zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

emergency12    8

ja zauważyłem że jeśli kryje sie nasieniem limousine to porody najczęściej są ok. 2 tygodnie po terminie. Nie wiem czy tylko taki zbieg okoliczności że po takim nasieniu ale zdarzyło sie już sporo razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wczoraj mi się wycieliła ciąża trwała 9 miesięcy z 10 dni. cielak średni Hf/MO. Sama się wycieliła z dzień nikt nie zauważył,dopiero jak krowy zaczęły wyć. Tylko łożysko nie odeszło samo i trzeba było do weterynarza  dzwonić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze termin wycielenia liczę tak : 9 miesięcy + 7 dni. Zdarza się, że przechodzą 2 tygodnie a moja rekordzistka przechodziła 3 tygodnie i żadnego problemu z porodem nie było. Według mnie na razie jest wszystko w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja mam kalkulator w excelu do daty krycia dodaje 280 dni i zazwyczaj zgadza się +/- 3dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

U mnie rekordzistka chodzila bez 2 dni 10miesiecy i nie bylo problemu z porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie powiem rotacja jest. Ale mam obecnie w stadzie 6 krów która jest w 7 laktacji i sa już zaplodnione. Wylądowały te co miały np zepsute strzyki jakieś kulawizny itp ale cieląt ani nigdy jalowki nie kupiłem mam Plus minus 35 cieląt rocznie. Obecnie średnia laktacji to  3. Podkreślę że w roku 2017 poszło z obory 14 krów starszych z różnych pszczyn obecnie mam do drugiej laktacji 16 sztuk.....Ale błędów już nie ma i sztuk zacielonych i krów robi się za dużo na września mam planowanych 10 jalowek Plus jakieś krowy więc znowu będę musiał stado rotacyjne sprzedać 

I rotacja ze względu na poprawę wydajności też stosuje wiadomo sa takie co dają dużo ale i takie co dają te 20 litrów a takie trzeba zmieniać. 

Cały czas szukam sposobu by strzyk nie zarastal sam czubek . Może ktoś coś stosuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Ja mialem ostatnio problem ze strzykiem zarusl przez kurzajke kupilem w aptece taki preparat do wymrazania kurzajek i po dwuch zastosowaniach mleko leci normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Może przechodzić do 2-3tyg. Ponaciskaj z prawej strony brzuch (w dolnej, tylnej czesci brzucha) zeby sprawdzic czy sie cielak rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51

Witam, co może być przyczyną białego śluzu po wystąpieniu rui, w momencie rui śluz jest czyściutki a ok 2-3 dni po kryciu pojawia się dziwny biały wyciek, dodam że występuje to też u jałówek

20180331_092926.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wygląda jak śluz ropny.Jak będzie powtarzać to można odpuścić krycie i przepłukać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

A może to wypływa nasienie ze śluzem i dlatego taki kolor?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jeżeli w momencie krycia jest czysty to nie ma się czym przejmować.  To jest zwyczajny śluz porujowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130

5 kwietnia będzie 3 miesiące i energii to raczej ma pod dostatkiem w paszy .

 

Edytowano przez Kamil20151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

TO żadna tragedia u mnie też pierwiastki długo stoją. Mają ruje,ale ciche możesz dać bolus z karotenem i poczekać może się pojawi. Jak nie chcesz czekać to hormony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jesteś pod oceną ? Też wale dużo energii,ale po porodzie i tak są małe niedobory energii a dostają śrutę kukurydzianą i 30 kg kiszonki z kuku.Chociaż nie mają ketozy to braki energii są i to jest przyczyną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze trochę poczekać aby doszły do siebie. Teraz są za słabe. Witaminy i energię podawaj to się sytuacja poprawi

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Możesz też przepłukać. Jak nie chcesz tracić czasu to po świętach zadzwoń po wet i niech poda hormon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj