rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

dabrowskit    231
Ceres2 napisał:

Masz jeszcze przed sobą spory odcinek do mety.. Możesz do mnie napisać tylko w tej sprawie na priv. 

ile agencja ma czasu na sprawdzenie aneksu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na podpisanie nie ma reguły, ale ogólnie jest ciśnienie w ciągu tygodnia - dwóch wzywa do poprawek zazwyczaj telefonicznie czy meilowo i podpisanie. A co tam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53
Dnia 31.07.2022 o 09:44, notkiz napisał:

Witam, proszę o poradę. Modernizacja nabór 2016. Podpisanie umowy listopad 2017. Zakup maszyn marzec 2018. Pytanie brzmi: kiedy mogę sprzedać maszynę zakupioną z tego programu? 

5 lat od wypłaty kasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, dabrowskit napisał:

Zmieniam 2 maszyny na ciągnik . Sprzedawca naciska żeby ciągnik brać z palcu już

Nie mogę nic innego powiedzieć jak tylko to, że na własne ryzyko. Nie znam sytuacji czy są to p maszyny za które dostałeś punkty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

ja w zeszlym tyg w środe umowe podpisywalem i skladalem aneks dzis przedzwonie jak sytuacja bo powiem szczerze aby moc zwiększałem ciągnika a maszyny itp wszystko zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@dabrowskit

Najlepiej zadzwoń do tej osoby co zajmuje się aneksem i zapytaj jaka decyzja bo masz taką sytuację a wiadomo jak jest teraz z maszynami. 

Daj znać co tam wyjdzie @Palmusny

Edytowano przez Ceres2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Wesoło w oddziale w Warszawie. Przyszły poprawki. Wysłałem.  Później kazali pisać rezygnację bo wniosek zły. Powiedziałem im że niech mi wyślą pismo z rezygnacja i ja się pod tym podpisze. Sam nie będę niczego pisał. Po miesiącu telefon że  zapraszają na podpisanie umowy 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Wesoło w oddziale w Warszawie. Przyszły poprawki. Wysłałem.  Później kazali pisać rezygnację bo wniosek zły. Powiedziałem im że niech mi wyślą pismo z rezygnacja i ja się pod tym podpisze. Sam nie będę niczego pisał. Po miesiącu telefon że  zapraszają na podpisanie umowy 

Nie było pytania 😏

Edytowano przez Ceres2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

Mam ostateczny termin złożenie wniosku o II płatność na 15.08.2022. Na jaki paragraf mogę się powołać aby przedłużyć termin złożenia wniosku o płatność o pół roku?

Chciałbym wydłużyć czas ze względu na możliwe dodatkowe 50k.

Poproszę również o wzór planu sprzedaży- nigdzie nie widzę takiego. Zajmuje się produkcją sadowniczą więc to tylko kilka podmiotów...

PS. Mazowieckie również podpisanie aneksu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy proste pismo z prośbą o przedłużenie terminu realizacji biznesplanu z nową planowaną datą uzasadniając trudną sytuacją związaną ze stanem zagrożenia epidemicznego, długim okresem realizacji dostawy maszyn oraz że znacznym wzrostem cen. 

Tabele kosztów zrobisz w Wordzie czy w excelu  pierwsza tabela np. Składa się z 4 wierszy( 1-okres bazowy, 2- materiał siewny, 3- środki ochrony roślin, 4- nawozy) kolumny tworzysz pod swoje uprawy a ostatnia będzie RAZEM. 

I druga taka sama tylko w pierwszym wierszu piszesz rok docelowy. 

Następnie szukasz przykładową kalkulację dochodu rolniczego z 1 ha uprawy ja preferuje PODR Gdańsk, 2021-06-01 ale trzeba sprawdzić czy nie ma nowszej- dawno nie robiłam wyliczanki.. Jeśli uprawy nie ma to posiłkujesz się innymi kalkulacjami rol. 

Mnożysz swoją powierzchnię przez średniointensywna Wartość zł tego co masz w tabelach czyli materiał siewny, razem koszty ochrony roś, razem koszty nawozów. 

Tyle. 

 

Jak miałeś swój materiał siewny to w tabeli wpisujesz Własny a jak nie używałeś środków czy nawozów to pisz Brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak to jest ze zmianami struktury zasiewów? 35ha, hodowla bydła mlecznego. 10ha zboz - glownie pszenica - idzie na handel. Czy można zamiast pszenicy posiac rzepak? SO z rzepaku wychodzi wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałyJan    1

Ciągnik we wniosku złożony z ładowaczem czołowym czy mogę kupić bez ladowacza i czy muszę robić aneks? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
5 godzin temu, MałyJan napisał:

Ciągnik we wniosku złożony z ładowaczem czołowym czy mogę kupić bez ladowacza i czy muszę robić aneks? 

tak musisz zrobić jak masz ładowacz we wniosku 

Sam mam dylemat czy zamiast ciągnika zmienić i kupić 3 maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, pawelol111 napisał:

Jak to jest ze zmianami struktury zasiewów? 35ha, hodowla bydła mlecznego. 10ha zboz - glownie pszenica - idzie na handel. Czy można zamiast pszenicy posiac rzepak? SO z rzepaku wychodzi wieksze.

Możesz śmiało zmienić na rzepak ble wskaźniki się zgadzały i jeżeli nie brałeś pod pszenicę specjalistycznego sprzętu to nie musisz nic zgłaszać do ARiMR u. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
21 godzin temu, Radek333 napisał:

Witam wie może ktoś co słychać z tymi 50 tys zł czy będzie dołożone ? 

nikt nic nie wiem nawet z góry  podobno ma być na 100% i będą sprawdzali czy ceny nie są sztucznie zawyżone ale nie są w stanie powiedzieć kiedy wchodzi dowiedziałem się tylko tyle że jak ktoś chcę skorzystac z tego to musi poczekać z zakupem na aneks. Mi to nie na rękę bo mam do końca sierpnia zaliczkowany sprzęt i jak skończy się umowa to cena pójdzie do góry na jedno wyjdzie.  Ale dalej mam dylemat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Brał ktoś może niedawno przyczepę na wniosek? Mam dylemat czy Pronar pt610 przejdzie mi jako 10 ton. W prospekcie ma ładowność parę kg ponad 10 ton i zastanawiam się jak na to agencja patrzy. Przedział  mam 8-10 ton i te 10 to już jest max co mi przysługuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokoloko    6

Witam 

Umowa podpisana, ale niestety plany się mocno zmieniły przez obecna sytuacja i teraz pytanie czy będzie możliwość aneksowac? Założenia konstrukcja plus zadaszenie(folia) pod uprawę czereśni, a zmiana na konstrukcję foliową (tunele zblokowane) pod uprawę papryki. Są w ogóle jakieś szanse przy tak mocnych zmianach czy sobie dać spokój i realizować koncepcje pierwszą ?  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
Dnia 11.08.2022 o 14:00, arti17cf napisał:

Z tego co wiem, to jak w homologacji będzie więcej niż 10.000 kg to musisz aneksować.

Dzwoniłem do babki i mówi że nie przejdzie aneks. Wziąłem metal facha 10 ton. W sumie jeszcze lepiej wyszło bo sprzedawcy twierdzą że w 10 i 12 jest ta sama rama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Co z nią nie tak? U mnie będzie woziła tylko piach i obornik więc aby rama była sztywna. Przed zakupem rozrzutnika odradzano mi zakup metal fachu. W tych samych pieniądzach byl roltrans który miałbyc o niebo lepszy. Na okolicy pojawiło się kilka roltransow i po jednym sezonie w niektórych pokończyła się możliwość naciągu. A dużo nie wywoziły bo około 50 rozrzutników przez rok.

Tak samo mówiono że z MF farba odchodzi płatami itd. Po jednym sezonie i wywiezionych 110 rozrzutnikach jestem mega zadowolony jak za te pieniądze. Zwłaszcza że kupić ,,coś lepszego'' to trzeba by było płacić 80-90 netto a ja dałem 65 netto gdzie 10 netto to dodatki.  Naciągu została jeszcze ponad połowa a farba jest nienaruszona. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Jak coś kupujecie na dofinansowanie, to jakieś były ograniczenia co do późniejszego sprzedaży tego sprzętu?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj