rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków?

galeria
DSV 2014
bialy2005    582

A jak to jest teraz z tolerancja ceny zakupu w porównaiu z R-F we wniosku o płatnść. Kiedys było to +- 10% i z tego nie było sie trzeba tłumaczyc. Kupowałem 10% drożej krótki opis ze ceny wzrosły i było oki na innej w dól bo udało  sie taniej,  a zwrot i tak zostawał bez zmian.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris85    0

Tak, ale jak ma umowę ma podpisaną to jest tam napisane za ile ma być ciągnik na fakturze więc same "dopasowanie parametrów" ciągnika do postępowania - przetargu nic nie dadzą...

Jeszcze nie podpisałem umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Jeszcze nie podpisałem umowy

 

No to dzwoń do prowadzącego twoj wniosek. Popierwsze czy sa fundusze na twój wniosek w starej wersji i co będzie jak zmienisz oferte na droższy ciągnik bo np. tamten model już w tym roku nie produkują i musisz zastąpić go nowym modelem - niestety droższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

Kontrola może być już po złożeniu wniosku o dofinansowanie? Mial ktoś?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Ja miałem po złożeniu wniosku o płatność.Miałem same maszyny to tylko tabliczki znamionowe i tablica informacyjna. Jeśli wymagana rejestracja to również dowody rejestracyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

Kontrola może być już po złożeniu wniosku o dofinansowanie? Mial ktoś?

 

tak, może być. miałem na etapie rozpatrywania wniosku o dofinansowanie. kontrola we wrześniu, pierwsze poprawki w pażdzierniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

Dzięki. Ale chyba nici z mgr, przyszedł gość żeby kupować pole i nie mogę puścić obok...
Podpowiedzcie czy jest sens składać z realizacją za 3 lata? Czy kurczowo trzymają sie zestawienia RF? Bo słyszałem o 10% różnicy, a przez 3 lata same ceny mogą się znacznie zmienić. No i problem jest największy z wzrostem nie mam 30szt krów, w przyszłym roku już będzie ponad 30szt. Nie zadeklaruje wzrostu do ponad 40 bo nie będzie miejsca a i wyzywic to trzeba. Nawet sam wzrost o 10szt względem tego roku nie jest mozliwy bo do wniosku w maju poszło 28szt.
I pytanie nie na temat od tego gościa 2 lata temu kupiłem 2ha, to jest inna gmina i powiat czy agencja raczej zgadza się na kupno nie robią problemów? Bo muszę pisać umowę wstępną i zaliczkę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro89    1

Możesz napisać aneks i zwiększenie GVA polem a nie liczbą krów, tylko prawdopodobnie cały biznesplan bierze wtedy w łeb

 

Edytowano przez jaro89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

Nie da rady bo to wniosek na budowlanke wyposażenie obory więc tylko mleko. Jutro jadę do doradcy mieliśmy wszystko składać do kupy, a chyba zakończę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

nie rezygnuj od razu. Masz 2 albo 3 lata na realizację od dnia podpisania umowy. Kup ziemię a jak się nie wyrobisz w 2-3 latach to wtedy złożysz rezygnację. Przecież żadnej kasy agencja ci nie wypłaci do dnia złożenia wniosku o płatność więc nie będą mieli za co ciebie ścigać o zwrot+odsetki.

 

Pytanie dotyczące tablicy. Czy ona jest obowiązkowa do/od jakiejś kwoty pomocy(zwrotu z arimr)??? Bo mam sprzeczne informacje. Jak to jest???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

z tego co ja wiem to  tablica przy standardowym zwrocie 200 tys na obszar D jest wymagana na okres od podpisania umowy do wypłaty całkowitej kwoty pomocy, może to być plakat w formacie A3 i to chyba wszystko ale w 100% pewien nie jestem agencja potrafi zaskoczyć, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa/Program-Rozwoju-Obszarow-Wiejskich-2014-2020/Dzialania-informacyjne-PROW-2014-2020/Ksiega-wizualizacji-i-logotypy

 

 

W załączniku III do rozporządzenia nr 808/2014 beneficjent miał obowiązek zamieścić plakat lub tablicę informacyjną gdy całkowite wsparcie publiczne na operację przekraczało kwotę 10 tys. euro (część 1 pkt 2.2 lit.b). Od dnia 6 maja 2016 r. jest to kwota 50 tys. euro.

jeżeli dobrze rozumiem, to dopiero po przekroczeniu kwoty 50tyś euro(pi razy drzwi ~200tyś zł) jest wymagana tablica/plakat. Czyli podczas kontroli agencja nie powinna się czepiać o tablicę? Jest jakaś kara/potrącenie jeżeli tej tablicy by nie było?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

Za rok Nowy nabór więc poczekam będzie wtedy jasne na czym stoimy. W 3 lata nie dam rady za duża suma, a znowu pod mgr kredyt na ponad 5 lat nie ma sensu bo odsetki Plus wszystkie inne koszty wniosku zeżrą połowę dofinansowania. Brałem na obore na 3 lata wyszło jeszcze całkiem fajnie, robili mi symulację na 5 lat było już 5.5%, powyżej 5 lat wychodziło ponad 6%. Nie ma co się wiązać na siłę i potem jechać na styk


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

z tego co ja rozumiem to właśnie wychodzi że od 6 maja 2016 po przekroczeniu 50 tys euro trzeba mieć plakat albo tablicę a tak to nic nie potrzeba

http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa/Program-Rozwoju-Obszarow-Wiejskich-2014-2020/Dzialania-informacyjne-PROW-2014-2020/Ksiega-wizualizacji-i-logotypy

 

jeżeli dobrze rozumiem, to dopiero po przekroczeniu kwoty 50tyś euro(pi razy drzwi ~200tyś zł) jest wymagana tablica/plakat. Czyli podczas kontroli agencja nie powinna się czepiać o tablicę? Jest jakaś kara/potrącenie jeżeli tej tablicy by nie było?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody987    1

A ja znowu słyszałem że tablica ma wisieć 5 lat od złożenia wniosku o płatność wiec jeszcze inaczej.

Mógłby ktoś powiedzieć co dokładnie ma znajdować się na tej tablicy ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jak nie przekraczamy 50k euro dofinansowania, to zadnej tablicy być nie musi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

przeczytajcie panowie dokładnie umowe, w naszych zobowiązaniach wyrażnie pisze. Przedstawicielka agencji podczas podpisywania umowy wspominała mi o tym, póżniej jeszcze dzwoniłem dokładniej dopytac, bo również docierały do mnie sprzeczne informacje, dodam jeszcze ze wniosek składałem tylko na obszar D zwrot 200 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Mnie również pracownik Agencji przy podpisywaniu umowy uczulał, że tablica informacyjna musi być. Dokładnie wskazał co ma na niej się znajdować i jaki ma mieć tytół operiacji wpisany. Myślę, że to podczas kontroli będą to sprawdzać i lepiej to mieć. Koszt takiej tablicy 50-60zł więc chyba nie warto ryzykować i tablicę kupuję. 


Sory za błędy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dziś zamówiłem tablicę w lokalnej agencji reklamowej 45 x 65 cm -> 50 zł

 

coś w ten deseń, tylko PROW 2014 - 2020

 

https://olxpl-ring04.akamaized.net/images_tablicapl/168481073_2_1000x700_tablica-informacyjna-prow-unijna-ue-eu-arimr-tablice-unijne-90-70cm-dodaj-zdjecia.jpg

 

 

 

200 000 zł / 4,24 zł = 47 169 EUR - nie przekracza 50 000 EUR, ale dla pewności zamontuję ją i tyle.

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody987    1

Mnie również pracownik Agencji przy podpisywaniu umowy uczulał, że tablica informacyjna musi być. Dokładnie wskazał co ma na niej się znajdować i jaki ma mieć tytół operiacji wpisany. Myślę, że to podczas kontroli będą to sprawdzać i lepiej to mieć. Koszt takiej tablicy 50-60zł więc chyba nie warto ryzykować i tablicę kupuję. 

Sory za błędy

 

Mógłbyś napisać co dokładnie ten pracownik wskazał ? jak to powinno brzmieć i co zawierać? Mi niestety nikt nie udzielił tych informacji podczas podpisywania umowy więc byłbym bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Mógłbyś napisać co dokładnie ten pracownik wskazał ? jak to powinno brzmieć i co zawierać? Mi niestety nikt nie udzielił tych informacji podczas podpisywania umowy więc byłbym bardzo wdzięczny ;)

 

Jak bedę miał umowe w ręce to Ci napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

mam pytanie do tych co składali już wniosek o płatność czy agencja się wyrobila w terminie z wypłatą bo mi w tym tygodniu mija 3 miesiące od złożenia wniosku i cisza ze strony agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

Mógłbyś napisać co dokładnie ten pracownik wskazał ? jak to powinno brzmieć i co zawierać? Mi niestety nikt nie udzielił tych informacji podczas podpisywania umowy więc byłbym bardzo wdzięczny ;)

 

czytanie ponoć nie boli. masz umowę i nie przeczytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj