tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

RolnikMati    46

A ja mieszałem jednoliścienne z navigatorem i metazachlorem. Mieszałem także z tebukonazolem odzywkami metkonazolem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Nie trzeba, zrób głębiej gruberem albo talerzówką. Zboże może przytrzymać trochę ale bez znaczenia wiekszego dla plonu. 

też bym tak zrobił.
W zeszłym roku metaz szedł jesienią w dawce 1,5 litra chyba a na wiosnę (wymarzło) kultywator i pszeniczka była.
Rok czy dwa lata wcześniej poszedł jęczmień i też było dobrze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
15 godzin temu, PUSSY napisał:

Można, mieszaj bez obaw

zmieszałem zachowując kolejność mieszania, zobaczymy, czarno to widzę bo już raz miałem taki przypadek w 15r jechałem navi 0,3 + 1,5 rapsan (chyba 1,5) i cos się działo złego z rzepakiem, białe plamki drobne, liski młode twarde, kruche były i stał w miejscu przez jakiś czas

7 godzin temu, waldii1 napisał:

Navigator przy nie sprzyjających warunkach uszkodzi rzepak nawet na etykiecie jest napisane że w mieszaninie 0,2l i raczej gramincydy oddzielnie z przerwą min 3 dni.

pytanie jakie to niesprzyjające warunki, dałem dziś jednak mieszaninę z graminicydem przy 21st C krótko przed 18

6 godzin temu, Siemanr1 napisał:

0,2l Navigatora +1,5jest wystarczająco i lepiej nie mieszać z jednolisciennymi

już za późno, był kolega po tebu i również mówił że można i wlałem 

3 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

0,3-0,33litra navigatora +1,5-1,6litra metazachloru nic nie spowodowało w zeszłym roku, w tym było pryskane kilka dni temu i z daleka objawów uszkodzeń nie widać a z bliska nie patrzałem. Faktem jest że codziennie albo popaduje deszcz albo jest rosa.

zobacz przy najbliższej mozliwej okazji i nam powiedz, w 15r jechałem navi 0,3 + 1,5 rapsan (chyba 1,5) i cos się działo złego z rzepakiem, białe plamki drobne, liski młode twarde, kruche były i stał w miejscu przez jakiś czas, wahałem się ale dałem oba preparaty

1 godzinę temu, RolnikMati napisał:

A ja mieszałem jednoliścienne z navigatorem i metazachlorem. Mieszałem także z tebukonazolem odzywkami metkonazolem. 

to grubo, i jaki efekt?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

0.3 Navigatora+1.25 Metazanexu do tego 0.7 Leoparda(część dawki podana wcześniej) chwasty jak i samosiewy powykręcane, rzepak nie ucierpiał. W tym tygodniu czeka go skracanie+grzyb+owad+dokarmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Dwa pytania:

W jednym miejscu słabo powschodzil rzepak, jak bym go przesial to jeszcze zdąży urosnac? 

Pojawiła się masa larw gnatarza. Rzepak bez zaprawy na robale. Czym to opryskac żeby zwalczyć i zabezpieczyć rośliny? 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
9 minut temu, majes napisał:

Dwa pytania:

W jednym miejscu słabo powschodzil rzepak, jak bym go przesial to jeszcze zdąży urosnac? 

Pojawiła się masa larw gnatarza. Rzepak bez zaprawy na robale. Czym to opryskac żeby zwalczyć i zabezpieczyć rośliny? 

Raczej by powschodził, ale czy przezimował to raczej marne szane.

Ja pryskałem Nurelle D 550 EC w dawce 0,6 l/ha, jest jeszcze Karate Zeon 050 CS czy Delmetros 100 SC, ale on działa góra 2-3 dni i nie chroni przed kolejnymi nalotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
1 godzinę temu, majes napisał:

Dwa pytania:

W jednym miejscu słabo powschodzil rzepak, jak bym go przesial to jeszcze zdąży urosnac? 

Pojawiła się masa larw gnatarza. Rzepak bez zaprawy na robale. Czym to opryskac żeby zwalczyć i zabezpieczyć rośliny? 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/jesienne-insektycydy-przeciwko-mszycom-w-rzepaku,80952.html    ja opryskalem pyrynex 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Jak myślicie u sąsiada dwie działki dalej jakieś 3ha  pierwsze samosiewy rzepaku zniszczone scierniskowym, później orka miało być pod pszenicę ale znów wyszedł rzepak, na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od tego sianego teraz, chce to zostawic do wiosny chyba tylko zrobi coś na robaka i jakaś regulacje po kosztach, jest szansa ze będzie z tego jakiś plon ,przetrwa zime jeśli będą sprzyjające warunki?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dziwne, to nasiona rzepaku osypane sprzed kilku lat jak na orce powschodziły, jak ładnie rozmieszczone po powierzchni to czemu nie, zostawić można


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
kolo mojej dzialki sasiad posial rzepak na poplon ale zobaczyl ze ladny i go zostawil wczoraj widziałem jak go pryskal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian350z    2

Witam, pytanko czy rzepak w fasie 4-5 liści warto opryskać mocznikiem ? dodam że nie dawałem nic azotu wcześniej tylko tyle co było w w nawozie typu NPK

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
9 minut temu, Anetka1 napisał:

zawsze to ze 3,5 tony nakosi

X lat temu został samosiew rzepaku plon ok. 4 t/ha i biorąc pod uwagę że nie orany nie siany a nawet od chwastów nie pryskany o dziwo nie bylo takiej potrzeby to z plonu newet 3 tony byłbym zadowolony. Nie zawsze wzorowa uprawa da większy zysk od uprawy po kosztach!


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, Sadek napisał:

X lat temu został samosiew rzepaku plon ok. 4 t/ha i biorąc pod uwagę że nie orany nie siany a nawet od chwastów nie pryskany o dziwo nie bylo takiej potrzeby to z plonu newet 3 tony byłbym zadowolony. Nie zawsze wzorowa uprawa da większy zysk od uprawy po kosztach!

Tu się  je...J! 4 tony chyba z trzech ha. A 3 tony bez nakładu to jak u kogoś w nocy nakosisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody916    2

Czy mogę w jednym oprysku dać toprex, leopard extra, coś na robaka i odżywkę npk + mikro z borem? W tamtym roku trochę to podzieliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
19 minut temu, Zapracowany napisał:

Tu się  je...J! 4 tony chyba z trzech ha. A 3 tony bez nakładu to jak u kogoś w nocy nakosisz!

A czemu nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Tydzien temu opryskalem rzepak toprexem dawka okolo 0.3l/ha. Jednak dalej rosnie a teraz popadalo jeszcze i cieplo ma byc. Czekac dalej czy moze jeszcze poprawic 0.18 l/ha tego toprexu? Czy ewentualnie cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

jutro planuję jechać Metazachlorem i Navigatorem, mogę dorzucić do tego na jednoliścienne ?

Ok doczytałem.

Ale ja już wcześniej pryskałem częścią dawki na jednoliścienne. Teraz chcę dać pełną- 0,5l digatora

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Czym prysnac rzepak na skrocenie?

Wiekszosc jest w fazie 5-6lisci i jest wybujaly(tzn, ma takie strasznie gietkie liscie)ale jest pare miejsc gdzie rzepak powschodzil pozniej po deszczu i ma 2-3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Cruiser truje mszyce? Nasiona rzepaku mam zaprawione cruiserem, pchełka leży martwa, ale pod liśćmi jest sporo mszycy zielonej/rzepaczanej - nie wiem, Wszystkie dają oznaki życia. W tym tyg planuję oprysk na jednoliścienne to przy okazji bym coś dorzucił. Decis wystarczy? Na etykiecie niby pisze że Cruiser bierze ale mszyce brzoskwiniową. 

edytowane:
a widzisz hecktor nie jesteś sam :)

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25

Bociek a spotkałeś się w rzepaku z mączlikiem warzywnym? Mam nadzieję że Bi go załatwi, bo jedyny zarejestrowany preparat to movento 100 ec w cenie 285 złotych za litr przy stężeniu 0,75l/ ha. Sam oprysk wyniesie ponad 200 zł na hektar. To przecież paranoja, szczególnie biorąc po uwagę, że przy sprzyjających warunkach ten szkodnik pierniczy sie co 20 dni tworząc nową populację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj