Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Andpol    959

Pamiętam jak mak ludzie sieli a potem jak go zakazali to zaczęto uprawiać fasolę tak było w mojej okolicy o ile dobrze pamiętam?

 

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
melon10641 napisał:

Na południu świętokrzyskiego też jest zaglebie ale nie wiem czy my więksi czy oni. Swoją drogą wie ktoś może jak długo sięga tradycja siania u nas fasoli?

Wydaje mi się że u nas jest więcej fasoli i lepsza agrotechnika, popatrz nawet na użytkownik AF Andrzej Dymko wstawia zdjecia kombajnów i tam z podpisem żniwa fasolowe w świętokrzyskim 2020 ludzie widłami wrzucają fasolę do hederu bizona. U nas tak było paręnaście lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Też mi się tak wydaje bo widziałem jego zdjęcia natomiast nie byłem w żniwa we świetokrzyskim to na 100% nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

NIE POLECAM pana Amadeusa M. z Kryszyna, sprzedałem mu trochę fasoli z pola. Już 2 tydzień po terminie i przelewu nie ma chociaż zapewniał, że na czas zrobi! Cenę też dużo niższą dał niż była wtedy w okolicy!  Strasznie niesłowny facet, nie polecam.
Dodam jeszcze, że fasola była sucha.. Zrobił w chu7a.. Ja na pewno nie skorzystam z jego usług.. Uważajcie na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30
9 minut temu, melepeta napisał:

NIE POLECAM pana Amadeusa M. z Kryszyna, sprzedałem mu trochę fasoli z pola. Już 2 tydzień po terminie i przelewu nie ma chociaż zapewniał, że na czas zrobi! Cenę też dużo niższą dał niż była wtedy w okolicy!  Strasznie niesłowny facet, nie polecam.
Dodam jeszcze, że fasola była sucha.. Zrobił w chu7a.. Ja na pewno nie skorzystam z jego usług.. Uważajcie na siebie.

Skoro dawał mniej to po co mu sprzedałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
3 godziny temu, Andpol napisał:

Pamiętam jak mak ludzie sieli a potem jak go zakazali to zaczęto uprawiać fasolę tak było w mojej okolicy o ile dobrze pamiętam?

 

Andpol mam pytanko nie związane wgl z tematem fasolowym 😊 dlaczego zawsze udzielając odpowiedzi dodajesz znak zapytania? 😄  nawet jeśli jest to wypowiedz twierdząca a nie pytająca 🙃🙃 

A tak poza tym to szkoda mi was trochę z szukaniem jakichś handlarzy do których nie ma się zaufania, ja sprzedaje od lat jedynym i się ich trzymam.. nie lecę ze ktoś mi da 10 czy 20 groszy więcej, a potem bede się bujał i szukał swoich pieniędzy, albo prosił dziada żeby zrobił przelew.. 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy adwokat krystian k. w tomaszowa lubelskiego się zajmuje takimi fakturami nie zapłaconymi na czas ty tylko wpłacasz koszt sprawy 300zł  on ci to odda razem z odsetkami i kosztami przegranej sprawy ty nie ponosisz nie złotówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299

Ja też trzymam się sprawdzonych kupców, głównie Pana Hojdy, pieniążki na drugi dzień a jak się wyprosi, to pomoże i poratuje jak z moją mokrą. Ledwo go wyprosiłem żeby wziął, bo nie miałem czasu tego suszyć. Zaproponowałem mu dobrą cenę, upust, rabat i dobiliśmy targu. Ja zarobiłem sporo i on też nie stracił. Polecam też  Kamila Prusa, właściciela AGROTIX z Łykoszyn, który zawsze odbiera ode mnie z domu, kasa w 14 dni na koncie, odda worki, nigdy nie miał roszczeń ani pretensji. Można też pani Szymańskiej sprzedać. Resztę omijam. 

5 godzin temu, Tomek12 napisał:

Jaka i za ile

Ile dasz za moją? Zero wkładu, części oryginał od tłoków Złotecki po korbowody Tyczyn,  zero przecieków, paliwo tylko Orlen, olej co roku Turdus, w skrzyni nowy, pompa nowa, zero dymu przy pracy, pełne sprężanie, zawory wyregulowane, wtryski i pompa po regeneracji 200mth temu, wszystkie opony nowe, pełne oświetlenie, podświetlanie, bezpieczniki, zegary sprawne, woda do mycia rąk, TUZ, zero korozji, zawiesia na twardych regulacjach, zalana płynem, sprawna od wycieraczki po hamulce. 

W dobrej cenie mógłbym sprzedać, gdybym dostał dofinansowanie na NH. Oczywiście to nie w temacie za bardzo ale świetna do fasoli od oprysków do zgrabiania. 

IMG_20200926_175522_copy_1664x1248.jpg

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Jak by Ktoś musiał , coś Jaśka opylić to nie mniej jak 4-kę bo na dziś tak można dostać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
23 godziny temu, ravoj napisał:

Ja też trzymam się sprawdzonych kupców, głównie Pana Hojdy, pieniążki na drugi dzień a jak się wyprosi, to pomoże i poratuje jak z moją mokrą. Ledwo go wyprosiłem żeby wziął, bo nie miałem czasu tego suszyć. Zaproponowałem mu dobrą cenę, upust, rabat i dobiliśmy targu. Ja zarobiłem sporo i on też nie stracił. Polecam też  Kamila Prusa, właściciela AGROTIX z Łykoszyn, który zawsze odbiera ode mnie z domu, kasa w 14 dni na koncie, odda worki, nigdy nie miał roszczeń ani pretensji. Można też pani Szymańskiej sprzedać. Resztę omijam. 

Ile dasz za moją? Zero wkładu, części oryginał od tłoków Złotecki po korbowody Tyczyn,  zero przecieków, paliwo tylko Orlen, olej co roku Turdus, w skrzyni nowy, pompa nowa, zero dymu przy pracy, pełne sprężanie, zawory wyregulowane, wtryski i pompa po regeneracji 200mth temu, wszystkie opony nowe, pełne oświetlenie, podświetlanie, bezpieczniki, zegary sprawne, woda do mycia rąk, TUZ, zero korozji, zawiesia na twardych regulacjach, zalana płynem, sprawna od wycieraczki po hamulce. 

W dobrej cenie mógłbym sprzedać, gdybym dostał dofinansowanie na NH. Oczywiście to nie w temacie za bardzo ale świetna do fasoli od oprysków do zgrabiania. 

IMG_20200926_175522_copy_1664x1248.jpg

Będziesz sprzedawał z hydro pakiem 😆 czy bez.  Myślę że wspomaganie też ma.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKumierz    5
zbyt na fasolę jest,codziennie rano przyjeżdżam obok "sławy" i wodze jak ciężarówki stoją na wadze w kierunku wyjazdu, waga nie pokazuje na tarę auta. Coś fasoli jest jest w magazynach rolników, ile dokładnie trudno powiedzieć. Słuchy były że każdy miał plon rzędu 4 ton, w mojej okolicy dużo jest tych rekordów sprzedanych a nadal jest popyt na fasolę, a więc waga oszukał, a może ludzie zaczęli jeść więcej fasoli niż mięsa? A może państwo uzupełnia rezerwy i przez to tak handlarzyki potrzebują fasoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ja słyszałem że w  ostatnich latach ludzie podają wagę fasoli  ale razem z przyczepami dlatego im wychodzi 4+t

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

wojsławice cena jaśka od 3.2do 3.7 gotówka, czerwona 6 też gotówka.A jak czerwona  w hrubieszowie i okolicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKumierz    5

Wczoraj rozmawiałem z rolnikami dwie wioski obok, zeszło na temat fasoli, to zaczęli się śmiać że jeszcze listopada nie ma a 80% wsi już sprzedało fasolę. Więc jednak coś w tym jest ze towaru w magazynach u rolników nie ma zbyt dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj