rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Kula07    163

Bo jestem z zachodniopomorskiego i mam miejsce51x łapie się 400 z groszem.Bogaci rolnicy co wszystko mają nowe,to biorą tylko to co jest najlepiej punktowane.Ja jako rolnik który chcę się rozwinąć to chcę ciągnik pług itp. a to nie jest punktowane.

A skąd wiesz, że to biorą bogaci rolnicy?

 

Ja chce się rozwijać, (nie uważam się za bogatego), i biorę większość punktowanych maszyn.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kip    2

Cześć. Widzę tu niektórych rozgoryczonych. Panowie i Panie warunki punktacji wniosku były znane od samego początku. Albo doradca zawalił albo rolnik. Ja miałem dokładną informację i bez ekologii bym się nie załapał. Maszyny punktowane doradca mi powiedział żeby traktować jako dodatek bo więcej niż 1 pkt nie dadzą a eko jest pewne co prawda zwiększa koszty ale zmniejszyło ryzyko do zera bo prawie połowę punktów zapewniło. Umowa podpisana w kwietniu a miejsce na liście początek 2 setki lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Znam takich co w ogóle nie zajmują się rolnictwem  mieszkają w szczecinie tylko na papierze  są rolnikami a dostaja dotacje.Lub duże gospodarstwa ponad 1000 ha podzielone na dzieci i na kogo się tylko da i oni mają punkty! I ile pieniędzy można dostać w tylu sztucznych gospodarstwach.Niech każdy tylko po200tys I ziemie można dzierżawić ile tylko jest do wydzierżawienia od arr.A ja i inni tracimy bo 400tu tylko dostaje.Dlatego uważam że to wszystko jest dla bogatych i kombinatorów!Mi na tej dotacji za bardzo nie zależy bo mnie  nie stać pszenica po 600  lecz współczuje innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Jadę podpisac umowę we wtorek i co chwalić się czy żalić? Mój kolega miał pierwsze poprawki w grudniu chyba od 4 miesięcy jeździ nowym ciągnikiem i nie martwi się o 10 procent lub o kontrolę spłaca to co wziął i nikt mu do kieszeni nie zagląda. Gdybym się nią załapał to zrobił bym identycznie lepiej nosić jak się prosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Znam takich co w ogóle nie zajmują się rolnictwem mieszkają w szczecinie tylko na papierze są rolnikami a dostaja dotacje.Lub duże gospodarstwa ponad 1000 ha podzielone na dzieci i na kogo się tylko da i oni mają punkty! I ile pieniędzy można dostać w tylu sztucznych gospodarstwach.Niech każdy tylko po200tys I ziemie można dzierżawić ile tylko jest do wydzierżawienia od arr.A ja i inni tracimy bo 400tu tylko dostaje.Dlatego uważam że to wszystko jest dla bogatych i kombinatorów!Mi na tej dotacji za bardzo nie zależy bo mnie nie stać pszenica po 600 lecz współczuje innym.

Nie zależy Ci ale się żalisz.

 

Nie ma co współczuć ani zazdrościć.

 

U mnie pszenic po 700.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kłócicie się i zazdrościcie sobie nawzajem i poco jedni dostali a drudzy  nie kto pomyślał to się załapał ja składałem na ciągnik i cały osprzęt do niego i się załapałem ale po podpisaniu umowy i przemyśleniu sprawy z kalkulatorem w ręku zrezygnowałem i rozwiązałem umowę i żyję znajomy już kupił sprzęt z prow i też żyje i razem wódkę pijemy ale żeby się o prow ze sobą spierać? to nie do pomyślenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mądrze prawisz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

czy jeśli dostałem poprawki to na 100% jest pewność że pieniądze na mooj wniosek są? Wlkp 159X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

Mi kiedyś facet z agencji mówił ze zgodnie z ich przepisami musza sprawdzać minimum 20% ponad aktualny limit, by miec listę rezerwowa i skutecznie wykorzystać dostępna pulę środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Cześć. Widzę tu niektórych rozgoryczonych. Panowie i Panie warunki punktacji wniosku były znane od samego początku. Albo doradca zawalił albo rolnik. Ja miałem dokładną informację i bez ekologii bym się nie załapał. Maszyny punktowane doradca mi powiedział żeby traktować jako dodatek bo więcej niż 1 pkt nie dadzą a eko jest pewne co prawda zwiększa koszty ale zmniejszyło ryzyko do zera bo prawie połowę punktów zapewniło. Umowa podpisana w kwietniu a miejsce na liście początek 2 setki lubelskie.

 

 

Dobrze rozumiem, że całe gospodarstwo przestawiłeś na ekologie aby wziąść nowe graty?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Chciałbym się ustosunkować do zarzutów rozgoryczenia i zazdrości, a więc:

 

1. Kula 07 i kip korzystaliście z poprzedniego PROW?

2. Gratuluje tym co dostali i cieszę się że dostali szczególnie jeśli są prawdziwymi rolnikami, a więc prowadzą produkcję a nie tylko pseudo rolnikami - 300 ha łąk na rolno środowiskowych i żadnego zwierzaka - przepraszam są  ptaszki :)

3. Jeśli mam żal to do:

                                 - siebie, że byłem za uczciwy - bo jak kip mówi wszystko było  wiadome i można było zakombinować;

                                 - tych co opracowali durne przepisy do programów, bo np. pierwsza z brzegu głupota -  mając 41 lat już nie jestem młodym rolnikiem i są utrudnienia żeby coś zdobyć (brak pkt) i co do 67 lat  mam się nie rozwijać tylko  wegetować,  czy możne przekazać młodemu i iść do pomocy społecznej ?

4. Maszyny i tak kupię bo mnie stać - już jedną na wiosnę kupiłem, teraz kupuję drugą (te są nowe) a w listopadzie .trzecią (to będzie używka) a w przyszłym roku jeszcze dwie i na 2019 zostanie jedna z tych co miałem we wniosku i olać  PROW.

5. Nie żałuje - bo przynajmniej mam święty spokój i też piję z tymi co dostali.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kip    2

Dobrze rozumiem, że całe gospodarstwo przestawiłeś na ekologie aby wziąść nowe graty??

Nie całe. Mam 10 arów uprawy eko i to w tym naborze wystarczało. Można było założyć nawet zwykły tunel foliowy 2x5 m i to też by wystarczyło. W następnym ma być już co najmniej połowa gospodarstwa w eko więc będzie trudniej. Eko doradził mi doradca że z tym zalapie się na 100 procent i tak było,bo bez tego bym miał 4 pkt plus punkty za graty ale to 0,..pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ufff, udało się wreszcie podpisać umowę. Wiecie Panowie gdzie mogę gdzieś tanio zakupić tablicę pod ten PROW w modernizacji? Bo jak patrzę, to same z poprzedniego PROWu są.

 

I wiecie może czy jak miałem talerzówkę z Packerem we wniosku, to czy mogę kupić z np wałem daszkowym? Czy musiałbym aneksować umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris85    0

Panowie mam pytanie : czy jeżeli we wniosku podałem cene ciągnika np.135 tyś netto ale chciałbym kupić ciągnik za 180 tyś netto , oczywiście w tym samym przedziale mocy, to czy jest to możliwe ? Oczywiście kwota zwrotu będzie od 135 tyś netto, różnice dołożę z kieszeni.
Chodzi mi o to czy jest możliwy taki manewr, czy po podpisaniu umowy musze ją aneksowac i zrezygnować z jakiejś niepunktowanej maszyny aby suma punktów nie uległa zmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Jak sytuacja wygląda w WLKP - ile osób dostanie?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Nie całe. Mam 10 arów uprawy eko i to w tym naborze wystarczało. Można było założyć nawet zwykły tunel foliowy 2x5 m i to też by wystarczyło. W następnym ma być już co najmniej połowa gospodarstwa w eko więc będzie trudniej. Eko doradził mi doradca że z tym zalapie się na 100 procent i tak było,bo bez tego bym miał 4 pkt plus punkty za graty ale to 0,..pkt.

 

 

Właśnie trzeba mieć dobrego doradcę, albo samemu być mądrym, a nie bogatym jak ktoś tam pierdzi. Ja od siebie powiem że dowiadując się w ARiMR straciłem pług, lub ewentualną zamianę przez taki niski poziom informacji osób tam pracujących.

Osoba pisząca mój wniosek też nie błyszczała, bo teraz można było to o wiele lepiej rozwiązać chodź wniosek przeszedł i maszyny na dniach na placu. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

teraz 1830 w mazowieckim się łapie, co do tego czy się załapiesz czy nie to zależy jak to dalej będzie ze spadaniem wniisków co są przed tobą

Aktualnie w mazowieckim jakie miejsce łapie się na dofinansowanie? 

 

Aktualnie miejsce 194. i prowadząca sceptycznie mówiła o moich możliwościach na wskoczenie na "zieloną" listę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Oferty złożone miesiąc temu i dziś dzwoniłem czy coś już wiadomo bo żniwa za pasem i maszyny by się przydały a ona że jeszcze co najmniej miesiąc muszę czekać aż do mnie dojdzie, czyli maszyn nie bedzie na żniwa:( będę prasował śnieg w zimie jak tak dalej pójdzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Z jakiego regionu jesteś?

Mazowieckie pow. Przysucha.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Oferty złożone miesiąc temu i dziś dzwoniłem czy coś już wiadomo bo żniwa za pasem i maszyny by się przydały a ona że jeszcze co najmniej miesiąc muszę czekać aż do mnie dojdzie, czyli maszyn nie bedzie na żniwa:( będę prasował śnieg w zimie jak tak dalej pójdzie.....

 

poczekasz co najmniej jeszcze 1,5 miesiąca a później skąd pewność że nie będziesz robił postępowania 2 raz ja to czarno widzę dzwoniłem do facetów co złożyli po 20 kwietnia - same maszyny na portalu i im odrzucili bo jakieś małe uchybienie i postępowanie od początku facet zadatkował ciągnik , diler wygrany- oczywiście swój sprowadził a tu lipa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj