wszelki wypadek .... aby było co podlinkować ;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyxxx    9
Napisano (edytowany)

Tak jest zamiast( jak to mówią ) łyżeczką powoli to niektórzy łychą albo chochlą odrazu chcą się szybko dorobić. Wydaje mi się Jeśli wogóle uda się zebrać fasole to będzie lipa ze sprzedażą.

Edytowano przez kamyxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ta sama gadka co roku bo nasiane w ciul bo nie zbierze bo ceny nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    961

 Kto ma  5/10 hektarów to sieje 2ha a kto  ma 100/500  hektarów to sieje 50  ha  jedni sieją  dużo bo chcą się szybko dorobić ✌️  a  inni  sieją  bo za coś trzeba spłacać kredyty za  kupno pola i  John Deere  na dżojstiki ,każdy ma swoją filozofię  i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Gdybym wiedział że rzepak drogi będzie jak teraz kontrakty ponad 2tysi to fasoli wcale bym nie siał tylko rzepakiem obsiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

@Andpol już zapomniałeś jak było w ubiegłym rzepakiem? płakałeś że lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Bo zmarzł i 2tony dał a przy torach gdzie pociągi jeździły to tonę więcej dał a w tym roku to rokuje dużo obym nie zapeszył no i cena jest a w fasoli to jak tak dużo nasiane to koszty się zwrócą no może na sól do chleba zostanie i kupa nerwów jak pogoda nie dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skocz27    1

jako nowy witam wszystkich fasola posiana w połowie przez deszcz mam pytanie jezeli da rade wjechac w srode po dosianiu z wałem czy ta siana w sobote jak pusci kiełek w ziemi nie uszkodzę jej

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj