Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
beanpol    0
Dnia 20.01.2018 o 19:43, 80marcin napisał:

Kolego a w jaki sposob te kombajny sa dostosowane na rynek poliski

Proszę o kontakt przez wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Żebyś kolego jeszcze odpowiedział na tą wiadomość to byłoby fajnie. 

A z tymi kombajnami to zapewne chwyt marketingowy bo pewnie sprzedaż siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

tak, tylko najpierw niech się wypowiedzą Ci którzy z nich korzystali a z tego co wiem nie wszyscy byli zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1

No jak ktoś nie umie ustawić maszyny to napewno ludzie nie będą zadowoleni. Znajomy ma tą maszyne i każdy klient był zadowolony z jego usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3141

Niejeden by kupił i nawet jest go stać ale...
Słowo kombajn pochodzi od kombinowania, kombinacji i jakość pracy to kombinacja jakości maszyny i operatora. Nie tylko kryterium jakości konstrukcji decyduje.

Niezależnie od jakości i dokładności pracy tych urządzeń ich słabą stroną jest "niekompletność" dla definicji kombajnu. Zaczepiane i ciągane za ciągnikiem.
Najpewniej z czasem zostaną zastąpione przez maszyny samobieżne, a nawet teraz gdy kto ma już np: kombajn zbożowy rotorowy nawet nie rozważa wymiany z okazji jednej plantacji a tym bardziej dokupienia jeszcze jednego "grata",  przydatnego raz do roku w jednej tylko uprawie co do przyszłości której i Salomon nic pewnego by nie wiedział .  Specyfika samych przejazdów zmusza do przygotowania uwroci na polu co przy samobieżnym kombajnie jest zbędne, niekonieczne też jest formowanie pokosów nawet, dla kombajnu z dostatecznie szerokim podbieraczem. Kultura pracy to nie tylko jakość produktu, to też i wiele innych rzeczy i tutaj kombajn wygrywa. Pomijając już konieczność przygotowania uwroci bo w sumie nie problem, pod ciągane za traktorem młocarnie nawet rzędy muszą być w miarę proste bo na ostrzejszych łukach....

Niejeden by kupił tylko cena musi być o wiele niższa od kombajnu który może i o jakie procenty więcej strat robi ale za to oferuje większą kulturę organizacji pracy a bywa bardziej uniwersalny gdy np: po zamianie podbieracza na heder z kosą bobiki. peluszki, grochy. soje ..... i nie chce mi się myśleć co jeszcze bez przestawiania młocarni obsłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

jak cena przekroczy 4,5zł za jaśka,  to bedzie znowu nasiane od groma i cena w sierpniu 2,5 będzie albo niżej. Ale git, mam tu takich co po 20 ha planują więc trochę im zapał siądzie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

Właśnie to taka głupia specyfika. Jak cena podskoczy to za rok wszyscy na hura zwiększają zasiew. A zysk byłby pewnie taki sam z mniejszego areału ale bez tego niepotrzebnego szaleństwa. Ale taka mentalność i nie widzę perspektyw aby w niedługim czasie ludzie zaczęli logicznie myśleć. A co do tego kombajnu napędzanego przez ciągnik to może ma ona mniejsze straty tyle że wymłaca  również fasolę niedojrzałą i niedoschnięta co uważam za dużą wadę. Niestety przeważnie jest tak że nie każdy strączek odpowiednie doschnie. Zwykły kombajn wyrzuca zielone strąki przeważnie wraz ze słomą. I każdy posiadający własny sprzęt(przeważnie zwykły kombajn zbożowy) do  młócenia nie będzie tego kupował aby nabić kiesę producentowi.  Druga sprawa  ,że  osoba posiadająca ten sprzęt musi  go chwalić jaki by nie był  bo co na nim zarobi.

Edytowano przez lajkzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Panowie zastanawiam się nad zastosowaniem pod jaska NPK Dominator próbował ktoś już takie wynalazki z zagranicy sypać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
8 godzin temu, Radkovsky11 napisał:

Z Telatyna

I naprawdę każdy był zadowolony?

Edytowano przez Tomek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1
1 godzinę temu, Tomek12 napisał:

I naprawdę każdy był zadowolony? oj chyba nie

W większości z tymi osobami co rozmawiałem były bardzo zadowolone usługą tego Pana i powiedziały, że nie ma porównania tej maszyny a zwykłej kombajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ja też rozmawiałem z kilkoma osobami korzystającymi z usług tą maszyną i zdania były podzielone. Widziałem pole po zbiorze to było usiane. Te maszyny są dobre dla właścicieli bo obgoni dużo pola w krótkim czasie. A jak chce zrobić dobrze to wydajność spadnie i też nie będzie czysto w zbiorniku. 

Zadowoleni są też te osoby które nie chcą pracować szuflą w kurzu wybierając fasolę ze skrzyni.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1
14 minut temu, Tomek12 napisał:

Oj szkoda,\że nie mam foto pola po usłudze tej właśnie maszyny 

nie no napewno lepszy będzie jakiś tam claas czy coś innego jak sieczkarnią zrobi pył, że nawet nie będzie widać czy gubi .

3 minuty temu, Radkovsky11 napisał:

nie no napewno lepszy będzie jakiś tam claas czy coś innego jak sieczkarnią zrobi pył, że nawet nie będzie widać czy gubi .

W tym roku to na polach będą przeważnie te maszyny z tego co się słyszy od ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tylko że sieczkarnia tnie tylko słomę a z sit jak spadnie to będzie widać. A master na wentylatorze wszystko zmieli. To w słomie i to co odessie z sita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1
3 minuty temu, waldii1 napisał:

Tylko że sieczkarnia tnie tylko słomę a z sit jak spadnie to będzie widać. A master na wentylatorze wszystko zmieli. To w słomie i to co odessie z sita.

Ale za to ile ziaren znajduje się w słomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Prawda jest po środku. Dlatego uważam że najlepszym rozwiązaniem jest kombajn rotorowy, w pełni przystosowany do fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Każdy ma swoją rację. Jeżeli jest pogoń za hektarami to niczym nie da się dobrze wymłócić fasoli.

Podczas rozmów z ludźmi zauważyłem,że krytykują zazwyczaj posiadacze poprzerabianych kombajnów w obawie o przyszłość wykonywanych usług.

W czerwcu jak przedstawiciel namawiał mnie na mastera  to powiedziałem,że jest chyba wariatem żebym za 250 kupił kombajn na tydzień pracy gdzie dookoła jest tysiąc bizonów. Zobaczyłem w pracy.... "zatkało kakało" i przywieźli na podwórko te 4 tony złomu cenionego jak złoto.

W tym sezonie prawie wszyscy będą mieli możliwość zobaczyć w pracy tą maszynę bo duuużo ich przybyło.

 

 

 

I ocenić oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jeśli ktoś robi powoli to i będzie dokładnie. Jak będę miał trochę czasu to przyjadę zobaczyć te Twoje 4 tony szczęścia:-)

Jeśli ktoś robi tylko usługi to może się obawiać. Ja jak sam wiesz dużo w kombajn nie zainwestowałem a dla mnie wystarczy na mój areał.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1
24 minuty temu, Sylwi napisał:

Każdy ma swoją rację. Jeżeli jest pogoń za hektarami to niczym nie da się dobrze wymłócić fasoli.

Podczas rozmów z ludźmi zauważyłem,że krytykują zazwyczaj posiadacze poprzerabianych kombajnów w obawie o przyszłość wykonywanych usług.

W czerwcu jak przedstawiciel namawiał mnie na mastera  to powiedziałem,że jest chyba wariatem żebym za 250 kupił kombajn na tydzień pracy gdzie dookoła jest tysiąc bizonów. Zobaczyłem w pracy.... "zatkało kakało" i przywieźli na podwórko te 4 tony złomu cenionego jak złoto.

W tym sezonie prawie wszyscy będą mieli możliwość zobaczyć w pracy tą maszynę bo duuużo ich przybyło.

 

 

 

I ocenić oczywiście

Sylwi masz rację krytykują Ci co posiadają kombajny w obawie o stracenie klientów i ludzi którzy są zazdrosni, że ktoś ma a on nie.... Ja tak samo nie wierzyłem, że master robi taką robotę ale jak pojechałem do znajomego co ma mastera i zobaczyłem to byłem zaskoczony. I tak jak mówisz przybyło ich dużo, bo i ten znajomy zamówił jeszcze jednego mastera tylko, że teraz IV z dłuższym rotorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Ktoś jak młóci fasole to też wie że na każdym kawałku inne ustawienia także idealnie nie bedzie chyba że ktoś wyłuska sobie ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj