Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
DTaras    1952

Ja zeszłoroczną będę sprawdzał i z centrali i po zbiorach. Raz zaprawione można poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3152

popraw i sprawdź. Masz czas chociaż na pewno to jej nie pomoże ale może nie zabije.
zależy czym była zaprawiona rok temu
grzybobójczych nie poprawiaj a chloropiryfos się ulatnia no i tylko tu problem bo albo ulotnił się wszystek i robaki zeżrą albo nie ulotnił i przedawkowany ... trzeba sprawdzić czy nie zabije fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Na czerwoną fasolę i na tego tiktaka, na ciężkich glebach, po siewie będzie bezpieczna mieszanka 2l activius(pendimatelina ok 400g/l) + zamiennik commandu kalif 0,15 + sencor 0,15? 

Kiedyś się sparzyłem na czerwonej jak zastosowałem się do dawek zalecanych przez przedstawiciela, już nie pamiętam ale pendiganu pewnie ze 3l było i afalonu z 0,5-0,8, i commandu 0,2 nie pamiętam czy jeszcze dostała wtedy sencoru, ale oczywiście po siewie po oprysku poszedł spory deszcz i z fasoli była d*pa.. w późniejszych latach już czerwonej fasoli nie siałem, ale na Jaśku juz dawki mniejsze dawałem...

Jakby co mam na poprawki basagran..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    560

chyba byłą coś koło 4.8 drobna biała a czerwona koło 6  ;) 

1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Na czerwoną fasolę i na tego tiktaka, na ciężkich glebach, po siewie będzie bezpieczna mieszanka 2l activius(pendimatelina ok 400g/l) + zamiennik commandu kalif 0,15 + sencor 0,15? 

Kiedyś się sparzyłem na czerwonej jak zastosowałem się do dawek zalecanych przez przedstawiciela, już nie pamiętam ale pendiganu pewnie ze 3l było i afalonu z 0,5-0,8, i commandu 0,2 nie pamiętam czy jeszcze dostała wtedy sencoru, ale oczywiście po siewie po oprysku poszedł spory deszcz i z fasoli była d*pa.. w późniejszych latach już czerwonej fasoli nie siałem, ale na Jaśku juz dawki mniejsze dawałem...

Jakby co mam na poprawki basagran..

ja w tamtym roku i wcześniej na drobną 0.5 afalonu max dawka bo przy większych dawkach przypalało ją  2l activusa i 0.1 comand i było git. A w tym roku mam już 2l activus 0.1 comand i 0.15 sencor już mam kupione tylko czekam na przywiezienie bo od dziś tylko już sami dowożą opryski dziś zaostrzyli przepisy w sprawie wirusa i zero kontaktu w hurtowaniach w Hrubieszowie wszytko przez telefon  ;)  

Edytowano przez kubamako66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

Na czerwoną fasolę i na tego tiktaka, na ciężkich glebach, po siewie będzie bezpieczna mieszanka 2l activius(pendimatelina ok 400g/l) + zamiennik commandu kalif 0,15 + sencor 0,15? 

Kiedyś się sparzyłem na czerwonej jak zastosowałem się do dawek zalecanych przez przedstawiciela, już nie pamiętam ale pendiganu pewnie ze 3l było i afalonu z 0,5-0,8, i commandu 0,2 nie pamiętam czy jeszcze dostała wtedy sencoru, ale oczywiście po siewie po oprysku poszedł spory deszcz i z fasoli była d*pa.. w późniejszych latach już czerwonej fasoli nie siałem, ale na Jaśku juz dawki mniejsze dawałem...

Jakby co mam na poprawki basagran..

2,5 l pendimetaliny (400 g/l) i 0,15-0,2 Commandu i bez sencoru.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
dysydent napisał:

popraw i sprawdź. Masz czas chociaż na pewno to jej nie pomoże ale może nie zabije.
zależy czym była zaprawiona rok temu
grzybobójczych nie poprawiaj a chloropiryfos się ulatnia no i tylko tu problem bo albo ulotnił się wszystek i robaki zeżrą albo nie ulotnił i przedawkowany ... trzeba sprawdzić czy nie zabije fasoli.

Spotkałeś się może z sytuacją że podczas zaprawiania chloropiryfosem drobnej schodziła skórka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
23 minuty temu, Renault85-15TX napisał:

Czemu bez sencoru @losktos?

Według mnie bezpieczniej i wystarczająco dobrze jest bez.. Zawsze można poprawić basagranem

  • Like 1
  • Thanks 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3152
16 minut temu, Grzechooo napisał:

Spotkałeś się może z sytuacją że podczas zaprawiania chloropiryfosem drobnej schodziła skórka?

każdej odmiany i to nie od chloropiryfosu a od wody
dzieje się tak wtedy jak była bardzo sucha młócona i ponadbijana skórka popękała mikroszczelinami a po namoczeniu jej przybywa pierwej jak środka ziarnka bo ono namoknie w następnej kolejności i takie zaprawianie nawet niepobitej a suchej to się bodaj pomarszczy skórka ale zwykle gdy się z czasem uśredni wilgotność między skórką a resztą to wraca do normy
te ponadbijane już nie wrócą bo się pozawijała i nie ma kontaktu aby się podzielić wilgocią z liścieniami
taką suchą ponadbijaną jak najmniejszą ilością wody aby tylko poryła cokolwiek z ziarnka i wolnoobrotowa betoniarka aby nie za dużo razy poobtaczało
krakowskim targiem i testami trzeba dochodzić ile czego ale można zminimalizować ten efekt, można
przede wszystkim wlewać do już kręcącej się betoniarki i jak najszybciej wyłączyć kiedy tylko pokryje no i nie za dużo na raz zaprawiać na jedną betoniarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258
25 minut temu, losktos napisał:

Według mnie bezpieczniej i wystarczająco dobrze jest bez.. Zawsze można poprawić basagranem

Ja już któryś rok takie dawki stosuje czyli pendimetalina 2l + chlomazon 0,1 l + metrybuzyna 0,1 l + gronder 0,2 i jest ok. Każdy ma swoją recepturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3152
34 minuty temu, mano napisał:

gronder 0,2

a to co? bo google nie wie
jaki wspomagacz doglebowy czy kondycjoner wody? pierwsze sły... czytam takie cóś :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Wspomagacz co ma niby substancje utrzymywać bardziej na wierzchu, stosowałem, ale czy był jakiś większy efekt to nie wiem...

Skłaniam się ku temu, żeby pójść w stronę bezpieczeństwa i nastawić się na poprawki i po tym co piszecie chyba dam coś tak około 2l activius+ 0,15 command i z 0,1-0,12 sencoru..

A ze środkami no lipka się robi z dostępnością, na szczęście tydzień temu dokupiłem a właściwie dobrałem braki i na sezon praktycznie jestem zabezpieczony, tylko jeszcze nic nie mam na fasolę na grzyba, ale może coś później się dokupi/dobierze..

Póki co polecam procam, ku mojemu zdziwieniu mają jeszcze.troche substancji których np już nie ma chemirol

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258
13 minut temu, dysydent napisał:

a to co? bo google nie wie
jaki wspomagacz doglebowy czy kondycjoner wody? pierwsze sły... czytam takie cóś :) 

Jak określiłeś wspomagacz, aby herbicyd podczas obfitych opadów deszczu utrzymał się na na powierzchni gleby i nie powodował uszkodzeń roślinie kiedy kiełkuje np. fasola

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3152

dzięki
 ubiegli Cię z odpowiedzią i już wiemy co to :) 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3152

na pewno nie zaszkodzi ale czy dwie setki na hektar to nie bardziej placebo bo jak cienka warstewka tego wyjdzie na takiej powierzchni? kilka atomów czy tam cząsteczek grubości? ;) przecież faktycznie to na kilku hektarach musi się rozłożyć zważywszy nierówności grudy i nawet pojedyncze ziarnka piasku
nie wiem i tylko tak sobie "głośno myślę" na publicznym widoku
może jaki żel z wodą tworzy? ...

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

 Jest tak,że dawka 2 l na ha jest bezpieczna, a czasami dawka 0,2 l robi spustoszenie w polu. Więc ilość ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
dysydent napisał:

każdej odmiany i to nie od chloropiryfosu a od wody dzieje się tak wtedy jak była bardzo sucha młócona i ponadbijana skórka popękała mikroszczelinami a po namoczeniu jej przybywa pierwej jak środka ziarnka bo ono namoknie w następnej kolejności i takie zaprawianie nawet niepobitej a suchej to się bodaj pomarszczy skórka ale zwykle gdy się z czasem uśredni wilgotność między skórką a resztą to wraca do normy te ponadbijane już nie wrócą bo się pozawijała i nie ma kontaktu aby się podzielić wilgocią z liścieniami taką suchą ponadbijaną jak najmniejszą ilością wody aby tylko poryła cokolwiek z ziarnka i wolnoobrotowa betoniarka aby nie za dużo razy poobtaczało krakowskim targiem i testami trzeba dochodzić ile czego ale można zminimalizować ten efekt, można przede wszystkim wlewać do już kręcącej się betoniarki i jak najszybciej wyłączyć kiedy tylko pokryje no i nie za dużo na raz zaprawiać na jedną betoniarkę

Zawsze siałem jaśka i z nim problemów nie było z zaprawianiem, ale odkąd sieję drobną to jej nie zaprawiam bo boję się o nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    560
11 godzin temu, Andpol napisał:

@kubamako66 W agrikoli też? To jak to się odbywa zamówienie przez telefon i jak zapłacić?

a nie wiem ja w agrotersie biorę ale pewnie podobnie większość sklepów pozamykana to i pewnie oni też na telefon, a płatność przelewem  

Edytowano przez kubamako66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
53 minuty temu, kubamako66 napisał:

a nie wiem ja w agrotersie biorę ale pewnie podobnie większość sklepów pozamykana to i pewnie oni też na telefon, a płatność przelewem  

Braliśmy w AgroTersie śro i tylko telefonicznie, środki sami potem przywożą razem z fakturą, płatność przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

2 litry pendimetaliny (400 g w litrze) na hektar to nie za dużo? Ja myślę o 1,8 litra, jeden ze sprzedających śor proponował 1,6. Ziemie raczej ciężkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj