karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Bogdan_ja    2995

Człowieku wszyscy wiemy kto zebra i komu całe wioski faktury zbierały.... Tera jest wam ciężej bo was coraz  więcej 🤣🤣🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Ja pod bramą u ryczałtów nie stoję, a bogate ryczałciki co jakiś czas przyjeżdżają, żeby im coś kupić xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5053
25 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Jet dokładnie na odwrót i dobrze to wiemy... rr o nic nie prosi on wchodzi na skad i ma do rączki te połowę watu bo kolejka, wydojonych czeka na papier. 

Może u Ciebie tak jest. U nas nie. Co więcej. Nawet czasem sprzedawca sam proponuje vatowcowi by coś do fakturki dopisać, bo musi się towaru pozbyć z papierów. Widać co kraj to obyczaj. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Jasne jesteście dogadani i odpalasz dzialke to przyjeżdżają... 

😂😂😂😂😂

2 minuty temu, Leszy napisał:

Co więcej. Nawet czasem sprzedawca sam proponuje vatowcowi by coś do fakturki dopisać, bo musi się towaru pozbyć z papierów. Widać co kraj to obyczaj. 

No coraz lepiej 🤣🤣🤣🤣🤣to już zorganizowana mafia.. 🤔

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25673

Oj Tomek zdziwiłbyś się ilu vacików ma klapki na oczach i łykają od sprzedawcy każdy paragon który ryczałtowiec zostawił. Potem problem bo część nie pasuje do posiadanego parku maszynowego, czy jak piszesz truskawka 6 razy folią okryta czy 100kg gwoździ na halę stalową zużyte.

Miszcz miszczów w moim rejonie ponoć 250l kinto duo uzbierał na 50ha🤣

Kupę smrodu narobił w okolicy bo oparło się o piorin i kontrolę sklepów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Kura jak te vaciki zakłamują rzeczywistosc... 🤔🤣🤣🤣Kłamią, kręcą w żywe oczy... No nimom do nich żadnego szacunku... 🤷‍♂️

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5053

Widać ta wiejska mafia VAT-owska dopiero raczkuje, i jeszcze dużo błędów popełnia 😜 

2 minuty temu, Agrest napisał:

Miszcz miszczów w moim rejonie ponoć 250l kinto duo uzbierał na 50ha🤣

Kupę smrodu narobił w okolicy bo oparło się o piorin i kontrolę sklepów...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

No pis im  tera zrobił smród po kalesonach i się trochi nauczyli pokory... 

Mi tu przypomniało się tak apropo tej dyskusji kto kogo,jak pewien klecha mówił że  jego kolegów  pedofili  to dzieci prowkuja... 😜

Tak samo wychodzi ze vacikow ryczałtowcy korumpujo 🤔🤣

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5053
4 minuty temu, Agrest napisał:

Może teraz inaczej, to akcja sprzed chyba 5 lat.

Za wiele nie. Chociaż sklep też może sobie problemów narobić, więc dziwię się, że wypisał jednemu 250 litrów zaprawy albo innego środka. Bo śrubki czy gwoździe to trudno jakkolwiek zweryfikować ile kto zużyje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25673

To z kilku sklepów. Wszystkim kontrolę zapewnił, a że w sklepach czasem towar po terminie na półce się znajdzie to lawina ruszyła...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5053

Bywa. Teraz to pewnie persona non grata we wszystkich punktach w okolicy. Po chemię do sąsiedniego powiatu jeździć musi 😜  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViveN    18
6 minut temu, Agrest napisał:

To z kilku sklepów. Wszystkim kontrolę zapewnił, a że w sklepach czasem towar po terminie na półce się znajdzie to lawina ruszyła...

 

On tych fv absurdalną ilość nazbierał to nie dziw że rzuciło się w oczy. W swojej chciwości trzeba mieć choć trochę oleju w głowie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

No dokładnie trza robić z głową.. Być może był tak zdojony ze stracił rozum 🤔🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3223

A dlaczego tu taka wojna od kilku dni,może z skarbówki to czytają i zechcą się wykazać.

Stulcie dzioby trochę.

Wcześniej był spokój strona na dzień jak ktoś nie wiedział czegoś to się dowiedział a teraz tu mafie robicie.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5053
18 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Tak samo wychodzi ze vacikow ryczałtowcy korumpujo 🤔🤣

Bo tak jest. Pielgrzymki całe przychodzą aby im opony zaksięgować, lemiesze, czy podcinacze do grubera. By na to pójść, to bym miał więcej żelastwa na papierze niż w niejednym sklepie mają 😜;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3223
2 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

A co ktos tu coś dla siebie konkretnie bezprawnie robi ? 🤔 

To już w cenach nawozów się wykaż kto bezprawie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5053
6 minut temu, Strongman napisał:

A dlaczego tu taka wojna od kilku dni,może z skarbówki to czytają i zechcą się wykazać.

Stulcie dzioby trochę.

Wydaje mi się, że oni już to wiedzą. Nie wiedza tylko jak to ugryźć. Pomijając te sprawy które im się nie podobają, ale są legalne jak to mówi bogdan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ja tam na rr mi nic nie grozi do  mnie US nic nimo bo ja nie składam o zwroty 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125
1 godzinę temu, stach12 napisał:

AGREST

DopÓki wydojony VACIK BĘDZIE POIŁ ROPĄ DOMOWNIKÓW i karmił sianem kupionym od ryczałtowca na fakturę z 7 WAT i za wszystkie zarobione pieniądze przez tych  domowników  kupi maszyny z 23 % wat  rożnice są widoczne gołym okiem i  wskazuja że bycie na wat jest  bardzooooooooooooooooo  korzystne

nie twierdze że bycie na wat jest nie korzystne , bo przeważnie jest ale  trzeba się najpierw nauczyć liczyć

mnie BOGDAN PODSZKOLIŁ i teraz dużo więcej wiem , szkolenie przebiegalo w podobnych warunkach  jak obecnie . ale się opłacało bo szkolony zamiast szczekać słuchał i zrozumiał z czym się to je

Ja z nim po części się zgadzam ale nie można twierdzić ciągle że VAT jest nieopłacalny bo dla jednego jest dla drugiego nie jest.

Zanim przeszedłem na VAT zrobiłem sobie prosty arkusz karkulacyjny zakupy i sprzedaż z podziałem stawek dla RR i Vatowca i po kilku latach bez jakiś inwestycji byłem na "zero" i to dla mnie była podstawą aby przejść na VAT bo będą inwestycje a nawet jak ich nie będzie to nie stracę.

Ja to widzę że bardziej RR szuka Vatowca aby vatem się podzielić 🤣🤣.

Jeżeli ktoś przechodzi na VAT bo dostał MR i na tym inwestycje się kończą to może dołożyć do biznesu.

Dziś 80% rolników nie ma pojęcia jaki ma koszt produkcji.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Sadek jeśli Ci tak wyszło to masz poprostu duże koszty.. Ja nie wiem co ty tam masz w gospodarstwie ale mi nigdy tak nie wychodziło i nie wychodzi.. 🤷‍♂️

No nic nie mogie zakręcić ani  oszukać 😂😂😂

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3223

Zadziwiłem się jak tu agrofotowicze wstawiają linki ze to co tu napiszą to wyświetla się na innych portalach.

Pismaki złapią temat i zaraz na innych portalach jest.

CBA zaraz na chałupę wpadnie dowiedzieć się co niektórzy piszą i tak się skończy.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171
1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

Napisał że ma 100 tys i kupuje za to  i dostaje 23 tys zwrotu 😂😂😂😂😂😂

Druga sprawa to jak to jest ? mamy po 100 netto do wydania .... To ja mam 107 brutto  🤣🤣🤣🤣

Jak ja sprzedam za 123 brutto to ile będzie tu tego mojego 7 %? 7 tys?... 😂😂😂😂

Myk polega na tym że ja nie wydam i nadal mam a wy musicie się zdoic z kasy żeby mieć to co ja już dostałem... Tego nie możecie pojąć ze jesteście jak w amoku żeby robić koszty.. 

 

Jet dokładnie na odwrót i dobrze to wiemy... rr o nic nie prosi on wchodzi na skad i ma do rączki te połowę watu bo kolejka, wydojonych czeka na papier. 

Tłumanie czytaj ze zrozumieniem. Pisał o 100tys netto. Np macie po 100t pszenicy po 1tys. To kto ile dostanie na konto. Oboje kupicie np agregat za 100tys. netto. To policz kto ile będzie miał na koniec.

Tylko mi nie wyjeżdzaj z tekstem że ty nie kupisz agregatu tylko syn. 

38 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Kura jak te vaciki zakłamują rzeczywistosc... 🤔🤣🤣🤣Kłamią, kręcą w żywe oczy... No nimom do nich żadnego szacunku... 🤷‍♂️

Qwa upadłes już na samo dno tak traktować własnego syna.

O tym że af czytają urzednicy to bądzcie pewni bo ostatnio rozmawiałem z córką sąsiadki która pracuje w ARiMR to mówiła że śledzi temat właśnie na tym forum. Prwnie US robi to samo i może dobierze się do bogdanka i jego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj