tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

losktos    356

przy 0,2 commandu trzeba uważać na uwrociach, przy nałożeniu rzepak długo choruje


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Polećcie jakiś oprysk na chwasty,żeby pryskać nim po siewie, areał 2 h,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam pytanie w przyszłym tyg. będę sieł rzepala chciałbym się poradzić jakich srodów chwastobójczych użyć przedwschodowo i powschodowo i żeby nie były kosmicznie drogie?Dzięki za każde odp.

Doglebowo najtaniej wychodzi teridox lub mezanex +command. Teridox i mezanex mają zbliżone działanie. Powschodowo możesz dać navigtor, trochę droższy środek. Jak przedplonem było zboże to obowiązkowo nalistnie trzeba dać graminicyd (fusilade, targa lub ich generyki).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Skoro temat o nawożeniu to pytam doświadczonych uprawą rzepaku

Czy może być pod rzepak nawóz P-K-CA-S 10-30-12-16 w ilości 400kg. Nie ma Boru i Magnezu jest obornik na polu czy to wystarczy?

.Nie ma w nim azotu czy mam dorzucić trochę? ile? tyle co w polifoskach np 20N w postaci 60kg saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

ja też miałem visby pierwszy raz i jestem zadowolony bo się nie położył i wydajność 4.7/h. Tylko ta cena za nasiona 865 za jednostkę :unsure:

 

ładny wynik kolego. również zakupiłem tą odmiane cena jak Podajesz. A czy Mógł Byś napisać jakie zabiegi i jakie nawożenie stosowałeś ? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Jaką odmianę rzepaku polecacie? Siałem do tej pory odmiany liniowe californium dwa lata temu 4t/ha w tym roku miałem monolit też oddał 4t/ha tylko trochę leżał. w tym roku chciałbym wypróbować jakąś nową odmianę najprawdopodobniej hybrydę jaką polecacie i czy wysieję ją w rzędach co 13cm jak rzepak liniowy którego sieję ok 3,5kg na ha? Czy chodzi w tym przypadku tylko siew siewnikiem pneumatycznym i w szerszych rzędach niż 13cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Spróbuj poszukać kolumba choć może już go brakować. Nigdy jego jednostka nie należała do ciężkich więc ok 3,5kg/ha będzie wychodzić. Ja dziś zacząłem zasiewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

Szybkie pytanie z mojej strony. Czy mogę posiać polifoskę 6 wieczorem i zaorać rano? Czy nie za bardzo się ulotni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Czy sianie rzepaku w grochu jest dobrym pomysłem?? Bo niestety w tym roku tak mi wypada ze zmianowania :C

Edytowano przez jakub2812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

po grochu szkoda siac rzepak.pszenicę by wypadało zasiac i nie pchac sie w koszty z rzepakiem,ale jesli musisz to nie ma przeciwskazan aby siac rzepak po grochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Dobrze wiem ze najlepiej siac pszenice, jednakże musze nie mam wyjscia, przy moich uprawach tak wyszło... a ktos wie czy jest oprysk na groch w rzepaku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

co sądzicie o nawozu na rzepak z tarnobrzega tarnogran r na rzepak składniki N3 P9 K19 CA5 MG3 S21 z BOREM dobre te nawozy siej ktoś z was i jest efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

skład dość dobry.. na bor zbytnio nie patrz bo na wiosne i tak będziesz musiał nastawić się na dolistne dokarmienie. Jak dla mnie to za duży udzia łsiarki w nawozie no i fosforu mogłoby być ciut więcej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no właśnie ja stosowałem podobny składem nawóz Lubofos i też uważam, że za mało fosforu bo po kilku latach było widać jego niedobory. Poprostu fosfor to najdroższy składnik jak dadzą mniejszy udział to i cena nawozu jest jakby mniejsza. Pozatym aby dobrze zasilić pole w składniki trzeba rzucić min 600kg no ale jak dużo nie masz...Najlepiej jakbyś znał zasobność gleby w składniki, u mnie jest np mało fosforu, magnezu pod dostatkiem, a dużo potasu i ścięta słoma więc stosowanie takiego nawozu jest trochę bez sensu w moim wypadku i dałem Polifoskę 8, bor dam dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a nie lepiej pod rzepak dawac jak w tym roku dalismy 1,5 metr soli i fosforanu o skladzie 46 p 18 n co sadzicie o takim rozwiazaniau i na rzycho poszedla wapniak rudkowski po 300 kg oraz sloma pocieta tylko slabo sie przyorala ale nie jest zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

co sądzicie o nawozu na rzepak z tarnobrzega tarnogran r na rzepak składniki N3 P9 K19 CA5 MG3 S21 z BOREM dobre te nawozy siej ktoś z was i jest efekt

 

według mnie dobry nawóz wieloskładnikowy jak na taką ilosc siarki jest w przystepnej cenie.

losktos mówisz że za dużo siarki? jestes z lubelskiego wiec też masz jak 80% ziem w polsce niedobory siarki . przelicz kwote za jaką kupujesz sól i fosforan na 1 ha i zobacz ile bys kupił tarnogramu r ilosciowo bardzo blisko a ile dodatkowo wprowadzasz innych składników do gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tylko Sól potasowa i fosforan są rozpuszczalne w wodzie. a tarnogran większość składników ma rozpuszczalnych w kwasach więc nie porównuj tych nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

no właśnie ja stosowałem podobny składem nawóz Lubofos i też uważam, że za mało fosforu bo po kilku latach było widać jego niedobory. Poprostu fosfor to najdroższy składnik jak dadzą mniejszy udział to i cena nawozu jest jakby mniejsza. Pozatym aby dobrze zasilić pole w składniki trzeba rzucić min 600kg no ale jak dużo nie masz...Najlepiej jakbyś znał zasobność gleby w składniki, u mnie jest np mało fosforu, magnezu pod dostatkiem, a dużo potasu i ścięta słoma więc stosowanie takiego nawozu jest trochę bez sensu w moim wypadku i dałem Polifoskę 8, bor dam dolistnie

 

własnie dałem 600kg tarnogronu r i myśle ze bedzie dobrze własnie polifoski 6 ma tylko npk i trocha siarki a te mają jeszcze wapno bor siarka i magnes 600kg tarnogronu wyszo mi taniej niz 400kg polifoski 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

od lat stosuje polifoski i są po nich efekty.Tanie nawozy odbiegaja jakościowo i do tego trzeba dawac ich więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj