tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Johny6800    0

u mnie hybryde zeby wysiać 2.3 kg musiałem ustawić na skali 12 bodajże. tabela nie ma się nijak do rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Ustawiłeś przy próbie kręconej korbką i wyszło Ci faktycznie tyle czy robiłeś przejazd do

1 godzinę temu, Johny6800 napisał:

u mnie hybryde zeby wysiać 2.3 kg musiałem ustawić na skali 12 bodajże. tabela nie ma się nijak do rzeczywistości

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
8 godzin temu, Jasio88 napisał:

Sieje ktoś Poznaniakiem 420/3D pierwszy raz będę nim siał rzepak, ustawiając według tabeli jest bardzo duża rozbieżność, przy próbie kręconej wysiewa drugie tyle co w tabeli, np. w tabeli na skali 25 podaje 0,4kg na ha gdzie przy fizycznej próbie ustawiając aparat na 10 wysiewa 4,5 kg. Wszystko ustawiane zgodnie z instrukcją wąskie kółka itd. Ustawię go po kilku próbach ale skąd takie rozbieżności wg. tabeli siałem zboża i Groch ale nie było takiej różnicy. Może ktoś siał takim i wypowie się w temacie.

A doczytałeś, jaki ma być rozstaw redlic do normy , jaką podaje instrukcja? Na pewno podaje 0,4kg ? Niemożliwe, aby wyszło 10x więcej  w próbie niż w tabeli.

Denka zamknięte ? Może w tabeli pisze o wysiewie z grzebieniem na aparatach ??

grzebie-ii-3043001040.jpg

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Instrukcja podaje te same wartości dla 27 i 25 redlic. Nie widzę w instrukcji wzmianki o grzebieniu. Dla tego dziwi mnie tak wielka rozbieżność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

W tabeli jest często informacja o rozstawie rzędów, np 30cm, ilość redlic się nie zmienia, tylko się zatyka część. Wrzuć skan strony albo fotkę jak możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Myślicie że sianie rzepaku w lubelskim około 4-6 września to zły pomysł? Praktykowal ktoś coś takiego czy za duże ryzyko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr00s0p    0

Czy wysianie kredy 400 kg tuż przed orka i na następny dzień polifoska, uprawa i siew to dobry pomysł?

Edytowano przez pr00s0p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, marluk napisał:

Myślicie że sianie rzepaku w lubelskim około 4-6 września to zły pomysł? Praktykowal ktoś coś takiego czy za duże ryzyko?

Wszystko zależy od jesieni . Ale ja bym jednak chyba nie próbował bo ryzyko że nie wyjdzie już będzie spore


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
3 godziny temu, marluk napisał:

Myślicie że sianie rzepaku w lubelskim około 4-6 września to zły pomysł? Praktykowal ktoś coś takiego czy za duże ryzyko?

Ryzyko czego?? Nie rozumiem siana rzepaku poza terminem. Ja posiałem 15-16 sierpnia i widzę że kto zasiał wczesniej ten wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Dzis patrzyłem, jak po polu jeżdzi tornado piaskowe i sieje rzepak. Tydzień czasu i ziemia przeschła na wiór. Ja siałem bezpośrednio po orce, a ci, co poczekali, mają Saharę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

U mnie w orke wpadało 40 litrów i czekam do kolejnego tygodnia bo nie idzie wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

terminy siewu rzepaku według mnie są nieaktualne o przynajmniej tydzień względem całej Polski 

te dane sa z przed 20 lat a klimat sie zmienił  nie ma już zim w listopadzie jak to bywało jeszcze kilka lat temu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25
3 godziny temu, marluk napisał:

Myślicie że sianie rzepaku w lubelskim około 4-6 września to zły pomysł? Praktykowal ktoś coś takiego czy za duże ryzyko?

Myślę że nie jest to zły pomysł. W tamtym roku znajomy przesiewal koło połowy wrzesnia i rzepak był jak najbardziej w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    519

Wszystko zależy od pogody. Jak będzie długa i ciepła jesień to będzie rzepak a jak zrobi się szybko zimno to marne szanse że coś z niego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
4 godziny temu, jahooo napisał:

W tabeli jest często informacja o rozstawie rzędów, np 30cm, ilość redlic się nie zmienia, tylko się zatyka część. Wrzuć skan strony albo fotkę jak możesz

Screenshot_20190823-180552.png

Screenshot_20190823-180525.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

@Jasio88

Na skali masz ustawić 3, a nie 25

kółko wąskie W, denka na 1, skala na 3 i wtedy 0,4 kg. Przy ustawieniu na 9 ma wysiac 3,4kg/ha

patrzysz na złą kolumnę w tabeli

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Miał. Ktoś taki przypadek że wysialo mu się za dużo? Mi zamiast 4 kg wysialo się 8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

A mi zamiast 3.2 kg wysiało 2,5 kg , poznaniak polonez a robiłem 3x próbę i wychodziło 32 gramy na 1 ar czyli teoretycznie próba kręcona nijak ma się do wysiewu. Czemu tak jest w tym siewniku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To pewno źle zrobiona próba . 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

To mi się udało wysiać odpowiednia ilość tylko strasznie płytko może z 1 cm , będzie coś z tego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

jahooo napisał:

Masz rację Gamoń jestem nie tu patrzę przecież jak byk jest napisane to jest odrebna tabela na rzepak i lucerna. a ja szukam dziury w całym 🧐

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
1 godzinę temu, Xerkses napisał:

A mi zamiast 3.2 kg wysiało 2,5 kg , poznaniak polonez a robiłem 3x próbę i wychodziło 32 gramy na 1 ar czyli teoretycznie próba kręcona nijak ma się do wysiewu. Czemu tak jest w tym siewniku ?

dlatego lepiej jest kręcić próbę na 10 arów

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj