Polecane posty

timasz    55

Dowiedz sie jakie sa stawki w twojej okolicy i dostaniesz tyle ile wynegocjujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

myślę że dopłaty na pewno dostaniesz może coś więcej, popytaj rolników wokół pola po ile Ci dadzą i wybierz najlepszy wariant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Coś więcej?? Mało jeszcze że same dopłaty będzie miał nic nie robiąc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

jak to nic nie robiąc? A kto tą ziemię kupił, z nieba spadła? za dopłaty nie ma opcji, chętni są po 1200 z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Coś więcej?? Mało jeszcze że same dopłaty będzie miał nic nie robiąc??

 

A Ty co chciał byś cudze pole za friko uprawiać? Są chętni jest kasa za dzierżawę, chętnych brak, kasy brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

jak to nic nie robiąc? A kto tą ziemię kupił, z nieba spadła? za dopłaty nie ma opcji, chętni są po 1200 z ha

 

Są i tacy co nie kupili, tylko dostali w spadku i nie chce im się robić, więc szukają "klientów" którzy dadzą 1000 czynszu, dopłaty i jeszcze podatek zapłacą. A najgorsze moim zdaniem jest to, że wielu się na takie warunki zgadza. A gdzie zysk? Aby tylko hektary mieć i nie patrzeć na wynik ekonomiczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

ja tam mam dzierżawę ale nic nie płacę i nie biorę dopłaty,to co mi urośnie to moje.jak komuś się opłaca zapłacić tysiąc plus podatek i jeszcze dopłatę oddać to nie ma mu co żałować.dla mnie było by to nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
Napisano (edytowany)

A Ty co chciał byś cudze pole za friko uprawiać? Są chętni jest kasa za dzierżawę, chętnych brak, kasy brak :)

 

Dawaj do mnie, czynsz dzierżawny i dopłata dla mnie podatek ty i dostaniesz 70ha ornego.

Był przetarg na ziemie ANR to nawet ci co maja 300-1000ha nie przeraczali w licytacji za czynsz wysokości dopłat.

 

@Rafi1979 dobrych frajerów znalazłeś co liczyć nie potrafią, albo mają bydło i brak paszy.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Widzisz... wszystko zależy od regionu.... żebyś miał te 70ha w moich okolicach, to wiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

bardzo jestem ciekaw jak długo to wszystko pociągnie jak rolnicy sami sobie szkodza bo podbijają ceny. Rozumiem bo sam jestem rolnikiem i jak sie tyle nie da co wydzierżawiający chce to szybko znajdzie się ktoś inny. Ale robiąc za 500 zł czystego zysku na rok jest sens a gdzie amortyzacja i wgl. Przecież sprzęt wieczny nie będzie. A ten rok też rewelacyjnie się cenowo nie zapowiada. Już u mnie w rejonie był cwaniak co zrobił umowe na blisko 2000 zł z hektara a teraz sie sądzi żeby tą umowe rozwiazać bo nie opłaciło się w tym roku tam robić. Nic tylko mieć te 10 ha swojego puścić w dzierżawe za 2000zł czynszu to zysk roczny wyjdzie 20tys zł nie robiąc nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tomek90 to tylko się ciesz ze tak jest u ciebie. U nas hodowli mało a trza dać dopłatę i z 800-1000 zł, a jak ktoś powie że odda w dzierżawę to od razu z 10 chętnych i drzwi nie zamykają się u niego.

Przy takich czynszach to niestety średnia pszenic musi wyjść ponad 7 ton, rzepak ponad 4. Ktoś kto kosi mniej to nie się w opłacalne rolnictwo nie pcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

@Mati171892 za 500zł czystego zysku to się nie opłaca wogóle robić, chyba że ha od groma. Przy małej ilośći idzie wszystko na życie, a gdzie na inwestycje?

 

7x750 =5250 - 3000 (nakłady) - 2000 (dopłaty + czynsz) = 250zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

@Mati171892 za 500zł czystego zysku to się nie opłaca wogóle robić, chyba że ha od groma. Przy małej ilośći idzie wszystko na życie, a gdzie na inwestycje?

 

7x750 =5250 - 3000 (nakłady) - 2000 (dopłaty + czynsz) = 250zł/ha.

 

Skoro odejmujesz dopłate od 5250(pszenica) to najpierw ją dodaj do tego co liczysz do tego co uzyskales z jednego hektara

 

7x750=5250+ 1000 (doplaty) - 3000(naklady)- 2000(czynsz+doplaty)= 1250zł/ha

ewentualnie

 

5250-3000-1000(czynsz)=1250zł/ha

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Tak zgadza się mój błąd, wczoraj liczyłem właśnie tak mi wychodziło i dziwiłem się że dziś inaczej ^^ dzięki że poprawiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

Pisząc, że są chętni za 1200 zł z ha miałem na myśli dopłata (ok. 1000 zł bez ONW) plus ok. 200 zł czynszu. Razem to daje 1200 zł z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128
Napisano (edytowany)

u mnie już się pojawiło 1000 zł (w tym roku), dopłata i podatek właściciela.

dziś miałem propozycję: 3,5 ha trawy (bardzo nierówne pole, jak popada to woda zalega) pierwszy pokos właściciel sprząta (dziś kosił) a dalej miało by być moje i płacę 1700 za całość- wyśmiałem gościa :)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podeślij ich do mnie z tym 1000 ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Kurcze z tym liczeniem to ja bym nie byl takim optymista ze wszyscy moga siac pszenice bo w calym kraju nie ma za wiele gleb na ktorych rok do roku przy odpowiednim plodozmainie mozna uzyskac przynajmniej 7 ton pszenicy najczesciej sa to gleby zdecydowanie slabsze a na takich pszenica nawet bardzo zadbana moze nie wydac nawet 5 ton wiec na potrzeby naszej kalkulacji policzmy sobie pszenzyto o wydajnosci 6 ton (w wielu rejonach kraju i tego nie bedzie no ale cos trzba policzyc)

 

 

6 ton x 650 zl = 3900 + 1000 zl (doplata) = 4900

 

4900 zł - 2500(koszty)=2400- 2000(czynsz)= 400 zł

 

Wiec koniec konców 400 zl za ponoszenie ryzyka i tłuczenie sprzetu nie jest chyba wielkim zarobkiem a jak bedziemy siac zyto to wogole nie wiem po co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

bo ludzie po prostu nie myślą wogóle tylko aby więcej, jeszcze przy hodowli jakoś to wygląda ale przy samej produkcji roślinnej porażka. sam mam krowy i czaasami faktycznie wolę za "darmo" taką ziemię obrobić i samemu zrobić np sianokiszonkę bo kupny materiał często odstaje od standardów jakościowych... bo po prostu robią byle jak i aby więcej a przy przeliczenie przy sianokiszonce:

mam zapłacić 1000 zł dzierżawy, średnio z pola zbiera się rocznie ze 40-45 bel bo zazwyczaj nie trafia się na zadbane łąki. folia na belę- 10 zł = 400 zł, nawozy na rok w przybliżeniu tona czyli z 1500 zł no i oczywiście koszenie, przetrząsanie zgrabianie prasowanie i owijanie.

krótko mówiąc około 30 bel kupuję jeśli tylko policzyć koszt dzierżawy plus materiały do produkcji i nawozy. teraz licząc wszystkie prace przy zbiorze to efekt taki że to sensu nie ma, lepiej się nie zapędzać tylko żyć jak jest możliwość, dobrze dbać o swoją ziemię, lepiej powoli odkładać i od czasu do czasu kupić jakiś hektar niż zapędzać się w głupie dzierżawy

 

Podeślij ich do mnie z tym 1000 ;)

a skąd dokładniej jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To tak daleko właśnie nie chcą jeździć, bo na kurowie by już wszystko wykupili, połowa drogi co do ciebie ;) a tam za bezcen w porównaniu do okolicy

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurowo sprzedane czy w dzierżawie? Stawki znasz jakieś?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ogólnie dużo ofert sprzedaży i cena zazwyczaj nie przekracza 20 tys a u mnie nawet 80. Tylko taki szczegół że zazwyczaj jeszcze trzeba trochę pracy tam włożyć bo zaniedbane, ale za tą cenę a nawet podwójną u mnie by brali i nie zastanawiali sie nawet chwili. No i działki nawet po 10 ha w jednym kawałku. Sprawdź na olx tam ciągle jakieś ogłoszenia są, nawet jak włożysz do ha 10 tys dodatkowo to cena dalej mocno zachęcająca (przynajmniej dla mnie)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

A ja własnie wydzierżawiłem około 1,2 ha około 10-letniego ugoru o klasie 6-4 za 400zł zł z hektara a podatek płaci własciciel. Pod łubin pole bedzie jak znalazł i pod owies/pszenzyto przy dobrym nawożeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj