wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

90210grzesiu    167

Dziadostwo z działoszyna, brałem granulowane niby miała być kreda, a to nie kreda. oszustwo. po dwóch latach granule znajduję.

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jeszcze potrzebuje radkowitu premium na priv zapraszam

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

Czy jeśli dałem 4t/ha radkowitu premium na zaorana ziemie to moge teraz dać polifoske? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
Dnia 9.09.2020 o 11:19, marluk napisał:

To dużo. Wychodziłoby że 7.5 t wapna powinno podbić o 2.5pH. :)

Tego się nie liczy w taki sposób. Niskie pH bardzo łatwo podbić, bo wraz ze wzrostem pH wzrasta pojemność sorpcyjna gleby i trzeba więcej CaO do podniesienia odczynu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
2 godziny temu, Pstrąg napisał:

Czy jeśli dałem 4t/ha radkowitu premium na zaorana ziemie to moge teraz dać polifoske? 

Raczej nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Jak to jest z tą dotacją?

Dostałem wyniki z programu "grunt to wiedza" i okazuje się że nie jest dobrze, połowa działek jest kwaśna, i tu mam pytanie czy należy mi się dotacja skoro mam ponad 75 ha podanych do dopłat?

pomoc przysługuje gospodarstwom rolnym o powierzchni użytków rolnych (UR) nieprzekraczającej 75 ha, dla działek rolnych (ewidencyjnych) o pH gleby ≤ 5,5"

Jak to rozumieć?

1 Mam 76,5ha i mi się nic nie należy 

2 Mam 76,5 ha z czego 76,5ha <5,5 ph i należy mi się do 25 ha 300 zł/t 25-50ha 200zł/t  50-75ha 100zł/t 75-76,5ha 0zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Tak jak piszesz. Przepisz na kogoś 2 hektary i weźmiesz pomoc.🙂

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś dojechały dwa auta morawicy i powiem szczerze że to wapno wcale tak cudownie nie wygląda dość dużo kamyczków jeszcze mają dojechać dwa auta morawicy ciekawe czy będzie takie samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że te drugie dwa auta morawicy będą wyglądać tak samo jak te pierwsze dwa auta morawicy 

😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
1 godzinę temu, szczypka napisał:

dziś dojechały dwa auta morawicy i powiem szczerze że to wapno wcale tak cudownie nie wygląda dość dużo kamyczków jeszcze mają dojechać dwa auta morawicy ciekawe czy będzie takie samo 

Morawica ma grubszej frakcji sporo, pisze na certyfikacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

certyfikatu i faktury jeszcze nie mam przy następnej dostawie albo poczta doślą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Tyle psioczylem na granulaty a jednak sam musze chyba kupic na jedno pole zeby rozsiac poglownie. Maja przyjsc silne deszcze i jak nie zasieje dzis pszenicy to mogę tylko pomarzyc o wjezdzie na pole w innym dniu. Jak zastosuje poglownie 1,5 tony kredy granukal to będzie to mialo jakiś efekt czy po prostu odpuscic sobie wapnowanie i co bedzie to bedzie? Radkowit Premium leży i czeka ale rcw sie rozleciał i dzisiaj juz nie ma szans żeby go naprawić dlatego kombinuję z tym granulatem jak juz powschodzi.

Przy okazji: fajna, pylista mączka i bardzo suche. Ze swojej strony mogę polecić za równo wapno jak i konkretnego dostawcę @DamianRolnikSkup ;)

20200924_093952.jpg

Edytowano przez KlimekPL
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

@KlimekPL jak masz słabe  ph to możesz  dać pogłównie granulowane, fajnie jak jest drobniejsza granula to wtedy równomiernie bedzie rozsiane, efekt był widoczny przynajmniej u mnie  na pszenżycie gdzie nie zdążyłem rozsiać zwykłego wapna.

Też brałem od Damiana i też  polecam🙂👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja w zeszłym roku sypałem pogłownie kredę pylistą z drugni ok 3 tony i nic zbożu nie było ,to dlaczego radkowit pogłownie miałby zaszkodzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ale jak ma zaszkodzić? Jak będę poglownie jezdzil rcw to tylko narobie kolein. Dlatego w gre wchodzi granulat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

A skąd wiesz co będzie za miesiąc w polu mokro czy sucho ? Ja mam też jeszcze 26 t radkowiu do rozsiania.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Wpana węglanowe czy dolomitowe nie mogą zaszkodzić roślina, bo są to naturalne kopaliny. Czyli wszystkie kredy, radkowity itp. Jeśli mamy słabe pH i nie rozsialismy wapna po zniwach to każda inna pora czy to jesień czy zima, wiosna będzie lepsza niż byśmy w ogóle tego wapna nie siali i czekali do kolejnych żniw.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

To jeżeli po siewie mam siać piastem na tym konkretnym polu to bede musial czekać aż zmarznie bo inaczej narypie rowów na polu. Ja tylko i wylacznie pod tym względem mysle o granulacie. Jakby sypkie wapno lecialo rownomiernie na 12 metrów to bym sie nie zastanawial nad tym wszystkim. Zastanawiam sie tylko czy granulat rozsiany po wierzchu w ogóle zadziala W TYM ROKU i czy coś da obecnie sianej pszenicy i czy warto pchać pieniądze w tych kilka ton za które moglbym dokupic kolejną calą patelnie

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Jak masz słabe  ph to różnica bedzie w plonie na + jak dasz granulat, sprawdzałam u siebie na nowych działkach, a za rok na spokojnie dasz po sciernisku, ja bym tak to zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
Dnia 26.09.2020 o 21:35, Azor07 napisał:

A skąd wiesz co będzie za miesiąc w polu mokro czy sucho ? Ja mam też jeszcze 26 t radkowiu do rozsiania.

jak radkowit rozsiewa się po deszczach lub dłuższym składowaniu? tzn czym go nakrywacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

radkowit premium po dluzszym lezeniu na dworzu i deszczu nie rozsieje sie rcw. Chyba ze postawisz czlowieka z lopata ktory bedzie stukal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj