karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Bogdan_ja    3018
43 minuty temu, terminator1000 napisał:

 

Ale luksus samochód za 100tys. Nie będe ci pisał jakie ja kupiłem bo padniesz na serce a z kogo będziemy się śmiali

Z wrodzenej   skromności nie napisałem o swoim... Już tu jeden napisał jakimi wozami pomykają vaciki 🤣🤣🤣🤣

Spróbuj może mnie zaskoczysz... Ale nie sądzę abyś miał czym 

Wy tylko kłamać potraficie i zmyslac kwoty z deee wyjęte które nic nie mówią konkretnego i tyle... 

 

10 minut temu, miwigos napisał:

Stach ja sobie radziłem przed wejściem do uniu , teraz sobie radze, ostatnie dwa lata to najlepszy dochód i sobie poradze nawet jak unia się rozleci, więc jak śpiewała Katarzyna Sobczyk o mnie się nie martw ja sobie rade dam, ale Ty młody to nie wiesz kto to

Pewnie ze poradzisz bo musisz sobie radzić... 👍

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

miwigos jak sprzedasz rzepak po 1800  ,  pszenice po 900  i pinokio nie dołoży do nawozu to będziesz ziemie kupował ????????????? na swoją trzeba szukać  kupca  hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

panowie, płacicie nieraz za maszyny z podzielona płatnością? Mam trochę vatu z 6k z cukrowni na koncie vatowksim i kupuje paszune za 100k netto i chce zrobić z podzielona płatnością żeby pozbyć się tych 6k? Deller nie bd mieć do mnie pretensji że tak zapaliłem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
44 minuty temu, stach12 napisał:

miwigos jak sprzedasz rzepak po 1800  ,  pszenice po 900  i pinokio nie dołoży do nawozu to będziesz ziemie kupował ????????????? na swoją trzeba szukać  kupca  hahah

Po pierwsze nie doczekasz się takiej ceny 

Po drugie jak do tego dojdzie to może pójdzie kupić za 70 tyś . dobrą ziemie, ale nie dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
8 godzin temu, Sadek napisał:

Liczyłem na jakieś konkrety a tu nic.

A jakie konkrety można dostać od gogusia, u którego proces chowu zwierzęcia zaczyna się od jego sprzedaży🤣

8 godzin temu, Agrest napisał:

Ja tylko do tego dodam, że zwroty vat nie koniecznie  oznaczają korzyści względem ryczałtu.

A jest grupa osób i znam takie , myślącą że zwrot 30tys zł oznacza takąże nadwyżkę

No widocznie Bogdan ma wśród swoich sąsiadów i znajomych wyłącznie takich "Mądrych inaczej" i stąd sobie uroił we łbie, że "każdy vacik jest wydojony" i wydaje mu się, że tylko on z synem pokonał system.

7 godzin temu, Leszy napisał:

rr i sprzęt z najwyższej półki? 😜 To już chyba sobie żarty robisz. Chyba, że jakiemu dealerowi w łapę dałeś, aby Ci fakturę mniejszą wypisał, a reszta pod stołem. Tak to może być, że się coś dorobiłeś, ale dlatego, że ludzie kiedyś bardziej przekupni byli. ;) Teraz większe kontrole to i o to trudniej.  😜 

Ej, ale on pisząc o sprzęcie z najwyższej półki, miał na myśli szuflę i widły od FISKARSA oraz taczkę od Caterpillara🤣. Byle czym gnoju od byków przecież wywalać nie będzie. 🤣

@stach12

Cytat

Na razie to ty udowadniasz, że jesteś wydojony z wiedzy i rozumu. Vatowiec dostaje 8% vatu od podmiotu, który tego byka zakupił i następnie między 1 a 25 dniem miesiąca następnego po miesiącu wystawienia faktury oddaje te 8% do skarbówki.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

AS2 nie oddaje tylko oszołomie rozlicza WAT jak ma więcej watu w zakupach to mu dokładają a jak  ma mniej wat  zapłacone w zakupach niz mu naliczyli przy sprzedaży  byka to  ma do zwrotu do US

dostał za byka 5000 netto i 400 wat

jak nic nie kupi to 400 do zapłaty do US

jak w zakupach ma 1000 wat to mu dołoża 600

 

co tu nie rozumiesz ???????

Edytowano przez stach12
s
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Na razie to ty jesteś oszołomem, który nie rozumie, że rozliczanie się z urzędem skarbowym jest miesięczne lub kwartalne i odbywa się na bieżąco. A więc nie istnieje żadne "dołożą mu 600" po sprzedaży tegoż byka. Cykl jego chowu nie ma tu nic do rzeczy. Ale jak widać zrozumienie tego jest poza twoimi możliwościami intelektualnymi. 🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1694
9 godzin temu, AS2 napisał:

Na razie to ty jesteś oszołomem, który nie rozumie, że rozliczanie się z urzędem skarbowym jest miesięczne lub kwartalne i odbywa się na bieżąco. A więc nie istnieje żadne "dołożą mu 600" po sprzedaży tegoż byka. Cykl jego chowu nie ma tu nic do rzeczy. Ale jak widać zrozumienie tego jest poza twoimi możliwościami intelektualnymi. 🤣

Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171

Jeszcze bogdana mogę zrozumieć bo myśli że jak więcej osób zniechęci do vat to jego synek będzie miał więcej. Ale stach to kompletny idiota co wogóle nic nie rozumie. Więc umów się z bogdanem na kolacje ze śniadaniem i niech cię uświadomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

Ja jestem przekonany czytając ten temat że jesteście dojeni i nawet tego nie rozumiecie... Kłamiecie i naciągacie jakieś liczby z deee wyjęte  aby wmawiać sobie bo mi nie mówicie ze jest inaczej... 😂

Medycyna zna tą chorobę i jest ona nie uleczalna 🤣🤣🤣🤣

Vat jest stworzony aby doić głupich i tyle a oni myślą że zyskują... 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

Bogdan powinieneś dopisać że stworzony jest również po to żeby wspomóc prężnych szybkich inwestorów , bo to prawda

 

ale po tym co tu VACIKI WYDOJONE PISZĄ widać że są faktycznie dojeni i nie potrafia tego policzyć i się jeszcze z tego cieszą ,  nie jednego rozumu pewnie jeszcze nauczą jak dostanie wezwanie do US 

teraz wcale się nie dziwię że Bogdan ich tak traktuje , mnie pomału tak wkurw... że bym jak bronek mówił walił dechą w łeb takich oszołomów

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

A to jest grupa ludzi mądrych co potrafi liczyć i ma kasę.. wiedzą ja w to grać i ja ich nie zaliczam do głupich... 🤷‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

Nie pisz tak brzydko o sobie bo pokazałeś że nie umiesz liczyć i popełniasz dziecinne błędy nawet w tych swoich wirtualnych obliczeniach ... Twoje osobiste ataki  to tyz z deee wyjęte tezy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171

Co jednak dobrze trafiłem. Zachowujecie się jak 2 burki z budy którzy tylko potrafią szczekać i nic więcej. Żadnych wyliczeń tylko przekonanie że się nie opłaca ale to ja jeżdze nowym sprzętem a wy starymi gruchotami bo boicie się zainwestować żeby sobie życie ułatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5162
4 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Vat jest stworzony aby doić

Taka idea podatków. Ameryki to nie odkryłeś 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552

Troche masz racji że wielu myśli że zarabia , a faktycznie tracą, tylko Ty wrzuciłeś wszustkich do jednego worka i o to mamy do Ciebie i Stacha pretensje, przy większym obrocie jak ktoś wejdzie to już nie wyjdzie z vatu , bo to mu się nie opłaca

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

 

Taki POSSA się cieszy że  wszystkich domowników pobory zainwestował   i myśli że w US w to uwierzy  , niech się cieszy

 

 

Edytowano przez stach12
z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171

To jesteś głupszy niż myślałem, przeszedłeś na vat i teraz skamlesz jak burek że ci źle i jeszcze wyzywasz inne osoby że zrobiły to samo. Trzeba było nie przechodzić ale pewnie jak byłeś na rr to żaden vatowiec nie chciał twoich faktur na zakupy. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj