tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robercikj100    1010

Zależy do czego to CCC ? Jak do samego tebu to tak jak do caryxa raczej nie . Chyba że ktoś próbował ? 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
2 godziny temu, Danielek161 napisał:

Dorzucacie CCC dodatkowo? Jeśli tak to w jakiej dawce?

CCC max w jednej dawce 0,5 l z mieszaniną 0,3 stabilan 750sl ma rejestrację

Edytowano przez Siemanr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
1 godzinę temu, Siemanr1 napisał:

CCC max w jednej dawce 0,5 l z mieszaniną 0,3 stabilan 750sl ma rejestrację

Stabilan 750 dawka od 0,5 do 0,75 zgodnie z etykieta

Inny temat to ponoć dawki ponirzej 400 g/ha nie wykazują działania skracajacego, wiec dawka 0,3 l mija się raczej z celem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
23 godziny temu, Tomek90 napisał:

Tebukonazol 250 może być więcej zależy ile liści, jednoliscienne też możesz dodać. 

a czemu niektorzy odradzaja zeby nie dawac z jednolisciennymi ? kurcze bym byl na raz zrobil to mi sprzedawczyni odradzila ehh a czasu nie bedzie opryskac teraz bo deszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperb10    3

Na zdjęciu mijak przy słupie, widać fajnie jak go Caryx - 0,5l i Tebukanazol-0,6l trzyma. 

 

Kolejne zdjęcie to rzepak na górkach, czy z niego (tego małego z przebarwionymi liśćmi od chlamazonu)  jeszcze coś będzie ? Był już skracany dawka taka jak opisałem wyżej. 

7001AF88-1119-44D5-A1F1-950362110BDF.jpeg

6CF7BCBB-763A-45E2-BECC-3671E3E96C34.jpeg

E94CB211-506B-4E99-AAE6-89AF63C5DBFF.jpeg Edytowano przez Kacperb10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ja mam pytanie z innej beczki po co dawać stabilan z ccc jak tam jest ta sama substancja  co to za nowa moda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Z czego wywnioskowałeś, że ktoś daje Stabilan z CCC? Ja tu takiej mody nie widziałem. Jak już to jedni piszą Stabilan, a drudzy CCC. Jak ktoś chociaż cokolwiek o tym wiem to rozumie o co chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

kilka wątków w tym temacie sie pojawiło ze ktoś  chcial mieszać ccc z stabilanem gdzie jest ta sama substancja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Zacytuj jeżeli możesz, bo ja czegoś takiego tu nie widziałem. No chyba, że coś przeoczyłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
17 godzin temu, Siemanr1 napisał:

CCC max w jednej dawce 0,5 l z mieszaniną 0,3 stabilan 750sl ma rejestrację

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
6 minut temu, matek89121 napisał:

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.ktos napisał że CCC solo 0.5 l a w mieszaninie z innymi środkami np. z tebukonazolem 0.3 . Chociaż jak dla mnie to za małe dawki. Tym bardziej że stabilan ma chyba rejestrację od 0.5 do 0.7 ale nie jestem pewien.

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
13 minut temu, matek89121 napisał:

 

Kolega @robercikj100 wytłumaczył Ci dokładnie o co chodzi. Musisz też brać pod uwagę to, że większość ludzi nie stawia żadnych znaków interpunkcyjnych albo pisze jakimiś skrótami myślowymi. 

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
22 minuty temu, szczypu201 napisał:

Co podgryza mi rzepak? Korzeń jest przy ziemi obgryziony dookoła

IMG_20190926_155923.jpg

IMG_20190926_160143.jpg

 

Mam tak samo nikogo nie przyłapałem na gorącym uczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

kobek

właśnie o to mi chodziło brak znaków powoduje ze można domniemywać ze ktoś stosuje dwie  takie same substancje  w różnych środkach stad moje zdziwienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
3 godziny temu, matek89121 napisał:

 

Przepraszam że pominąłem przecinki wyszło jak wyszło 😜 oczywiście 0,3 CCC + tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
11 godzin temu, ansu napisał:

 

Mam tak samo nikogo nie przyłapałem na gorącym uczynku.

U mnie jest to samo i to całkiem sporo miejscamiz tak na oko to z 10-20%roslin ale najgorzej na nowej działce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
1 minutę temu, grzesiekrolnik napisał:

To pierwsza regulacja czy poprawka?

Czy 1 litr tebu i 0,1 metkonazolu przytrzyma rzepak? Dzis poprawka poszla po toprexie. 

A nie lepiej było zmieszać jakiś triazol z typową substancją odpowiedzialną za regulację? To najpierw robisz zabieg a później pytasz czy podziała? 0,1 co metkonazolu, kilograma, grama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
8 minut temu, skywalker89 napisał:

U mnie jest to samo i to całkiem sporo miejscamiz tak na oko to z 10-20%roslin ale najgorzej na nowej działce...

Może rolnice?? !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Cofnąłem się w forum na jesień 2017. Wtedy nikt nie pisał o drugim zabiegu regulacji, o poprawce. A teraz co drugi albo pisze że będzie poprawiał albo pisze czym już poprawiał. Dużo osób pisało że plony kiepskie, że susza, że cena kiepska itp. A tu widać że dodatkowe zabiegi dochodzą. Piszą ludzie że firmy piszą żeby to czy tamto stosować bo najlepsze, a ja się jeszcze nie spotkałem żeby Syngenta, BASF, czy Bayer w swoich materiałach pisali o drugim zabiegu na jesieni. Ludzi się sami napędzają, bo on jechał, on napisał że poprawkę będzie robił to i ja kupię i pojadę. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

To chyba przez nierówne wschody dwie mniejsze dawki regulatora?? Przynajmniej ja tak kombinuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj