rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

damiano12332    61

Lok125

Nic nie zglaszalem, do 2500 nie trzeba, dzwonilem do ochrony srodowiska w swoim powiecie to oni sami byli zieloni.

No i babka mi powiedziala, ze oni sami w takie kontrole sie nie bawia tylko jak maja zgloszenie od zyczliwych sasiadow.

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Mam pytanie odnośnie nawadniania. Macie może kosztorys inwestycji związanej z budowa studni głębinowej. Ktoś ten temat przerabial? Odnośnie deszczowni czepiali wam się wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Jak agencja weryfikuje czy posiadam już jakiś ciągnik na siebie? Chodzi mi o nasycenie mocą w gospodarstwie. 

Drugie pytanie. Składając wniosek jak weryfikowany jest areał mój użytkowy? Wystarczy wykaz gruntów na które składam dopłaty czy muszę mieć notarialnie te grunty na siebie? 

Edytowano przez arti17cf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik19999    1

Jak tam z podpisywaniem umów ? Podpisujecie , łódzki ARiMR  drugie poprawki na początku lutego oddane i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ja już drugie poprawki ale do wniosku o płatność. Zazdroszcze Wam, jeszcze najlepsze przed Wami 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

Podczas mojej wizyty u dealera jeden ze sprzedawców powiedział plotkę, iż z powodu dużej kasy jaka nie została rozdysponowania najbliższy nabór obszaru D będzie miał do 300 tyś zwrotu zamiast 200 tyś. Osobiście wątpię ale czy ktoś z Was słyszał coś podobnego czy handlowiec ma fantazję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Weryfikują z biznesplanu .To co przedstawisz w dopłatach to twój areał . Też od brata dzierżawie bez jakichkolwiek umów i poszło do agencji 

21 godzin temu, arti17cf napisał:

Jak agencja weryfikuje czy posiadam już jakiś ciągnik na siebie? Chodzi mi o nasycenie mocą w gospodarstwie. 

Drugie pytanie. Składając wniosek jak weryfikowany jest areał mój użytkowy? Wystarczy wykaz gruntów na które składam dopłaty czy muszę mieć notarialnie te grunty na siebie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6
10 godzin temu, Ropsonok napisał:

Ja już drugie poprawki ale do wniosku o płatność. Zazdroszcze Wam, jeszcze najlepsze przed Wami 😁

Maszyny czy budynki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1
2 godziny temu, radzioRS napisał:

Weryfikują z biznesplanu .To co przedstawisz w dopłatach to twój areał . Też od brata dzierżawie bez jakichkolwiek umów i poszło do agencji 

 

Do wyliczenia wielkości maszyny jaka mi przysługuje, będzie brany także przyszły areał, który zadeklaruje powiększyć gospodarstwo w perspektywie 5 lat? Czy tylko aktualny w chwili posiadania przy składaniu wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

taki jaki zadeklarujesz w roku docelowym czyli w roku złożenia wniosku o płatność końcową, ale na pewno nie będzie to perspektywa 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi zaliczyli areał który mam kupić z mlodego rolnika. Tyle że z kupnem ciężko, hektar kupiłem jeszcze brakuje dwóch. Jak tam z podpisywaniem umów? Dwa tygodnie temu rozmawiałem z kobietą że już umowa praktycznie gotowa i do dziś cisza. Nie wiem czy przez ten lockdown nie przesunie się wszystko o miesiąc. A może już wszyscy na świątecznych urlopach? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Czyli moc ciągnika jest również wyliczana według ilości ha w przyszłości tzn roku docelowym? Bo obecnie jestem w trakcie naboru młodego rolnika z 2020 roku z ilością około 30 ha, a dopiero pewnie już po naborze na modernizację będę mógł dostać resztę gruntów również prawie 30 ha. A potrzebuję jak największego ciągnika więc zrobiłoby to sporą różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ton16    4

Jak u Was wygląda rozpatrywanie wniosku o aneks, dostaje go ten sam pracownik w ARiMR? Na początku miesiąca złożyłem wniosek o aneks, ale niestety u pracownika który wcześniej się zajmował moją sprawą brak mojego pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49

A masakra z tymi aneksami mój wysłali komuś innemu przez pomyłkę co do tego kto rozpatruje to zazwyczaj ta sama osoba co wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4
4 godziny temu, snickers_2005 napisał:

Mi zaliczyli areał który mam kupić z mlodego rolnika. Tyle że z kupnem ciężko, hektar kupiłem jeszcze brakuje dwóch. Jak tam z podpisywaniem umów? Dwa tygodnie temu rozmawiałem z kobietą że już umowa praktycznie gotowa i do dziś cisza. Nie wiem czy przez ten lockdown nie przesunie się wszystko o miesiąc. A może już wszyscy na świątecznych urlopach? 😁

Ja ponad miesiąc temu oddane poprawki, powiedziała kobieta że wszystko w porządku ale jeszcze 1 osoba sprawdzi i cisza. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Od miesiąca powoli poprawki robiłem zdalnie z prowadzącą, dziś już wszystko oficjalnie zawiozłem i mam nadzieję że przejdzie, ale wcześniej też musiałem czekać 2 miesiące jak coś ruszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ton16    4
5 godzin temu, Mohyl napisał:

A masakra z tymi aneksami mój wysłali komuś innemu przez pomyłkę co do tego kto rozpatruje to zazwyczaj ta sama osoba co wniosek

No ja bym wolał, żeby ta sama osoba, bo fajny kontakt i bez problemowo wszystko poszło... dzwoniłeś pytałeś kto zajmuje się Twoim aneksem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus219    0

Panowie, wniosek na kombajn, jak uargumentować zasadność zakupu poprzez wzrost plonami? Ze zwiększeniem powierzchnią będzie ciężko, robił ktoś w ten sposób wzrost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Mniej zboża zostaje na polu i lepsza jakoś omłotu.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4
15 godzin temu, arofarmer napisał:

Od miesiąca powoli poprawki robiłem zdalnie z prowadzącą, dziś już wszystko oficjalnie zawiozłem i mam nadzieję że przejdzie, ale wcześniej też musiałem czekać 2 miesiące jak coś ruszy 

Ja od 1poprawek3mies.oficjalnie to ponad miesiąc dobrze i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49

Dzwoniłem oni hurtowo robią te wnioski jak by na kotle z gorącą wodą ich posadzili i zaczyna robić się bałagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Początek września 1 wezwanie do poprawek. Zrobione. Listopad pismo covidowe że jak nie poprawię to bla bla bla i pomylone dane w piśmie. Po nieskutecznych próbach kontaktu wysłane poprawki jak sobie pan życzył i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22
2 godziny temu, Mkb17 napisał:

Ja od 1poprawek3mies.oficjalnie to ponad miesiąc dobrze i nic

Ja mam realizację na 2022 rok, ale o dziwo jakoś to się ruszyło w marcu, następne papiery ruszają to pewnie poganiają tematy trochę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5
Dnia 30.03.2021 o 15:00, Mohyl napisał:

A masakra z tymi aneksami mój wysłali komuś innemu przez pomyłkę co do tego kto rozpatruje to zazwyczaj ta sama osoba co wniosek

Jak podales adres do korespondencji inny niz swoj to co sie dziwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj