Polecane posty

mlody3320    6

troche poczytalem wczesniejsze wypowiedzi...kurcze zeby dla mnie dawali 1,08 za litr mleka to bym sie cieszyl ;) ja mam 74gr za litr- fakt ze nie jestem nastawiony na mleko tylko na tuczniki ale moja cena mleka chyba bije rekordy :) Oddajemy miesiecznie 900-1000 litrow mleka od 4 krow, zawartosci bialka i tluszczu nie pamietam a oddajemy oczywiscie do Spomleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
o szczęście niepojętne spomlek podniósł cene za mleko 2zł za kilogram białka i 1 zł za tłuszcz i do tego od ilości kilka groszy za litraż może będzie ponad 1,3zł !!! ;)

jajca sobie robisz.mleko tanieje i ma być jeszcze gorzej ,a ty piszesz,że SPOMLEK podniósł cenę!?jutro przyjedzie po odbiór, to będę wiedział.(z powodu urlopu :) ?)NIEDOWIERZAM.Za maj 1,17..zł,dostawa ponad12tys.l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
troche poczytalem wczesniejsze wypowiedzi...kurcze zeby dla mnie dawali 1,08 za litr mleka to bym sie cieszyl ;) ja mam 74gr za litr- fakt ze nie jestem nastawiony na mleko tylko na tuczniki ale moja cena mleka chyba bije rekordy :) Oddajemy miesiecznie 900-1000 litrow mleka od 4 krow, zawartosci bialka i tluszczu nie pamietam a oddajemy oczywiscie do Spomleku.

Trzeba było kolego wszystkie udziały wykupić (przecież nie przepoadną) to 20gr miałbyś jak w banku dopłaty, i za litraż

 

 

ps. nosisz melko do zlewni? - za odbiór z domu spomlek płacił 20gr a teraz od tych co do zlewni nosili (za mało litrów lub za ciasne podwórka żeby samochód zawrócił) od roku też mają te 20 gr za odbiór z domu - czy Tobie nie dopłacają tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
To jak to z tym spomlekiem raz 1.14 a teraz 1.30 ?

przenosic się?

Mi wyszło ok. 1.20 za maj - osm krasnystaw

No chyba żarty sobie robisz, z Krasnegostawu do Spomleku? W życiu. Ja mam Krasnystaw i jestem zadowolony że się wyrwałem ze Spomleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

@Ferdek07 ja nie wykupowalem udzialow bo nie nastawiam sie na chodowle krow. Jestem obecnie nastawiony na chodowle trzody chlewnej, a te cztery krowy trzymamy po to zeby od czasu do czasu jakis cielak wpadl i trzymac go pozniej na duzego, bo miejsca i tak jest. Myslalem o tym zeby nastawiac sie na krowy, ale za duzo roboty jest przy nich, a w przyszlosci planuje znalezc jakas prace i dorywczo trzymac gospodarke(jako hobby)- tylko moze nieco ja zmniejsze, ale to zobacze jak bedzie z robota.

Mleko oddajemy do zlewni, jeszcze narazie jakos funkcjonyje to sie oddaje, bo w row przeciez nie bede wylewac, tylko ta cena moglaby byc wieksza- przynajmniej ta zlotowka z litr to juz by bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

@LowRider

nie dodałeś tylko, że sprzedajesz ponad 40 tys. miesiecznie.

@thecook

zawsze musimy poważnie ;) ,

chociaz rok temu 3 rolnikow spod samego K - wu sie tam przeniosło, mnie jakos nie przekonali do tego...

a odwrotnie - tak jak Ty, to tez sie zdarzylo przeniesc kilku.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Trzeba było kolego wszystkie udziały wykupić (przecież nie przepoadną) to 20gr miałbyś jak w banku dopłaty, i za litraż

 

 

ps. nosisz melko do zlewni? - za odbiór z domu spomlek płacił 20gr a teraz od tych co do zlewni nosili (za mało litrów lub za ciasne podwórka żeby samochód zawrócił) od roku też mają te 20 gr za odbiór z domu - czy Tobie nie dopłacają tego?

widzę, że nie jesteś zbyt mocno zorjentowany co i jak w SPOMLEKU.cena spadła a nie jak pisałeś poszła w górę(&5 czytaj na zawiadomieniu) i dopłaty za odbiór nie ma już z rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
widzę, że nie jesteś zbyt mocno zorjentowany co i jak w SPOMLEKU.cena spadła a nie jak pisałeś poszła w górę(&5 czytaj na zawiadomieniu) i dopłaty za odbiór nie ma już z rok.

a wiesz może ile spadła, bo starych uchwał nie mam i nie pamiętam co tam było napisane, masz jakieś info ile teraz spadło? :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
To już kwestia mleczarni....ja odstawiam do mlekpolu
Bo to jest mlekpol w tej chwili największa mleczarnia w polsce lider mleczarstwa. Za tamten rok średnio wyszło mi 1.35 za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

pożyjemy-zobaczymy. mi za maj wyszło 1,05zł przy 2900l. jak by było powyżej 6000 - cena o 20 gr wyższa. 15 lipca przyjdzie za czerwiec ale cena będzie taka sama chyba. na każdy nowy miesiąc dostaję cennik . Ile za kazda jednostkę tłuszczu, białka + iloścmleka. + atest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

u nas MLEKPOL grajewo oddział w bydgoszczy cena za czerwiec to kolo 1.30 z vatem

za lipiec obnizka do kolo 1.06 z vat :angry: :angry: :angry:

mam nadzieje że na zimę będzie znacznie większa cena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

grzegorz to i tak masz lepiej jak u mnie 94gr/kg bez wat, za 7tyś l, podaj ile masz litrów bo tak to neiwiele nam mówi jaką masz cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Ja tez Grzegorz odstawiam do bydgoszczy i co prawda OBNIżYLI MI CENE znów ale wyjdzie mi te 1.29 PLN. Odstawiam 25000litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

obiecują u nas że od października a może nawet już od września trochę się poprawi ale jakoś w to nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ostatnio wyszło mi po 75 gr bo przeszło w extra. W super extra było by więcej ale było o 5 bakterii som za dużo ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj