karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Mikruss    536

Jak gdzie zaksiegowac?

Dodajesz nowy zakup i wypelniasz tabelke z nazwa i cena jednostkowa netto/brutto zaleznie jak podane na fv i ilość.

Ilosc roznie. Czasami jest 10 a czasami po 30 i wiecej zalezy od sezonu....

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Każdy kto nie robił twierdzi że to trudne w przypadku samego vatu jest to banalnie proste.

W początkowym okresie to zanim żona rozliczyła to ja już w głowie wiedziałem czy będzie zwrot czy doplata +/- 200 zł.

Jak było w wersji papierowej to żonie "dzień" zajmowało, jak w programie to do 1.30 przy około 30 FV, nic się nie segreguje tylko wpisuje jak leci, program podliczy i posegreguje oraz sprawdzi status kontrahentów i gotowe do wysyłki.

W papierowej każdego kontrahenta trzeba było wpisać w programie po kilku literach jest lub nowy po NIP ie.

Edytowano przez Sadek
Edycja

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To zalezy od programu. Ten co ja mam musze posegregowac sobie fv a i nowego kontrahenta wpisac recznie bo po nipie nie szuka w gus.

@Sadek  jakiego programu używasz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
12 minut temu, XTRO napisał:

30zł/msc brutto, niezależnie od faktur 

Gdzie tak masz? W końcu są jakieś rozsądne ceny a nie 200zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ja używam TaxMachine rok za darmo później 100 brutto rocznie. Dziecinnie prosta obsluga,  robi się bardzo szybko.

Edytowano przez poosa21
Zanik pamieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Koledzy jak to dokładnie jest zakupem nowego samochodu dostawczego (leasing, opłata msc) przekroju renault master, vw crafter , fiat ducato itd. Czy ja jako "vatowiec" kupując taki samochód na gospodarstwo przysługuje mi zwrot pełnego vatu od zakupionej ruchomości? 

 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

rozumiem że auto z jednym rzędem siedzeń otwarta paka lub typowy blaszak do wożenia gratów?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

w dobie darmowych programow komputerowych ktore wszystko same licza i przy obrotach no nie wiem dla gospodarstwa ok 50 ha to jest chwila samemu zrobic albo wg mnie 100 zl za miesiac to max no chyba ze ktos ma.co miesiac 100 faktur ale sam gdzie na wszystko faktury biore co mozna to mam ich no 40 to maxxxx na miesiac a przewaznie to tyle na kwartal.

Ja musze sobie wyprobowac te programy co chlopaki wyzej napisali bo ja mam nawet wiecej recznej roboty no i deklaracje vat7k mi program nie wyliczy tylko wszystko recznir licze caly kwartal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
54 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

rozumiem że auto z jednym rzędem siedzeń otwarta paka lub typowy blaszak do wożenia gratów?

Tak, dokładnie. Siedzenia tylko z przodu, tył paka. Tj. Blaszak

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

w dowodzie pewnie ciężarowy itp. Przejść przejdzie ale nie wiem jak teraz jest z kilometrówką itp W osobowym trza prowadzić, w pickupie z jednym rzędem siedzeń nie, nie wiem jak jest z busem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8

Witam czy za zakup rolniczej (cena 24tyś) muszę płacić z konta firmowego płatnością split payment? Czy mogę opłacić zwykłym przelewem z konta osobistego? Dodam że na fakturze nie ma żadnej informacji o split payment

Edytowano przez jondir989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
4 godziny temu, alvaroalvaro78 napisał:

Mam Transita Connecta jako ciężarowy i pełne odliczenie VAT i brak kilometrówki.

Ok. Kupiłeś w.w samochód za który odliczyłeś pełną stawkę VAT? Kiedy go kupowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jest możliwe jak widać , jak przechodziłem na VAT to księgowy pytał o zakupy przed ale dużych nie było -powyżej 15000 zł , to nie było co odliczać , dwa musisz posiadać fakturę na siebie to wiadomo ale z NIPem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Na 2 fakturach mam NIP, na 3 fakturach nie mam.. na ryczałcie NIP nie był wymagany to i nie ma na fakturze. Zakupy spore były także może by przejść i spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, mam pytanie, miałem trochę cebuli raptem 0.5 ha z czrgo było z 3 tony towaru przez susze. Wzielo 2 klientów ale zapomniałem wystawić fv a teraz nie mam z nimi kontaktu, conteraz zrobić?  Wystawić fv na kogoś z rodziny czy coś? Urząd skarbowy np może skontrolować tego co mu wystawiłem fv po co mu tona cebuli jak nie ma żadnej hurtowni? Jal to jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Nic. Daj se spokój. Zjadłeś przez zimę. 

Śledź z cebulą--polskie sushi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj