Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

PRIMO    8093
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

 Zostają tylko zmiany konstrukcyjne i cała procedura , ale narazie nie mam żadnej firmy która to ogarnie 

Popytaj w serwisach ciężarówek może któraś robi takie przebudowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może gdzieś coś znajdę , tylko czy będą chcieli na taki numer iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
Dnia 8.03.2022 o 22:03, Ursus932 napisał:

Jak mam w dowodzie Kościan tO58  przyczepa ciężarowa , i poprzedni właściciel miał 88 zł OC i przegląd co dwa lata , to muszę zmienić na rolniczą 🤔 jutro rejestracja 

Miałeś stary dowód jak mniemam ? 

Wystarczyło zgłosić zakup , nie przerejstrowywac do póki masz przegląd , jeśli przegląd się skończyl to do diagnosty niech podbija na dwa lata , jeśli nie chce podbić to do wk z wnioskiem o ustalenie danych , jeśli robią problemy to szukać stacji gdzie przekwalfikowywuja przyczepy z ciężarowych na rolnicze , nowy przegląd i z tymi papierami do przerejestrowania w WK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21

Żeby zrobić z przyczepy ciężarowej rolniczą ,musi spełniać wymagania przyczepy rolniczej.trzeba zrobić zmiany konstrukcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8093
2 godziny temu, Ursus932 napisał:

Kaziu. 😁

Kiedyś kupowałem owies od niego. 

31 minut temu, Ursus932 napisał:

To może gdzieś coś znajdę , tylko czy będą chcieli na taki numer iść

A dlaczego mieli by nie iść na taki numer?

Kwestia 💰💴💵💶💷💸💳💲💱.😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, pawlus224 napisał:

Miałeś stary dowód jak mniemam ? 

Wystarczyło zgłosić zakup , nie przerejstrowywac do póki masz przegląd , jeśli przegląd się skończyl to do diagnosty niech podbija na dwa lata , jeśli nie chce podbić to do wk z wnioskiem o ustalenie danych , jeśli robią problemy to szukać stacji gdzie przekwalfikowywuja przyczepy z ciężarowych na rolnicze , nowy przegląd i z tymi papierami do przerejestrowania w WK.

Dowód był nowy w sierpniu wydany 

Teraz to już musztarda po obiedzie 

Żeby wszystko wiedzieć przed czasem to jaki trzeb mieć wielki łeb 😊

5 minut temu, Mostowiak napisał:

Żeby zrobić z przyczepy ciężarowej rolniczą ,musi spełniać wymagania przyczepy rolniczej.trzeba zrobić zmiany konstrukcyjne

Ja potrzebuję faktury ,bo zmiany już są przyczepa rolnicza tylko ktoś kiedyś zrobił głupotę 

5 minut temu, PRIMO napisał:

Kaziu. 😁

Kiedyś kupowałem owies od niego. 

A dlaczego mieli by nie iść na taki numer?

Kwestia 💰💴💵💶💷💸💳💲💱.😁

I ten Kaziu jest ok 🤔 może by "zrobił" przebudowę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8093
3 minuty temu, Ursus932 napisał:

 I ten Kaziu jest ok 🤔 może by "zrobił" przebudowę 

Nie wiem jak teraz ale wcześniej był ok. 

Poszukaj podobnej firmy co robi przebudowy bliżej siebie. 

@Łolek się zapytaj a nusz będzie może wiedział o kimś takim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@PRIMO wiesz co jak mam się prosić i wydawać nie wiadomo ile , to lepiej zostawić tak jak jest i zapłacić co roku za ten przegląd 

Poprzedni właściciel to pewnie nie wiedział ale trzy lata temu robili remont tej przyczepy w tej firmie 👇i mógł to ogarnąć 

https://auto-zaremba.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Ursus932 napisał:

@PRIMO wiesz co jak mam się prosić i wydawać nie wiadomo ile , to lepiej zostawić tak jak jest i zapłacić co roku za ten przegląd 

Poprzedni właściciel to pewnie nie wiedział ale trzy lata temu robili remont tej przyczepy w tej firmie 👇i mógł to ogarnąć 

https://auto-zaremba.pl/

Ursus, dziwnie podchodzisz do prostych spraw. Nawet taki stary zacofany chłop jak ja, czaszami tego nie pojmuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Że co? 

Ja naprawdę czasami nie rozumiem Twojego podejścia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8093
8 godzin temu, Ursus932 napisał:

@PRIMO wiesz co jak mam się prosić i wydawać nie wiadomo ile , to lepiej zostawić tak jak jest i zapłacić co roku za ten przegląd 

Poprzedni właściciel to pewnie nie wiedział ale trzy lata temu robili remont tej przyczepy w tej firmie 👇i mógł to ogarnąć 

https://auto-zaremba.pl/

A rób jak chcesz 😫 ale @Pafnucy w twoim przypadku ma rację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@PRIMO tak Pafnucy ma racje 

 

Diagnosta mi powiedział , trza było nie rejestrować to byś oddał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
35 minut temu, Ursus932 napisał:

@PRIMO tak Pafnucy ma racje 

 

Diagnosta mi powiedział , trza było nie rejestrować to byś oddał 

Można zawsze sprzedać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jedz jeszcze raz do tego diagnosty połóż przednim władysłwa jagiełło i wtedy zadaj pytania. Gwarantuje że odpowiedzi Cię zaskoczą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, astrahxenon napisał:

Można zawsze sprzedać 

Oczywiście , tylko chyba sam mówiłeś że klienci będą marudzić w takiej sytuacji ,a zresztą szkoda bo nie taki zły rupieć to co się dzieje ze stalą teraz to masakra to i ceny przyczep po remoncie wywindują 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko mogłem jeszcze z tysiąca urwać ,gdybym wiedział że to nie jest rolnicza

Przed chwilą, astrahxenon napisał:

Chciałeś oddawać dlatego napisałem że można sprzedać 

Tak diagnosta wczoraj zasugerował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Dzwon do sprzedawcy że jest wada prawna że ciężarowa może coś udrzesz na to? Jest takie coś jak rękojmia czy jakoś tak na ukryte wady a w ogłoszeniu wisiała jako rolniczą i ten przegląd? 

Edytowano przez astrahxenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@astrahxenon tak jako rolnicza 👇 jeszcze wyświetla google 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

No widzisz my tu za ciebie kombinujemy a ty tylko narzekasz zadzwoń do handlarza co kupiłeś że okazało się że nie jest rolnicza i że musisz ponosić duże koszty nie musisz wspominać ze jesteś zwolniony z podatku przecież i niech odda coś z ceny 

Edytowano przez astrahxenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Można nawet zadzwonić do producenta przyczepy, możliwe że zmiany polegają tylko na zmianie kosmetycznej. Wtedy wystarczy kilka papierów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez MatiTM
      Witam. Kupiłem przyczepę jak w tytule i ma ona mechaniczny wywrot (na korbę). Zastanawiam się czy wciągarka samochodowa da radę po połączeniu łańcuszkiem z przekładnią wywrotu podnieść ciężar. 
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Chciałbym się poradzić czy warto kupić przyczepę zrobioną ze stara na jednej osi z podwójnymi kołami?
      Zastanawiam się nad zakupem takie przyczepy aby w transporcie zboża zamiast ciągnąć dwie zwykłe stare przyczepy na które wchodzi łącznie 8 - 8,5 tony zboża, ciągnąć jedną z takim samym ładunkiem.
      Jak taka przyczepa zrobiona ze stara zachowuje się na ściernisku? Czy ciągnik 75 KM da radę bez problemu ją ciągać?
      (załączam przykładowe zdjęcie takiej przyczepy z internetu)
      Pozdrawiam

    • Przez FarmerDyzio
      Czy jest możliwość przerobienia układu hamulcowego w taki sposób żeby przyczepa miała możliwość współpracowania z ciągnikiem który jest wyposażony w instalację dwuobwodową. Przyczepa ma instalację jedno obwodowa która pracuje że starszym ciągnikiem. Jednak od czasu do czasu jest spięta z drugą przyczepa która ma instalację dwuobwodową. W skrócie czy jest możliwość zrobienia takiej przeróbki żeby przyczepa miała instalację jedno i dwuobwodową.? Ewentualnie jak rozwiązać problem hamulcow w drugiej przyczepie gdy są spięte razem ?
    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj