wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

karino25    102

Kasa na koncie. Woj. Mazowieckie 

Wniosek składany jakoś wrzesień albo październik.

Ale przelali ok 90 % wnioskowanej kwoty. Żadnej decyzji nie dostałem.zadzwonie i dopytam dlaczego tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Ja składałem w sierpniu jako jeden  z pierwszych do olsztyna i dopiero dziś decyzja, a kasy dalej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Praktykował ktoś siew radkowitu Premium po zbożach ozimych?

Nie zaklei blaszki liściowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zeszłym roku siałem pogłównie po oziminach w lutym jak trochę ziemia zamarzła. Dawka 3-4t/ha, żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

No ładni idzie tylko wiatr musi być na prawdę minimalny. Ja miałem pożyczony i jak siałem ostatni kurs to wiatr się ruszył i przy tej okazji sąsiad trochę z wapna też skorzystał. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

za dużo nie skorzystał bo koleś odebrał mu z jesieni dzierżawę :D A co do wapnowania. Znalazłem wyniki analizy z 2017 i tam ph 4,2 i 4,3. Magnez na wysokim i bardzo wysokim poziomie. Analiza robiona w Radomiu.  Poszła patelnia Morawicy. W 2020 ponowna analiza i ph 4,9 i 5 ale za to zawartość magnezu niska.  Badania robione w Kielcach. Poszła patelnia Radkowitu Premium. Czym może być spowodowany taki rozjazd w magnezie? Jakiś błąd w badaniach czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Poszło wtedy po około 4 tony/ha Morawicy. A teraz wyszło około 3 ton radkowitu. W tym roku znów wezmę patelnię radkowitu bo podoba mi się to wapno. Szkoda że za poprzedni nie mogę składać o dofinansowanie. Gleba lekka 4a 4b 5 i kawałek 6

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a jak według was ma wyglądać ta kontrola? moim zdaniem jedyny słuszny sposób to przyjść za 3 lata i zbadać glebę czy pH jest w normie. bo teraz co kontrolować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
Dnia 25.01.2020 o 17:59, Bartek72511 napisał:

Piastem siejecie ten premium? u mnie to jeden wielki tuman kurzu był jak to rozsiewałem.

Ja rozsiewałem rozrzutnikiem tytanem (na cztery wałki)  zaraz po żniwach wapno przywiezione wiosną. Złapało trochę wilgoci i w miarę ładnie się rozsiewało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a orientuje się ktoś czy kupując to wapno na dofinansowanie, może być termin płatności przykładowo 180 dni? żeby nie potrzebnie nie obracać swoją gotówką zwłaszcza że szybkość rozpatrywania wniosków jest różna, i nie da się zaplanować kiedy kasa wróci, a przy paru autach jakaś suma się uzbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może jeszcze zaliczki wypłacić co? Ludziom od tej Uni to się we łbach poprzewracało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

zasada jest jedna jak Cię nie stać na wapno to nawet i zdotacją nie będzie Cię stać, trzeba pomyśleć jeszcze nie było takiego programu że Ci zwrócą kase a Ty ani grosza nie zainwestujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Panowie, ile mogło realnie podnieść się ph w półtorej roku, Ojciec nigdy nie wapnowal, ph wynosiło 4-4,5. Jesienią 2018 Poszło około 5 ton kujawitu I teraz jesienią 2019 4t Radkowitu Premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Moim zdaniem jak nie będzie 6 to słabo. Jeszcse zależy czy gleba lekka czy ciężka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

przy lekkiej ziemi to 6ph powinno być na bank, chociaż zależy jak u Ciebie z opadami było w te 1,5roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Gleba różna ale przewaga lepszej 3,4 I najmniej 5.Z opadami słabo centralna Wielkopolska.Wszystkie pola pod qq szykowane,jak będzie 5,5 to będę się cieszyl, zbadam przed siewem qq ph I zasobności bo nigdy nie były badane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
staszek131415 napisał:

Może jeszcze zaliczki wypłacić co? Ludziom od tej Uni to się we łbach poprzewracało

kolego nie można normalnie odpowiedzieć? Dziś w agroloku Pani twierdziła że tak dużo ludzi bierze i składa na zwrot a faktura z odroczoną płatnością, także wolałem się po ludzku zapytać i to zweryfikować, ale widzę że tylko nieliczni potrafią na tym forum po ludzku się wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj