karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

bezbarwny    1271
31 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Posia zaczyna rozumieć że jest dojony 😂😂😂

Ale jak to możliwe toć vat jest neutralny dla vacika

🤔

Taki vacik sponsoruje kupującemu tańszy zakup o 5% i jeszcze się cieszy z tego faktu... 😂

Zrazu widać że kapujesz o co w vat chodzi🤣

Ale ważne że wacik i dojony i wydojony

Edytowano przez bezbarwny
  • Like 2

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

No toć posia sam to wylukal że jemu zabiera o te 5 % żeby oddać temu co mu zapłacił... A jak mu tera nie dajo to i tak nimo tego bo to nie jego... 🤣🤣🤣🤣

To taki neutralny vat... 😂

Tu nie państwo zwraca tylko sponsor posia... 🤣🤣🤣

Ja dostaje od państwa czyli od wydojone  posi i bezbarwnego... 😋🤑

Taki sponsor se cały rok gie w nawozach i innych mógł odliczyć i zadowolony jest bo przecia vat neutralny jest 😂😂😂😂😂

Kura cyrk.. 

Ja se za ten zwrot co dostanę na wakacje lecę i poleżę w cieple.... 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    860

Myśl to nie boli. Oddaje 5% a średnio z 11 lat mam 12% zakupów. Czyli o 7% różnicy i -2% względem ryczałtu, a ty dalej w czarnej du.ie. Jak byś nie oszukiwał to byś inaczej pisał.

Edytowano przez poosa21
-2% względem ryczałtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

Ja... i pewnie zawsze do przodu😂

Jak wszystko wydasz 🤣🤣🤣🤣

I jeszcze pożyczysz 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911
2 godziny temu, poosa21 napisał:

Myśl to nie boli. Oddaje 5% a średnio z 11 lat mam 12% zakupów. Czyli o 7% a ty dalej w czarnej du.ie. Jak byś nie oszukiwał to byś inaczej pisał.

POSSSIA

nic gamoniu nie oddajesz !!! rozliczasz wat 

co masz średnio  12 % ?????????? z 11 lat

żebyś miał 5 % korzystniej  od BOGDANA to musi ci wyjść 12 % zwrotu WAT  wyliczonego od sprzedaży OSIOŁKU

kto ci to obliczy  jak ty gląb ????

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

miwigos

jak się umie policzyć to tak powinno być , ale ten oszołom liczyć nie potrafi i kręci

jeżeli dobrze liczy i wyjdzie mu 12 % zwrotu watu [ liczonego od kwoty netto sprzedaży ] to ma więcej zwrotu od BOGDANA o 5 % przez cały okres 11 lat

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    860
2 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Ja... i pewnie zawsze do przodu😂

Jak wszystko wydasz 🤣🤣🤣🤣

I jeszcze pożyczysz 😋

Do 2021 oczywiście do przodu. A jak wcześniej pożyczałem to musiałem oddać bo mnie na to stać.

9 minut temu, stach12 napisał:

POSSSIA

nic gamoniu nie oddajesz !!! rozliczasz wat 

co masz średnio  12 % ?????????? z 11 lat

żebyś miał 5 % korzystniej  od BOGDANA to musi ci wyjść 12 % zwrotu WAT  wyliczonego od sprzedaży OSIOŁKU

kto ci to obliczy  jak ty gląb ????

Z tobą "głąbie" to nawet nie będę dyskutował bo w ogóle nie masz pojęcia o tym co piszesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171
2 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

No toć posia sam to wylukal że jemu zabiera o te 5 % żeby oddać temu co mu zapłacił... A jak mu tera nie dajo to i tak nimo tego bo to nie jego... 🤣🤣🤣🤣

To taki neutralny vat... 😂

Tu nie państwo zwraca tylko sponsor posia... 🤣🤣🤣

Ja dostaje od państwa czyli od wydojone  posi i bezbarwnego... 😋🤑

Taki sponsor se cały rok gie w nawozach i innych mógł odliczyć i zadowolony jest bo przecia vat neutralny jest 😂😂😂😂😂

Kura cyrk.. 

Ja se za ten zwrot co dostanę na wakacje lecę i poleżę w cieple.... 🤗

Skoro cię sponsoruje to całuj go po nogach.

25 minut temu, stach12 napisał:

POSSSIA

nic gamoniu nie oddajesz !!! rozliczasz wat 

co masz średnio  12 % ?????????? z 11 lat

żebyś miał 5 % korzystniej  od BOGDANA to musi ci wyjść 12 % zwrotu WAT  wyliczonego od sprzedaży OSIOŁKU

kto ci to obliczy  jak ty gląb ????

Jprd co za debil z ciebie ty już tak sie zamotałeś w tym że nie wiesz co piszesz. Jeżeli coś sprzeda i nic nie kupi to vat odda a nie rozliczy. U mnie jest prawie 15% vatu i stać mnie na to żeby inwestować i mieć z tego zysk. 

10 minut temu, stach12 napisał:

miwigos

jak się umie policzyć to tak powinno być , ale ten oszołom liczyć nie potrafi i kręci

jeżeli dobrze liczy i wyjdzie mu 12 % zwrotu watu [ liczonego od kwoty netto sprzedaży ] to ma więcej zwrotu od BOGDANA o 5 % przez cały okres 11 lat

Debil i tylko debil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018
33 minuty temu, poosa21 napisał:

Do 2021 oczywiście do przodu. A jak wcześniej pożyczałem to musiałem oddać bo mnie na to stać.

Z tobą "głąbie" to nawet nie będę dyskutował bo w ogóle nie masz pojęcia o tym co piszesz. 

Co ty godasz.. znowu kłamiesz 🤕

IMG_20220413_220510.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    860

Prawie dobrze kombinujesz ale to jest odpowiedź z 24 grudnia i w grudniu miałem jeszcze zakupy i wyszło że jednak na plus względem ryczałtu.w 2020 też miałem spore zakupy i duża różnica na korzyść vatu za 2021 też mało ale jednak na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

Nie no wiadomo klamczuszku... Jesteś wydojony na max 😁🤣🤣🤣🤣... Dorabianie historyjek nic nie da 

Tak jest prawda o wydojonych.. Kłamią aby wmówić że jest inaczej... Który to już raz posia kłamie? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

terminator1000

nie mam korzyści z tego żeby komuś dokuczaać albo przezywać , nie twierdzę że wam żle na wat ale albo żle liczycie albo nie umiecie albo nie umiecie tego wytłymaczyć

BOGDAN  jak sprzeda  za 100 000 NETTO  ma zwrot WAT 7 000

POOSA Jak sprzeda za 100 000 żeby miał 5 % wyższy zwrot musi sprzedać pszenicy za 100 000 NETTO z 0 WATEM ale musi mu URZĄD  SKARBOWY ZWRÓCIĆ 12 000 TYLKO WTEDY MA 5 % WIĘKSZY ZWROT

MOŻE SPRZEDAĆ RZEPAKU ZA 100 000 NETTO Z 8 % NP. I ma już 8 000 zwrotu który dostał razem z rzepakiem i żeby mógł nadal mieć większy zwrot od BOGDANA MUSI MU  urzad skarbowy dopłacić 4 000  wtedy może się pochwalić 5 % większym zwrotem od bogdana

 

TY piszesz że masz 15 % , nie twierdzę że nie masz ale sprzedając samo zboże za 100 000 netto musisz dostać 15 000 zwrotu z urzędu skarbowego , aha warunek faktury zakupu  ty z 15 000 zapłaconego watu POSSA 12 000

 

ja jestem 1 rok na WAT  i mam 72 % zwrotu  WAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171

Jaki towar na 72% vatu, skoro najwyższy to 23%.

Żeby poosa miał zwrot z us to mawet nie musi niczego sprzedawać wystarczy że coś kupi. Ale załóżmy że coś sprzedaje to sprzedał za 100tys netto i kupił za 100tys netto z 12% vatem i załóżmy że bogdan też coś kupił za tyle samo to poosa jest 5tys do przodu. Ale żeby coś zostało to wystarczy że kupi coś za 60tys netto i 12% vatu i będą na zero.  

Przy rzepaku bedzie tak samo jak przy oprocentowaniu 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

Musiał bym być głąbem żeby wydać wszystkie pieniądze że sprzedaży na zakupy..🤣🤣🤣

Ile vatu będzie przykładowo jak kupisz chałupę dzieciakowi albo samochód.. Ile będzie vatu jak trza uczyć dzieciaka.... Wy wiecie co to są za koszty utrzymania rodziny i inwestowanie w inne dobra jak złom? 

Ile będzie zwrotu za zakup ziemi ? 😂

Wy wydajecie wszystko co zarobicie a nawet pożyczacie i jesteście wypłukani z kasy... 

Jedyny zysk to wirtualny zwrot i tyle 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171

Widzisz ,,głabie,, podalem wcześniej wylliczenia ile zostaje. Fakt że musze troche kasy obrócić żeby mi zostało ale nie jestem oszustem jak ty z synem ja robie wszysko legalnie.

A chałupe to mogę jedną ci sprzedać bedzie dla twojego synka żeby mieszkał z dala od takiego ,,głąba,,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5148

Trochę ta dyskusja się już nudna robi. Spory matematyczne były jeszcze jako tako ciekawe, ale teraz to się telenowela o dojeniu zrobiła.... 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911
6 minut temu, terminator1000 napisał:

Jaki towar na 72% vatu, skoro najwyższy to 23%.

Żeby poosa miał zwrot z us to mawet nie musi niczego sprzedawać wystarczy że coś kupi. Ale załóżmy że coś sprzedaje to sprzedał za 100tys netto i kupił za 100tys netto z 12% vatem i załóżmy że bogdan też coś kupił za tyle samo to poosa jest 5tys do przodu. Ale żeby coś zostało to wystarczy że kupi coś za 60tys netto i 12% vatu i będą na zero.  

Przy rzepaku bedzie tak samo jak przy oprocentowaniu 5%.

72 % to nie stawka wat tylko stosunek sprzedaży do zwrotu WAT

POOSA dostanie zwrot 5 % więcej od BOGDANA ale musi kupić za za całą kwotę NETTO + conajmniej 12 %  kwalifikujących się do odliczenia towarów

 

ale zrozum chłopie że na dłuższy okres to jest nie wykonalne , ale jest możliwe

 

coś co POOSA kupi  za 60 000 + 12 % to jest 67 200 a to przy sprzedaży 100 000 już taakie coś nie jest bo to jest prawie 70 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018
13 minut temu, terminator1000 napisał:

Widzisz ,,głabie,, podalem wcześniej wylliczenia ile zostaje. Fakt że musze troche kasy obrócić żeby mi zostało ale nie jestem oszustem jak ty z synem ja robie wszysko legalnie.

A chałupe to mogę jedną ci sprzedać bedzie dla twojego synka żeby mieszkał z dala od takiego ,,głąba,,.

Sam, jesteś głąb i tyle... Widać wyraźnie że nie masz argumentów boś wydojony... Nie wiem czemu cię to boli skoro sam w to wlazłeś 😂😂😂😂

Obrócić znaczy pożyczyć? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911
10 minut temu, terminator1000 napisał:

Widzisz ,,głabie,, podalem wcześniej wylliczenia ile zostaje. Fakt że musze troche kasy obrócić żeby mi zostało ale nie jestem oszustem jak ty z synem ja robie wszysko legalnie.

A chałupe to mogę jedną ci sprzedać bedzie dla twojego synka żeby mieszkał z dala od takiego ,,głąba,,.

Tyle samo obaj obracacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5148
6 minut temu, stach12 napisał:

ale zrozum chłopie że na dłuższy okres to jest nie wykonalne , ale jest możliwe

Przyznacie, że ciekawa logika wychodzi z tego zwrotu. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

To nie logika to wasze wirtualne liczenie że zyskujecie... 

Właśnie tu pokazujecie jak jest to możliwe.. Wystarczy nakłamać i podać kwoty z deee wyjęte... 😂

Najpierw taki pisze ze traci potem to tłumaczy/dorabia historyje  ze jednak zyskał... 🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171
1 godzinę temu, stach12 napisał:

72 % to nie stawka wat tylko stosunek sprzedaży do zwrotu WAT

POOSA dostanie zwrot 5 % więcej od BOGDANA ale musi kupić za za całą kwotę NETTO + conajmniej 12 %  kwalifikujących się do odliczenia towarów

 

ale zrozum chłopie że na dłuższy okres to jest nie wykonalne , ale jest możliwe

 

coś co POOSA kupi  za 60 000 + 12 % to jest 67 200 a to przy sprzedaży 100 000 już taakie coś nie jest bo to jest prawie 70 %

Skoro kupili coś za 60tys i w tym było 7tys vatu, a sprzedali coś za 100tys netto to obaj beda mieli tyle samo na koniec. 

1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

Sam, jesteś głąb i tyle... Widać wyraźnie że nie masz argumentów boś wydojony... Nie wiem czemu cię to boli skoro sam w to wlazłeś 😂😂😂😂

Obrócić znaczy pożyczyć? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Dobrze mi z tym i narazie będę sie tego trzymał bo dzieciaki jeszcze za małe żeby kombinować jak u ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
6 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

No toć posia sam to wylukal że jemu zabiera o te 5 % żeby oddać temu co mu zapłacił... A jak mu tera nie dajo to i tak nimo tego bo to nie jego... 🤣🤣🤣🤣

To taki neutralny vat... 😂

Tu nie państwo zwraca tylko sponsor posia... 🤣🤣🤣

Ja dostaje od państwa czyli od wydojone  posi i bezbarwnego... 😋🤑

Taki sponsor se cały rok gie w nawozach i innych mógł odliczyć i zadowolony jest bo przecia vat neutralny jest 😂😂😂😂😂

Kura cyrk.. 

Ja se za ten zwrot co dostanę na wakacje lecę i poleżę w cieple.... 🤗

3 godziny temu, stach12 napisał:

BOGDAN  jak sprzeda  za 100 000 NETTO  ma zwrot WAT 7 000
 

Wy z Bogdanem tak się zapatrzyliście na te 7000 od każdych 100 000 netto, że nawet nie zauważyliście, że część, całość lub kwotę wyższą (zależnie od prowadzonego profilu produkcji i prowadzonych inwestycji) wydaliście PRZED sprzedażą produktów, w stawkach 5, 8, 23%, którymi są obwarowane koszty produkcji. Tym samym ostatecznie nie macie żadnych 7000, tylko (7000 - x), gdzie x to suma podatku VAT z kosztów produkcji poniesionych, aby te 100 000 netto ze sprzedaży uzyskać. Więc skończcie te indiańskie tańce w stylu "mam 7000, a wy nie", bo udowadniacie tym jedynie swoją głupkowatą pyszałkowatość na poziomie przedszkola.

 

2 godziny temu, terminator1000 napisał:

Widzisz ,,głabie,, podalem wcześniej wylliczenia ile zostaje. Fakt że musze troche kasy obrócić żeby mi zostało ale nie jestem oszustem jak ty z synem ja robie wszysko legalnie.

A chałupe to mogę jedną ci sprzedać bedzie dla twojego synka żeby mieszkał z dala od takiego ,,głąba,,.

Syn ponoć mieszka kilka kilometrów od bogdana, więc mądry z niego chłopak. Wcale się chłopakowi nie dziwię.

2 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Musiał bym być głąbem żeby wydać wszystkie pieniądze że sprzedaży na zakupy..🤣🤣🤣

Ile vatu będzie przykładowo jak kupisz chałupę dzieciakowi albo samochód.. Ile będzie vatu jak trza uczyć dzieciaka.... Wy wiecie co to są za koszty utrzymania rodziny i inwestowanie w inne dobra jak złom? 

Ile będzie zwrotu za zakup ziemi ? 😂

Wy wydajecie wszystko co zarobicie a nawet pożyczacie i jesteście wypłukani z kasy... 

Jedyny zysk to wirtualny zwrot i tyle 

No tak, bo przecież Vatowcy to o swoje dzieci i rodzinę nie dbają🤣. I ziemi też nie kupują🤣. Twoje urojenia wpędziły cię w taką pychę i samouwielbienie, że nie zauważasz co się wokół ciebie dzieje🤣.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj