MichaKpiski

Sanok D47A -Dane techniczne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichaKpiski    1
Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

U nas w WK sami by sobie takie dane pobrali z katalogu, po co diagnosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal54321    17

mi diagnosta sam wpisał resztę danych w miejscu na uwagi ty masz ja zarejestrowana jako rolnicza czy ciężarową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Bo Pani w okienku nie zna się na mechanice i nie wie czy dane się zgadzają a musi je wprowadzić do systemu. Przechodziłem to z samochodem tzw. przegląd rozszerzony- rozstaw osi, rozmiar kół, profil opony itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643

Diagnosta na skp ma conajmniej dwa katalogi z potrzebnymi danymi technicznymi, więc nie będzie miał z tym problemu. Autosan D47A to popularna przyczepa.

Przyczepa jest zarejestrowana jako ciężarowa, czy ciężarowa-rolnicza?

Przyczepa ma stary dowód rejestracyjny?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
14 godzin temu, MichaKpiski napisał:

Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję

ładowność 3,5t w D47?  Jakąś lipe masz tam odstawioną w danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal54321    17
Marionos napisał:

14 godzin temu, MichaKpiski napisał:

Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję

ładowność 3,5t w D47?  Jakąś lipe masz tam odstawioną w danych


też miałem tak w swojej w starym dowodzie i przy przerejestowniu wpisali już 4,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaKpiski    1
bergman31 napisał:

Diagnosta na skp ma conajmniej dwa katalogi z potrzebnymi danymi technicznymi, więc nie będzie miał z tym problemu. Autosan D47A to popularna przyczepa. Przyczepa jest zarejestrowana jako ciężarowa, czy ciężarowa-rolnicza? Przyczepa ma stary dowód rejestracyjny? mam stary dowód .rejestracja 82 rok

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155
4 godziny temu, Marionos napisał:

ładowność 3,5t w D47?  Jakąś lipe masz tam odstawioną w danych

w przypadku d46 taka ładowność była w wojskowych, może w tym przypadku też ta sama historia

18 godzin temu, MichaKpiski napisał:

Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję

po co Ci dane, diagnosta powinien wiedzieć co klepnąć, choć nie zawsze to co mają w kwitach zgadza się z fabrycznymi danymi
IT.NORCOM [FORUM]


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal54321    17

mi zmienił z ciężarowej na rolniczo-ciezarowa ale samo oświadczenie 500 plus badanie rozszezone coś około 160 tyle że przez parę lat to się zwróci w przeglądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643

Jak kupowałem przyczepę SAM miała w starym dowodzie rejestracyjnym wpis: PRZYCZEPA CIĘŻAROWA. Diagnosta na moją prośbę, w zaświadczeniu z okresowego badania technicznego wpisał rodzaj pojazdu na PRZYCZEPA CIĘŻAROWA-ROLNICZA. Zapłaciłem tylko za OBT. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
1 godzinę temu, MichaKpiski napisał:

Wpisze diagnosta rolnicza przyczepę skoro ma oznaczenie D47A

Może spróbować ,jeżeli z doświadczenia wie , że taki " numer" przejdzie w rejestracji.  O ile nie jest to określone w dowodzie  to jest możliwość ,ale samo oznaczenie wskazuje na to , że jest to przyczepa ciężarowa. . Oficjalnie - zmiana rodzaju jest zmianą danych w dowodzie ,a to podlega pod odrębny przegląd. Takie kwestie najlepiej konsultować na własnym terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155
20 godzin temu, MichaKpiski napisał:

Wpisze diagnosta rolnicza przyczepę skoro ma oznaczenie D47A

ogarnięty bez problemu klepnie na rolniczą, w końcu ten model występował w dwóch wersjach i nie ma tam żadnych zmian konstrukcyjnych, co najwyżej drobiazg jak odblaski czy trójkąt

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
6 godzin temu, izydor6280 napisał:

ogarnięty bez problemu klepnie na rolniczą, w końcu ten model występował w dwóch wersjach i nie ma tam żadnych zmian konstrukcyjnych, co najwyżej drobiazg jak odblaski czy trójkąt

Czy ogarnięty,czy nie ....,nie ma to znaczenia ,bo decyzyjny w tej kwestii jest urząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12415
Napisano (edytowany)
Dnia 5.04.2024 o 20:28, MichaKpiski napisał:

ale takie oświadczenie zrobi diagnosta na stacji ?

Z ciężarowej sztywnej robiłem rolniczą wywrotkę, musiał opis zrobić rzeczoznawca, sam djagnosta to mało.

Ty jak mas d47 to może i diagnosta wystarczy. Ja mam d46 zarejestrowana na 4t

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
Napisano (edytowany)

A czego dotyczyła opinia rzeczoznawcy, jakiej kwestii,bo to takie naciągane. Ja też mam przerabianą sztywną na wywrotkę ( D46 ) nikt nie żądał opinii, jedynie kwit z wagi .

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155
18 godzin temu, bergman31 napisał:

@izydor6280 trójkąt wyróżniający tak ale o jakich odblaskach piszesz?

pomarańczowe tablice dla samochodowej a czerwone trójkąty dla rolniczej
 

przyczepa zasław d 634 Sokołów Podlaski - Sprzedajemy.pl


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12415
14 godzin temu, andrzej78 napisał:

A czego dotyczyła opinia rzeczoznawcy, jakiej kwestii,bo to takie naciągane. Ja też mam przerabianą sztywną na wywrotkę ( D46 ) nikt nie żądał opinii, jedynie kwit z wagi .

Djagnosta mi powiedział żeby mógł w cepiku zmianę przyczepy z ciężarową na rolniczą musi być opinia rzeczoznawcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal54321    17
andrzej78 napisał:

A czego dotyczyła opinia rzeczoznawcy, jakiej kwestii,bo to takie naciągane. Ja też mam przerabianą sztywną na wywrotkę ( D46 ) nikt nie żądał opinii, jedynie kwit z wagi .


nie pamiętam ale wiem że z tą opinia przy rejestracji szła do naczelnika urzędu i on musiał wyrazić zgodę i dopiero zmienili


jak znajdę ta opinie to napisze co w niej jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
2 godziny temu, izydor6280 napisał:

pomarańczowe tablice dla samochodowej a czerwone trójkąty dla rolniczej
 

przyczepa zasław d 634 Sokołów Podlaski - Sprzedajemy.pl

Nie każdą przyczepę ciężarową oznacza się tablicą/tablicami. 

 

 

20240407_150810.jpg

1 godzinę temu, 6465 napisał:

Djagnosta mi powiedział żeby mógł w cepiku zmianę przyczepy z ciężarową na rolniczą musi być opinia rzeczoznawcy. 

Zmień diagnostę.

Zmiana rodzaju pojazdu z PRZYCZEPA CIĘŻAROWA na PRZYCZEPA CIĘŻAROWA-ROLNICZA nie wymaga ŻADNYCH zmian konstrukcyjnych. Niestety ustawodawca jest zagłupi aby o tym wiedzieć.

Z głupotą się nie walczy, więc procedura jest następująca:

Okręgowa stacja kontroli pojazdów wymaga następujących domumentów:

- dokument potwierdzający, że zmiany konstrukcyjne pojazdu wykonane zostały przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność w zakresie obsługi i naprawy pojazdu (odpowiedni kod PKD) (praktycznie każdy warsztat samochodowy mogący wystawić fakturę VAT),

- zaświadczenie z opisem dokonanych zmian konstrukcyjnych (praktycznie żadnych zmian się nie robi ale coś wpisać trzeba),

-dowód rejestracyjny.

Oczywiście na OSKP należy przyjechać z przyczepą. Diagnosta sprawdzi poprawność wykonania zmian konstrukcyjnych (czyli nic). Następnie wystawi zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym na zmiany konstrukcyjne.

Wydział Komunikacji:

Dokumenty:

- dokument potwierdzający, że zmiany konstrukcyjne...

- faktura VAT za wykonanie zmian konstrukcyjnych,

- Zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej i numer REGON zakładu który dokonał zmian konstrukcyjnych,

- dowód rejestracyjny,

- zaświadczenie z badania technicznego na zmiany techniczne.

Na podstawie wyżej wymienionych dokumentów, Wydział Komunikacji musi dokonać zmiany w dowodzie rejestracyjnym przyczepy z ciężarowej na ciężarowa-rolnicza.

Oczywiście niektóre OSKP i WK są mniej wymagające i wówczas procedura jest znacznie prostsza. Najlepiej zasięgnąć wcześnie informacji na kilku OSKP oraz w WK.

Jak już wcześniej pisałem, w moim powiecie zmiana z PRZYCZEPY CIĘŻAROWEJ na PRZYCZEPA CIĘŻAROWA-ROLNICZA, to tylko wizyta na OSKP i w WK.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj