Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Unexpected    249
17 godzin temu, Marcinrolnik2022 napisał:

Dokładnie. Mój brat był branży IT teraz kierownicze stanowiska jeszcze,kasy ma roboty? Mało. Wczasy. A ja ? Nie głupszy,szkoła podobna roboty full,ale rodziców trzeba dochować. Na chleb nie brakuje ale pszenica teraz powinna być po 1300.

Podobne mam spostrzeżenia, znajomi w usługach, IT itd roboty mało, wczasy wycieczki, nocami nikt nie pracuje, nie chodzi zmartwiony, deszczu nie wygląda. Dochodzę do wniosku że rolnictwo to jakaś utiopia i jest dla masochistów.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1864
Dnia 16.05.2024 o 06:58, yacenty napisał:

serio przy 600 tucznikach spędzasz średnio 2h dziennie nad ich produkcja? czapki z głów. mój ojciec w szczytowym momencie miał 300sztuk na raz. fakt że to był cykl zamknięty, ale tu średnio 1 człowiek miał utrzymanie przez cały dzień czyli powiedzmy te 8h.

Piszemy o obsłudze tylko tuczników bo o tym była mowa w tym kosztorysie, z maciorami dla tych 600 szt to ok średnio 4 godzin dziennie, obsługa tucznika pasza podana do karmników paszociag , głęboka ściółka raz na tydzień ścielenie,obornik po zakończeniu tuczu, rano robisz obchód czy wszystko w porządku i wieczorem , godzina śrutowania i przygotowania paszy dziennie ( obchód tuczarni ok 30 minut dziennie) sąsiednia ferma 6 ludzi  na 13 tys szt tylko tucznik

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4372
Dnia 16.05.2024 o 06:58, yacenty napisał:

serio przy 600 tucznikach spędzasz średnio 2h dziennie nad ich produkcja? czapki z głów. mój ojciec w szczytowym momencie miał 300sztuk na raz. fakt że to był cykl zamknięty, ale tu średnio 1 człowiek miał utrzymanie przez cały dzień czyli powiedzmy te 8h.

Mnie cytowałeś i @ws71 i teraz do kogo było pytanie? uważam za bzdury gadkę o 2h dziennie przy 600 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    82
3 godziny temu, ws71 napisał:

Piszemy o obsłudze tylko tuczników bo o tym była mowa w tym kosztorysie, z maciorami dla tych 600 szt to ok średnio 4 godzin dziennie, obsługa tucznika pasza podana do karmników paszociag , głęboka ściółka raz na tydzień ścielenie,obornik po zakończeniu tuczu, rano robisz obchód czy wszystko w porządku i wieczorem , godzina śrutowania i przygotowania paszy dziennie ( obchód tuczarni ok 30 minut dziennie) sąsiednia ferma 6 ludzi  na 13 tys szt tylko tucznik

To chyba na gotowej paszy. Zboża trzeba przyjąć na magazyn, robić pasze i wywozić gnojowicę, jakieś małe remonty. Jak się wszystko uczciwie policzy to tego czasu idzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3914
4 godziny temu, ws71 napisał:

Piszemy o obsłudze tylko tuczników bo o tym była mowa w tym kosztorysie, z maciorami dla tych 600 szt to ok średnio 4 godzin dziennie, obsługa tucznika pasza podana do karmników paszociag , głęboka ściółka raz na tydzień ścielenie,obornik po zakończeniu tuczu, rano robisz obchód czy wszystko w porządku i wieczorem , godzina śrutowania i przygotowania paszy dziennie ( obchód tuczarni ok 30 minut dziennie) sąsiednia ferma 6 ludzi  na 13 tys szt tylko tucznik

Dalej nie wierzę ze rocznie poświęcasz tylko 700h pracy na 600 tuczników stojących cały czas w tuczu. Liczysz tylko takie zwykłe obchody.

Wybieranie obornika policzyłeś, obsługe weteryjną policzyłeś? wstawienie policzyłeś, sprzedaż policzyłeś? Czy na to czas nie idzie tylko na obchód i śrutowanie? Tak zrozumiałem twój wpis, ze tylko obchód i przygotowanie paszy. Dla 600szt tylko godzinę dziennie przygotowujesz paszę? dla mnie to abstrakcyjne wielkości, no ale jak mówie ja tylko widziałem jak ojciec prowadził hodowle gdzie miał 300 sztuk na raz, czyli ok 600 tuczników rocznie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1864
1 godzinę temu, Grzesiu90209 napisał:

To chyba na gotowej paszy. Zboża trzeba przyjąć na magazyn, robić pasze i wywozić gnojowicę, jakieś małe remonty. Jak się wszystko uczciwie policzy to tego czasu idzie więcej.

Jaki magazyn 600 t silosy śrutownik ciągnie bezpośrednio z nich , Przyjeżdża transport wysypuje w wannę ,idziesz na kawę z kierowcą po pół godzinie wszystko wyłączasz, ewentualnie zamiatasz resztki i tyle, jaka gnojowica przy głębokiej ściółce? , biedą 150  l tys rocznie i to jeszcze głównie woda opadową z płyty,co do remontów pierwszy po 10 latach od oddania,czyli teoretycznie przez dany kojec przeszło przez ten czas ok 400 szt zwierząt na remont poświęciłeś 2 dni  uczciwy  20 godzi to ile wychodzi na tucznika?, a bieżące naprawy kojec np 40 szt i poświęcisz 2 godziny to na sztukę przeliczeniowy i tak wyjdzie 2 minuty?

6 minut temu, yacenty napisał:

Dalej nie wierzę ze rocznie poświęcasz tylko 700h pracy na 600 tuczników stojących cały czas w tuczu. Liczysz tylko takie zwykłe obchody.

Wybieranie obornika policzyłeś, obsługe weteryjną policzyłeś? wstawienie policzyłeś, sprzedaż policzyłeś? Czy na to czas nie idzie tylko na obchód i śrutowanie? Tak zrozumiałem twój wpis, ze tylko obchód i przygotowanie paszy. Dla 600szt tylko godzinę dziennie przygotowujesz paszę? dla mnie to abstrakcyjne wielkości, no ale jak mówie ja tylko widziałem jak ojciec prowadził hodowle gdzie miał 300 sztuk na raz, czyli ok 600 tuczników rocznie.

Ok godziny śrutowanie i mieszanie 2 ,5t  to starcza na ok 1,5 dnia w dużym uproszczeniu, wywożenie obornika z komory na 40 szt co 4 mięs to jest 3 godziny, a to jest i tak duża manufaktura w porównaniu do produkcji prowadzonej przez Duńczyków po sąsiedzku ,tam czas poświęcony na tucznika góra 30 minut w całym tuczu, co rozumiesz przez wstawienie, u mnie przepedzam 100 sztuk warchlaków sam jeden  w 30 minut z sąsiedniego kojca, odstawa no tutaj jest dużo zmiennych bo nie wiadomo jak będą współpracować świnie  ,  40 szt to średnio ok  30 minut się ładuje w 4 osoby ( dwie osoby to obsługa samochodu), opieka weterynaryjna mając swoje prosiaki w przypadku tucznika to ogranicza się do zera. Najwięcej czasu pożera dopilnowanie loch wyproszeń,pokryć ogólnie sektor rozrodu ale to nie było przedmiotem dyskusji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    161

Mamy siódemkę z przodu na CBOT .

Trochę  to dużej trwało jak się spodziewałem , ale jest.

Jestem optymistą co do dalszych wzrostów.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4200
5 godzin temu, bezbarwny napisał:

Jaki wyborca, taki wybrany.

Pisałeś, że, cytuję, „nawet jeśli nic nie zrobi, to przynajmniej będzie wesoło”. To czego teraz chcesz/oczekujesz Oszołomie? 
To dzięki takim durniom jak Ty, ktoś taki jak on, ma teraz możliwość współdecydowania o naszej przyszłości i teraźniejszości. 

Oszołomy  to ci co głosowali na pis  ,  po tym co pis zrobił rolnikom  

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

Sprzedana pszenica 12.5 ,gestosc 79 opad 330 po 820 netto gawron ostrow wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4200

Chciałeś ponownie  KowalczUka na ministra rolnictwa   ? 

5 godzin temu, bezbarwny napisał:

Jaki wyborca, taki wybrany.

Pisałeś, że, cytuję, „nawet jeśli nic nie zrobi, to przynajmniej będzie wesoło”. To czego teraz chcesz/oczekujesz Oszołomie? 
To dzięki takim durniom jak Ty, ktoś taki jak on, ma teraz możliwość współdecydowania o naszej przyszłości i teraźniejszości. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7743
Napisano (edytowany)

Kowalczyka .

Bardzo dobry człowiek . Com wam nie pasuje nie wiem .

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    489
Napisano (edytowany)

Przyjęło się u patusów że łobuz kocha najmocniej

u rolników sprawdza się ze pis kocha najmocniej

 

Edytowano przez renovoltage
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    82
3 godziny temu, ws71 napisał:

Jaki magazyn 600 t silosy śrutownik ciągnie bezpośrednio z nich , Przyjeżdża transport wysypuje w wannę ,idziesz na kawę z kierowcą po pół godzinie wszystko wyłączasz, ewentualnie zamiatasz resztki i tyle, jaka gnojowica przy głębokiej ściółce? , biedą 150  l tys rocznie i to jeszcze głównie woda opadową z płyty,co do remontów pierwszy po 10 latach od oddania,czyli teoretycznie przez dany kojec przeszło przez ten czas ok 400 szt zwierząt na remont poświęciłeś 2 dni  uczciwy  20 godzi to ile wychodzi na tucznika?, a bieżące naprawy kojec np 40 szt i poświęcisz 2 godziny to na sztukę przeliczeniowy i tak wyjdzie 2 minuty?

Ok godziny śrutowanie i mieszanie 2 ,5t  to starcza na ok 1,5 dnia w dużym uproszczeniu, wywożenie obornika z komory na 40 szt co 4 mięs to jest 3 godziny, a to jest i tak duża manufaktura w porównaniu do produkcji prowadzonej przez Duńczyków po sąsiedzku ,tam czas poświęcony na tucznika góra 30 minut w całym tuczu, co rozumiesz przez wstawienie, u mnie przepedzam 100 sztuk warchlaków sam jeden  w 30 minut z sąsiedniego kojca, odstawa no tutaj jest dużo zmiennych bo nie wiadomo jak będą współpracować świnie  ,  40 szt to średnio ok  30 minut się ładuje w 4 osoby ( dwie osoby to obsługa samochodu), opieka weterynaryjna mając swoje prosiaki w przypadku tucznika to ogranicza się do zera. Najwięcej czasu pożera dopilnowanie loch wyproszeń,pokryć ogólnie sektor rozrodu ale to nie było przedmiotem dyskusji

To jeszcze żniwa i zabawa że słomą. Ja przy 1000 na rusztach mam 4 godziny dziennie bo sita drobne i śrutownik tylko 15 kW.

W tym tydzień wożenia gnojowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1285
3 godziny temu, Wicherek napisał:

Oszołomy  to ci co głosowali na pis  ,  po tym co pis zrobił rolnikom  

W nawiązaniu do świńskiego wątku w temacie cen pszenicy…stałeś w gównie do kolan, teraz po szyję. Jeśli dla Ciebie to to samo, a widać że tak i można było być tego pewnym, to nie dziw się, że nazwałem Cię durniem, sześćdziesięciolatku. Ważne, że  spełniły się Twoje marzenia/oczekiwania i jest wesoło. 

  • Thanks 1
  • Haha 2

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3581

A obecni rolnikom robia lepiej , jakoś nie widze tego, tamci chociaż udawali że próbują zamknąć granice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1189

Przecież ten cały wicherek to podstawiona pacynka jak kolodziejczak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3550
Napisano (edytowany)

To było wiadomo od kiedy prezesem został kowalczyk , bratanek Henryka ukraińskiego :) . Nie dało sie sprzedać oficjalnie to doprowadzą do bankructwa i sprzedadzą za symboliczna zotówkę .

Edytowano przez marks50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2158

A jak nas dymali na cenach nawozów to było ok? Mną się nikt nie przejmuje to czemu ja mam się przejmować azotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4372
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Wicherek napisał:

Chytry dwa razy traci, wypompowali rolnikom kasę, zyski mieli bajońskie i myśleli że zawsze tak będzie, teraz nie dziwota że nie mają popytu. chłop bez kasy, to pomału wszystkich co żyją z rolników dopadnie to samo.

Edytowano przez Desperado
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    126
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, Unexpected napisał:

Podobne mam spostrzeżenia, znajomi w usługach, IT itd roboty mało, wczasy wycieczki, nocami nikt nie pracuje, nie chodzi zmartwiony, deszczu nie wygląda. Dochodzę do wniosku że rolnictwo to jakaś utiopia i jest dla masochistów.

mam podobne przemyślenia. kurczę ciągle coś mam na głowie, a to remonty a to patrzenie na giełdę i cenę, a to opryski nocą. i to nie chodzi że dokładam, normalnie zarabiam ale nie są to jakieś kokosy. obecnie to już sporo ludzi żyje jak pączusie. wszystko mają, w sklepie wszystko jest. chociażby sama minimalna płaca robi się już jakaś chora. do jakieś głupiej roboty zaraz każdy chciałby 25zł za godz. a pogoda też nie rozpieszcza.

sprzedane pszenżyto po 650 netto. WPZ

Edytowano przez olkosio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj