rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Okisz    29

Z tego co sie dowiadywałem to wystawiają zaświadczenie ze moc max jest dostępna tylko przy konkretnych warunkach a nie cały czas. 

Ja mam podobną akcję. Biorę NH t6 160. Moc znamionowa 135 a max 160. Na umowie ciągnik do 140KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
1 minutę temu, Loczek2000 napisał:

Czyli w dowodzie wpisaliby 145 km i ciągnik 6120 M nie przejdzie ?

1657718398122630208096275761407.jpg

no tu wtedy trzeba sie posiłkowac tym oświadczeniem od producenta ze ta moc jest w okreslonych warunkach a nie ze cały czas dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    3
9 godzin temu, Loczek2000 napisał:

Dzień dobry dostałem dofinansowanie na ciągnik od 90 do 120 km upatrzyłem sobie jd 6120 M ale problem jest taki że jego moc maksymalna wynosi 133 km ale z kolei znamionowa 120 km. I moje pytanie brzmi tak czy john deere 6120 M ma w dowodzie rejestracyjnym 120 km czy 133 km

z jakim wyposażeniem i jaka cena John 6120m

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118

@Loczek2000 pytający też pewnie jest na kupnie czegoś podobnego i z ciekawości pyta o cenę i wyposażenie🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Starostwo wpisuje w dowód największą moc jaka jest podana w homologacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Załączając do wniosku o płatność  dokumentacje potwierdzającą prowadzenie ewidencji  przychodów i rozchodów, mam dostarczyc Zestawienie rejestrów Vat od miesiaca podpisania umowy czy wcześniejsze też (częśc maszyn zakupiłem wczesniej niż była podpisana umowa). Jak interpretowac tą część instrukcji?

W celu udokumentowania powyższego zobowiązania na etapie rozliczania inwestycji możliwe jest złożenie przez beneficjentów:
- kopii lub wydruku stron z ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie lub księgi przychodów i rozchodów lub księgi rachunkowej lub ewidencji przychodów i rozchodów, potwierdzające fakt rozpoczęcia jej prowadzenia od dnia przyznania pomocy oraz
- kopii lub wydruku stron z ww. ewidencji zawierających wpisy dotyczące realizacji zakresu rzeczowego operacji, oraz
- kopii lub wydruku stron z ww. ewidencji zawierających dane w zakresie przychodów i rozchodów w gospodarstwie za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku o płatność (jako potwierdzenie kontynuacji zobowiązania do prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Rejestr zakupów i sprzedaży vat od miesiąca podpisania umowy do złożenia wniosku o płatność. Dodatkowo ewidencję środków trwałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
Dnia 12.07.2022 o 18:34, Darek8787 napisał:

kupuję raczej w ciemno 3+1 z osobnymi fakturami tak jak piszecie i zaczne wtedy walczyć o te 3 skiby z agencją jak nie przejdzie to trudno i tak bym go kupił. bo jak już kiedyś pisałem ciągnik miałem możliwość z dotacją do 160 KM (lecz wziąłem 125 KM) a do pługa robią problem z 3 obrotową niby 4 ha mi brakuje ale nie kupię pługa 2+ bo to paranoja do Ariona 450...

To ile ty masz hektarów że tylko pług dwuskibowy Ci przysługuje? Bo wychodzi że pewnie mniej jak 10 ha ornego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Część maszyn udało się kupić taniej niż było to wnioskowane, jedna (nie zadatkowana dużo wcześniej) mocno zdrozala i nie mieści się w kwocie za deklarowanej na jej zakup w umowie. Czy kwota zaoszczedzona na pozostałych maszynach może pójść na wyrównanie tego wzrostu? Czy takie cos trzeba aneksowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
1 godzinę temu, czareczek85 napisał:

To ile ty masz hektarów że tylko pług dwuskibowy Ci przysługuje? Bo wychodzi że pewnie mniej jak 10 ha ornego

mam 24 ha swojego na papierze do modernizacji a na 3 skibowy obrotowy trzeba minimum 28 ha gruntów lub 40 ha wykorzystania w roku . nie jestem w stanie udokumentować więcej niż swoje hektary. mam trochę więcej na gębę ale dzierżawy pisemnej nie dostanę na tą chwilę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11
Dnia 10.07.2022 o 20:48, Palmusny napisał:

@proximaplus no ja zlozylem na początku maja i ARMIR OLN niby zasypany...

Ja tak po połowie maja złożyłem poprawki,ale cisza do tej pory, także ARiMR OLN..


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
50 minut temu, proximaplus napisał:

Ja tak po połowie maja złożyłem poprawki,ale cisza do tej pory, także ARiMR OLN..

dziś rozmawiałem właśnie o wniosku juz rozpatrywany ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
5 godzin temu, Darek8787 napisał:

mam 24 ha swojego na papierze do modernizacji a na 3 skibowy obrotowy trzeba minimum 28 ha gruntów lub 40 ha wykorzystania w roku . nie jestem w stanie udokumentować więcej niż swoje hektary. mam trochę więcej na gębę ale dzierżawy pisemnej nie dostanę na tą chwilę.

Na 10 ha gdy prowadzący spytał po co mi 3skiby obracany to spytałem czy na soche konna dofinansowanie przysługuje czy czym mam orac? W zestawieniu rzeczowo finansowym wpisano pług 3 lub 4 skibowy obracalny 

  • Like 1

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa podpisana w Maju ciągnik miał być do odbioru w lipcu przełożyli odbiór na wrzesień  czy też macie takie opóźnienia w odbiorach ? Ciągnik valtra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
7 godzin temu, Darek8787 napisał:

mam 24 ha swojego na papierze do modernizacji a na 3 skibowy obrotowy trzeba minimum 28 ha gruntów lub 40 ha wykorzystania w roku . nie jestem w stanie udokumentować więcej niż swoje hektary. mam trochę więcej na gębę ale dzierżawy pisemnej nie dostanę na tą chwilę.

Robisz podorywki, do poplonów itd i masz więcej ha do obróbki w roku.

  • Thanks 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Podobno żeby dostać zwiększony zwrot 250 tys trzeba się wstrzymać z zakupem do września bo to niby mają we wrześniu pchnąć.

Ile się czeka na zwrot po zakupie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj