rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seba836    20
8 godzin temu, forterra11441 napisał:

Mogli by powiedzieć tak lub nie, bo ciągle się mówi o tych 250 000 zł zwrotu, a pewnych informacji brak. Muszę podjąć decyzję jaki ciągnik wybrać i teraz nie wiadomo co robić. Taki bajzel to tylko w Polsce...

ja mam tak samo, i nie wiadomo co tu robić czy dołożyć do ciągnika i dobrać coś żeby wyszedł cały zwrot , ale jak tak dalej pójdzie to ciągnik po aneksie będę miał na grudzień 

1 godzinę temu, Slavo napisał:

Wydałem 600 tyś netto. Wyjdzie rozporządzenie to się dowiemy o szczegółach. Np czy będzie można dodać jeszcze jedną maszynę.

chyba za dobrze by było bo wtedy każdy weźmie albo dobierze coś żeby wyszło te 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
1 godzinę temu, Slavo napisał:

OR ARiMR będą sparaliżowane złożonymi aneksami :)

niech zaczna poprawki robic do prowu bo zlozylem drugie i dalej cisza ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Zapytanie z dnia: Znak: Nasz znak: Data: 05.07.2022 r. mail DDI-WMGiOP.65003.36.2022.UK 07.07.2022 r. Sprawa: dotyczy zmiany wysokości kwoty pomocy w ramach operacji typu „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” PROW 2014-2020 Szanowny Panie, w odpowiedzi na zapytanie z dnia 5 lipca br. uprzejmie informuję iż zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej ARiMR: https://www.gov.pl/web/arimr pod linkiem: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/prow-2014-2020--procedowanie-zmian, w dniu 14 czerwca br. projekt zmiany Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020) w zakresie dotyczącym m.in. podniesienia kwoty pomocy w typie operacji „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” ze 100 tys. zł na 150 tys. zł, został przekazany do Komisji Europejskiej (KE). Stosowne uchwały Komitetu Monitującego PROW 2014-2020 w sprawie zmian, w tym również powyższej, są obecnie procedowane przez KE. Równolegle w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace polegające na zmianie przepisów krajowych (tj. stosownych rozporządzeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczących m.in. typu operacji „Inwestycje mające na celu ochronę wód…”), aby po ich akceptacji przez KE możliwe było jak najszybsze rozpoczęcie wdrażania zaproponowanych zmian. Mając na uwadze powyższe, obecnie nie jest możliwe udzielenie wiążącej odpowiedzi na Pana zapytanie. Informacje o kolejnych działaniach podejmowanych przez MRiRW będą podawane do publicznej wiadomości za pośrednictwem strony internetowej gov.pl. W związku z powyższym zachęcam do śledzenia na bieżąco stron internetowych ARiMR oraz MRiRW. Z poważaniem Zastępca Dyrektora DDI

Dnia 7.07.2022 o 09:25, Janekkowal napisał:

Jakieś precyzyjnie info dot podwyższenie kwoty modernizacji ktoś ma? 

właśnie wrzuciłem odpowiedz z DDI

Edytowano przez czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

czyli zanim dostaną zgodę i zanim wdrożą to sobie poczekamy trochę... i zamiast brać 200 tys. zł od razu będziemy czekać na 250 a odsetki lecą rekordowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Może nie w temacie ale bierze ktoś z was ciągnik teraz na prow? Na ile macie gwarancję bo diler mi mówi że 1 rok jest na wszystko a później rok na ,,mniej rzeczy ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

no ja mam zamowiony i gotowy do odbioru i umowa kredytowa przygotowana ale czekam za agencja aby cesje zrobić i mieć mniejszy % odsetek w kredycie to mam na 3 lata gwarancje na wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89
4 godziny temu, seba836 napisał:

Może nie w temacie ale bierze ktoś z was ciągnik teraz na prow? Na ile macie gwarancję bo diler mi mówi że 1 rok jest na wszystko a później rok na ,,mniej rzeczy ,,

Bywa tak i w ciągnikach i w samochodach że trzeba czytać bo na różne elementy i podzespoły są różne okresy gwarancji. Poza tym trzeba odróżnić gwarancję fabryczną ciągnika zazwyczaj 12 m-cy od dodatkowej która czasami jest albo gwarancją a czasami zwykłym ubezpieczeniem od awarii a dealer przemawia takim językiem że to niby gwarancja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11
Dnia 8.07.2022 o 21:56, Palmusny napisał:

niech zaczna poprawki robic do prowu bo zlozylem drugie i dalej cisza ... 

Dokładnie ja tak samo ,w maju dopiero dostałem drugie poprawki, masakra...


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak myślicie co powie agencja gdy kupię pług obrotowy 3 skibowy taki jak mi przysługuje a w wyposarzeniu dodatkowym wezmę przedłużenie ramy o skibę tak mi proponuję dealer mówi że powinno przejść jakoś ciemno to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A czwarty na osobną fakturę i mogą CI skoczyć.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

nie będzie przeszkadzało agencji że jest przystosowany do rozbudowy? chodzi o ten "+" w nazwie. mam podobny kłopot z pługiem i się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można wziąść 3+ bez problemu tylko za czwarty korpus z własnej kieszeni trzeba płacić a puli całej nie wykorzystuje i tak więc szkoda że przepadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

kupuję raczej w ciemno 3+1 z osobnymi fakturami tak jak piszecie i zaczne wtedy walczyć o te 3 skiby z agencją jak nie przejdzie to trudno i tak bym go kupił. bo jak już kiedyś pisałem ciągnik miałem możliwość z dotacją do 160 KM (lecz wziąłem 125 KM) a do pługa robią problem z 3 obrotową niby 4 ha mi brakuje ale nie kupię pługa 2+ bo to paranoja do Ariona 450...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

@Darek8787 dokladnie ja tak samo wniosek zlozony na ciagnik 150 a pług 2 maks w obrocie a zagon 4.... zmieniam to na głębosza i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Panowie podczas kontroli o płatność szczegółowo sprawdzali sprzęt? Bo mam opryskiwacz ciągany we wniosku i udało się tylko przepchnąć 1500 litrów A wolał bym wziąść większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

@Lok125 jeżeli weźmiesz większy to będzie problem bo oni to sprawdzają, nie tylko dokumenty czy faktura ale fizycznie skalę na opryskiwaczu czy tabliczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loczek2000    0

Dzień dobry dostałem dofinansowanie na ciągnik od 90 do 120 km upatrzyłem sobie jd 6120 M ale problem jest taki że jego moc maksymalna wynosi 133 km ale z kolei znamionowa 120 km. I moje pytanie brzmi tak czy john deere 6120 M ma w dowodzie rejestracyjnym 120 km czy 133 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sołtysT5    0

U mnie maksymalna też jest większa a znamionowa na styk 100km i dealer ma wystawić dokumenty że ciągnik ma użytkowej mocy 100 km coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj