Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nam teraz po obniżkach w Łowiczu płacą 1,35zł.....

timasz    52

dzis przyszla faktura za litr 1,43 bialko 3,3 tluszcz 4,0 ilosc 14,400

Wiadomość z agroFakt.pl

FISH    0

OSM Radomosko: 1,25zł/l, tłuszcz 3,7 , białko 3,20 , ilość 8500. Ale z fakturami przyszło pisemko od szanownego zarządu, że należy od ceny za litr odliczyć 10 groszy, więc cena ostateczna za litr to 1,15 ;/ Słabizna.. Szkoda, że w okolicy nie ma mleczarni, która lepiej płaci

bogys    0

Dr Oetker Maków Mazowiecki za luty tłuszcz 5,15 białko 3,55 ilość 5500l 1,45zł.Od pierwszego marca 15gr w dół.

matek1109    0

Ja odstawiam mleko do spółdzielni mleczarskiej we Wrześni. Miesięcznie odstawiam około 20000 l mleka o zaw. tł 3,9% białka

3,4% i otrzymałem za tą ilość i parametry za miesiąc luty 1,04 gr. Wiec cena niesatysfakcjonująca zwłaszcza że MW nie płaciła więcej niż 1,09gr...

grabos    0

osm ostrowia za luty wyszło 1.32zł, powyżej 10 tys. tłuszcz 4.2 i białko 3.4% taka cena to była dobra rok temu ale nie teraz gdy pasza kosztuje ponad 1000 zł/t a nawozy to już lepiej nie mówic :/ a najlepiej to w okolicy to płacił onken z makowa maz. szkoda że na jesieni do niego nie przeszedłem.

simii89    2

OSM Włoszczowa oddział Pawłowice, za luty 1,38 zł przy 3,9% tłuszczu i 3,2% białka/ 5000 litrów

Henius91    584

Ooo to widze ze cienko u was placa. POLMLEK WARMIA Lidzbark Warminski za miesiac luty placil nawet az prawie 1,50 zl. 4% tluszczu 3,4% bialka przy 15000 litrow na miesiac. Niestety obnizka do 1,20 zl :angry:

radek269    0

Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska- tłuszcz 4.0, białko 3.2 ilość tylko 3500l za luty wyszło mi po 1.32zł ale ja dostaje tylko 3% vatu a nie 5%. Teraz taniej ale jeszcze nie wiem ile

piotkorol    0

OSM KURPIE w Baranowie za tłuszcz 4,0 i białko 3,3 ilość 7000l cena będzie za marzec tylko 1,15

A nikt nie słyszał o kupnie KURPI przez polmlek Andrzeja Grabowskiego?

Lechu    11

Spółka MLEKO w Lipsku 1,27 przy 4,2 tłuszcz , białka nie badają 9000 l -styczeń. Luty 14 groszy w plecy.

tumek19    5

Znajomy zmienił odbiorce(ten nowy eksportuje do niemiec). Poprzedni(spółódzielnia mleczarska) 1 zł w klasie extra, a nowy 1,20 zł w tej samej klasie...

timasz    52

u nas teraz 1,29 odstawa 14000 litrow

Balzak    2

U mnie ostatnio wyszło po 1.29 było leka mniej jak zawsze bo trzeba było troche oddac na znajomego :D

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc