wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

warchest    253

czyli ze co zadnej informacji nie dostane typu ze moj wniosek czeka na dofinansowanie az znajda sie pieniadze ? czy np decyzji jakiejs ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

ten dobromir to chyba ma taka cene po tym jak youtuberzy zaczeli go masowo uzywac.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
43 minuty temu, warchest napisał:

czyli ze co zadnej informacji nie dostane typu ze moj wniosek czeka na dofinansowanie az znajda sie pieniadze ? czy np decyzji jakiejs ? 

Może i nie, to co będziesz tira odmawiać? 🤭

Ten dobromir to tlenek? Granulat to jedynie kreda z moich stron. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
1 godzinę temu, warchest napisał:

jak długo sie czeka na odpowiedz po złożeniu wniosku o dotacje na wapnowanie bo z ponad 2 tygodnie temu wysłałem i narazie cisza , dostane jakas decyzje czy cos czy jak to dokladnie wyglada ? 

Decyzje to ja dostałem 4,5miesiąca od złożenia . Po 3 tyg odzywali sie zeby poprawke zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2152

Nada się ten granulat na interwencyjne zastosowanie? https://www.agrolok.pl/nawozy/wapniak-jurajski-granulowany-500-kg-3-6-mm.htm


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Na pewno będzie to dobry produkt. Chociaż nie jest to typowa kreda. Ciekawe jaka cenę ci dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2152
W jakim sensie nie jest typowa? Na lokalnym składzie leży to po 420zł/t, w tej samej cenie mogę mieć też atrigran z Nordkalku.

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

No właśnie. Ja mam kredę nawozową calc group i zastanawiam się czy bedzie to lepsze niż atrigran, który ma bardzo wysoką reaktywność. Na przyszły sezon wezmę może czarną kredę granulowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Wapniak jurajski ma oznaczenie 04. Kreda nawozowa ma 06a, 07a chyba też 08a. Wapniak jurajski jest wydobywany ze skał z okresu jury. Kreda 06a ze skał z okresu kredy czyli młodszej. Chociaż reaktywność tego jurajskiego jest też dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

To jest G1.1b nic nie ma że 06a czy 07a tych oznaczeń wiele sprzedawców się boji albo robi wielkie oczy jak pytam w szczególności o to "a". Więc żeby kreda była kredą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112

Panowie,czy ktoś z was rozsiewał wapno rozrzutnikiem obornika fortschmitt z talerzami z tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Bardzo dobrze sie rozsiewa tylko trudno jest potem doczyścić rozrzutnik bo wapno wręcz się wgryza w stal. Kolega siał Countandem z poziomymi wałami i talerzami z dołu i dobrze robota wyglądała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie czy pogłównie na pszenice i rzepak dawka kredy granulowanej 500kg/ ha będzie dobrze ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2070

06a i 07a - to zwykła sypka kreda 

G.1.5a i G.1.5b. - to kreda granulowana

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xmff    2

Co ile wapnujecie swoje pole

Edytowano przez Xmff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xmff    2

Jakie wapno zastosować węglan z Morawicy czy kredę 06a . Dać pełną dawkę cao czy podzielić to na 2 lub 3lata  magnez sredni i wysoki i bardzo wysoki 

IMG_20201025_115442.jpg

Edytowano przez Xmff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj