tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dwdx1906    28
9 godzin temu, ansu napisał:

Takie coś widziałem jak opryskałem pole po rzepaku glifosatem. Trochę mało dałem i mały zżółkł, a duży rósł dalej. Cleravis?

Tak, a przedplonem był jęczmień jary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

A ja myślałem że to może samosiewy rzepaku. To czym to opryskałeś ten jęczmień.?  Widzę u sąsiada był ładny rzepak, a teraz niektóre rośliny robią się żółte i to te wysiane w rzędach bo siał co 45cm i tylko na glinie tam gdzie sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
13 minut temu, ansu napisał:

A ja myślałem że to może samosiewy rzepaku. To czym to opryskałeś ten jęczmień.?  Widzę u sąsiada był ładny rzepak, a teraz niektóre rośliny robią się żółte i to te wysiane w rzędach bo siał co 45cm i tylko na glinie tam gdzie sucho.

To jest rzepak clearfield, te żółte to samosiewy rzepaku których mam tam niestety pełno co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
11 godzin temu, ansu napisał:

Takie coś widziałem jak opryskałem pole po rzepaku glifosatem. Trochę mało dałem i mały zżółkł, a duży rósł dalej. Cleravis?

Napisałem! Cleravis?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
1 godzinę temu, Anetka1 napisał:

to nie samiosiewy to rzedziak/rzodkiew/

rzodkwi tu nie było co najmniej od 35 lat. Z krzyżowych jedynie rzepak + gorczyca w poplonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, Kacperb10 napisał:

Co może być przyczyna ? 

8F150871-E89E-4D99-A4E5-8E595B1E8B90.jpeg

Moim zdaniem ewidentnie herbicydy, sąsiad nie startuje opryskiwaczem z tej miedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zastanawiaj się dłużej. Ew. zostanie na wiosnę 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
10 godzin temu, warchest napisał:

kurcze juz pazdziernik a tebu mam kupione na rzepak czy on bedzie dzialal ? 

W październiku on nie działa 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
8 godzin temu, mraukot napisał:

Zastanawiaj się dłużej. Ew. zostanie na wiosnę 😋

pogoda mi nie pozwala pryskac bo deszcze a to wiatr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
10 godzin temu, warchest napisał:

kurcze juz pazdziernik a tebu mam kupione na rzepak czy on bedzie dzialal ? 

Tebukonazol potrzebuje chyba 12 czy 15 stopni żeby działał jak najlepiej . Ogólnie im cieplej tym działanie powinno być lepsze.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Jak oceniacie czy jest konieczność wykonania drugiego zabiegu regulacji? Patrzycie na wyniesie stożka, ogólną wysokość roślin, odsłonięcie szyjki korzeniowej czy na co właściwe powinno się zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
8 godzin temu, robercikj100 napisał:

Tebukonazol potrzebuje chyba 12 czy 15 stopni żeby działał jak najlepiej . Ogólnie im cieplej tym działanie powinno być lepsze.

teraz niby nadaja w dzien 12 stopni a w noce chlodniej ale kupiony mam na to i bede musial opryskac a pogody nie pozwalaja zeby wczesniej opryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
13 minut temu, Mecha napisał:

Stosuje ktoś teraz kristalon?

A coś konkretnego byś chciał wiedzieć o kristalonie? Seria nawozów NPK z Yara w postaci krystalicznej w opakowaniach 3kg (kartonik, w środku woreczek foliowy) i 25kg worek foliowy, bardzo dobrze się rozpuszcza, miesza się z rożnymi środkami ochrony roślin, różne kolory kristalonów odpowiadają różnym proporcjom N:P:K. Zawierają znikome ilości mikroskładników. Część kristalonów ma swoje odpowiedniki np. w Intermagu jako Plonvit np. Phospho w woreczkach 2kg lub 15kg. Czy jest sens to stosować, nie wiem, być może przy jakiś ostrych niedoborach - może, koszt zabiegu 4kg/ha to ok. 20-30 zł w zależności jaki kristalon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Do regulacji pokroju rośliny: chlorek mepikwatu, ccc, paklobutrazol, tebukonazol, metkonazol.

Od "grzyba" jak to napisałeś: triazole.

Dodać można: mikroelementy, makroelementy, środki insektycydowe, adiuwanty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Według etykiety tylko wiosną i dlatego nie pisałem, żeby nie było, że kogoś na coś nielegalnego namawiam ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie w rzepaku przepuściło troche rdestu plamistego i komosy ale z tego co wyczytałem to komosa i rdest plamisty należa do roślin jarych i przez zimę wymarzną. Komosa troche oberwała. jest mała ale już z niedojrzałymi zielonymi nasionkami i rdest taki sobie. Ogólnie innych chwastów brak. W piątek był skracany CCC i tebu i juz widze że zaczyna siadać i wciągać go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj