jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dysydent    3187
3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

I tak na Bałtyk nie wpłyną takie jednostki jak do Hamburga ...

A po drugie, jak Duńczycy będą chcieli to do tego naszego portu NIC nie wpłynie ...

Duńczykom wsio ryba gdzie coś przez Ich cieśniny płynie zwłaszcza ze wspólnego bloku a i jednokowo Ich omija i to co da Hamburga, Gdańska, Królewca czy gdzie tam dalej ...
z resztą Oni jednako nie lubią i ruskich i Niemców i to że mają jeszcze swoje państwo znaczy że potrafili balansować w Historii i nieprzypadkowo to niedościgli hodowcy świń ;)

_________________
jak jeszcze dużo trzeba by do tych poebów strzelać?
 https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/paryz-w-luwrze-mona-lisa-oblana-zupa-przez-aktywistow-klimatycznych-st7744976

bo że kiedyś trzeba będzie coraz mniej ulega wątpliwości

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14219
2 minuty temu, hubertuss napisał:

Czy port czy lotnisko to wszystko trzeba policzyć i stworzyć warunki tak jak z tymi samochodami. Nie wystarczy zbudować bo Niemcy mają a nasze musi być większe bo to może g dać. Tylko wywalone pieniądze i kasę. Pis agituje za CPK na podstawie 3 prognoz ruchu które zrobiła IATA. Sęk w tym, że te prognozy są oderwane od realu i każda jedna po drugi8ej to zmiana danych z tendencją spadkową. Pis korzysta z pierwszej. A nawet ta 3 z ruchem o ponad 1/4 niższym jest nie realna bo w 2028 roku nie bezie lotniska ani kolei. Czy na podstawie takich danych mamy wydawać miliardy? I tłumaczyć, że musimy robić bo Niemcy tego nie chcą.

Niechby oni się pogodzili żeby robić coś w interesie ogółu a nie ze nie będą czegoś robić bo przeciwnicy nad tym pracowali. Nic do przodu nie postępuje a hajs z budżetu jest dojony. Na tym polega całą ta polska polityka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
Napisano (edytowany)
8 minut temu, gregor1284 napisał:

Ale jak pomyślałeś o sadzeniu truskawek to myślałeś "po co ja to sadze jak nikt tego nie kupi"?

U nas to jest już od 30 lat truskawka, bym musiał ojca spytać co myślał jak zaczynał bo ja wtedy dopiero trochę ponad metr nad ziemię wystawałem ;) ja tylko to dalej rozwijam, jest klient na towar, jest cena, to uprawiam, zwiększyłem na tyle , aby być w stanie nad tym zapanować i mieć dobry towar.

Pamiętam tylko, że pierwsze jechały do Hansa, był taki młynek, tam to wysypywali na skupie, tłoczyli do cysterny i jechało na zachód ;) płacili 20-30gr więcej niż na normalnym skupie, ale jakość musiała być extra. To nie teraz że pleśń zielone itd jedzie do przetwórni xD

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7644
4 minuty temu, dysydent napisał:

Duńczykom wsio ryba gdzie coś przez Ich cieśniny płynie zwłaszcza ze wspólnego bloku a i jednokowo Ich omija i to co da Hamburga, Gdańska, Królewca czy gdzie tam dalej ...
z resztą Oni jednako nie lubią i ruskich i Niemców i to że mają jeszcze swoje państwo znaczy że potrafili balansować w Historii i nieprzypadkowo to niedościgli hodowcy świń ;)

_________________
jak jeszcze dużo trzeba by do tych poebów strzelać?
 https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/paryz-w-luwrze-mona-lisa-oblana-zupa-przez-aktywistow-klimatycznych-st7744976

bo że kiedyś trzeba będzie coraz mniej ulega wątpliwości

Te poje...są u władzy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4689
Napisano (edytowany)

@gregor1284 Ja na razie nie słyszałem, że NIE BĘDĄ tylko, ze mają wątpliwości czy też muszą jak pisałem policzyć sprawdzić itd i uważam, ze to jest mądre podejście. Po co nam port czy lotnisko za miliardy z którego będą tylko straty. Jeśli zaś wyjdzie, że będą zyski niech budują Tylko jeszcze raz napisze to trzeba policzyć. A na przykładzie CPK pisu i prognoz IATA wiemy doskonale, że pis nie liczył. CPK powstaje jak sam mówił Kaczyński bo on był w Austrii na lotnisku z którego wszędzie można polecieć i on chce takie w Polsce.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6457
Napisano (edytowany)
6 minut temu, dysydent napisał:

ak jeszcze dużo trzeba by do tych poebów strzelać?
 https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/paryz-w-luwrze-mona-lisa-oblana-zupa-przez-aktywistow-klimatycznych-st7744976

bo że kiedyś trzeba będzie coraz mniej ulega wątpliwości

A po co strzelać? Trza im dać prawo do spożywania zrównoważonej eko zupy. Można to wykonać metodą na Kamińskiego, czyli rura w przełyk i zatankować do pełna owsianką,:lol:

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    423

przeszkoda w wyladunku podobno nest wysoki. vat? w polsce byko 22, ale rudy postanowil tozmienic i mamy 23. a jaki vat maja niemcy?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
Przed chwilą, Siedzacybyk napisał:

przeszkoda w wyladunku podobno nest wysoki. vat? w polsce byko 22, ale rudy postanowil tozmienic i mamy 23. a jaki vat maja niemcy?

I przez osiem ostatnich lat wspaniała władza PiSu nie potrafiła obniżyć do 22, jedna z wielu ich niespełnionych obietnic xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6457

Pisowi ten vat nie przeszkadzał a mógł zmniejszyć.:lol:

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7644
2 minuty temu, Siedzacybyk napisał:

przeszkoda w wyladunku podobno nest wysoki. vat? w polsce byko 22, ale rudy postanowil tozmienic i mamy 23. a jaki vat maja niemcy?

Standardowa stawka - 19%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4689
Napisano (edytowany)
5 minut temu, Siedzacybyk napisał:

przeszkoda w wyladunku podobno nest wysoki. vat? w polsce byko 22, ale rudy postanowil tozmienic i mamy 23. a jaki vat maja niemcy?

W Niemczech jest 18 czy 19 i już przed Tuskiem Polacy ciągnący z USA auta czy motocykle wybierali porty Niemieckie. A jest tego naprawdę dużo. W samym tylko porcie w Hamburgu działa co najmniej kilkanaście polskich agencji celnych żyjących tylko z tego.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    423

pisowi nie przeszkadzal, retoryka jak wzgledem 800 plus. po i jej zwolennicy sa przeciw, ale jej nie zniosa? dlaczego, przeciez to takie latwe!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14219
10 minut temu, galan99 napisał:

Te poje...są u władzy w Polsce.

A To nie zmiennie. Jedni odeszli od koryta a drudzy przyszli 

11 minut temu, Tomasz0611 napisał:

U nas to jest już od 30 lat truskawka, bym musiał ojca spytać co myślał jak zaczynał bo ja wtedy dopiero trochę ponad metr nad ziemię wystawałem ;) ja tylko to dalej rozwijam, jest klient na towar, jest cena, to uprawiam, zwiększyłem na tyle , aby być w stanie nad tym zapanować i mieć dobry towar.

Pamiętam tylko, że pierwsze jechały do Hansa, był taki młynek, tam to wysypywali na skupie, tłoczyli do cysterny i jechało na zachód ;) płacili 20-30gr więcej niż na normalnym skupie, ale jakość musiała być extra. To nie teraz że pleśń zielone itd jedzie do przetwórni xD

Nie raz uczestniczyłem w czymś co było bez sensu "nie uda się" "go chyba poebało" "kto mu to kupi" a później fJny pieniądz się przytulało bo konkurencji żadnej 😁

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, gregor1284 napisał:

 Nie raz uczestniczyłem w czymś co było bez sensu "nie uda się" "go chyba poebało" "kto mu to kupi" a później fJny pieniądz się przytulało bo konkurencji żadnej 

Tylko co to ma wspólnego z portem kontenerowym w Świnoujściu ??

Już mówiłem, jestem za budowaniem, ale pogadajmy jak ludzie na ten temat z Niemcami... Nie prowadzmy polityki zagranicznej i gospodarczej po PiSowsku ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14219
17 minut temu, hubertuss napisał:

@gregor1284 Ja na razie nie słyszałem, że NIE BĘDĄ tylko, ze mają wątpliwości czy też muszą jak pisałem policzyć sprawdzić itd i uważam, ze to jest mądre podejście. Po co nam port czy lotnisko za miliardy z którego będą tylko straty. Jeśli zaś wyjdzie, że będą zyski niech budują Tylko jeszcze raz napisze to trzeba policzyć. A na przykładzie CPK pisu i prognoz IATA wiemy doskonale, że pis nie liczył. CPK powstaje jak sam mówił Kaczyński bo on był w Austrii na lotnisku z którego wszędzie można polecieć i on chce takie w Polsce.

@nie wymieńcie się argumentami

16 minut temu, Tomasz0611 napisał:

I przez osiem ostatnich lat wspaniała władza PiSu nie potrafiła obniżyć do 22, jedna z wielu ich niespełnionych obietnic xD

Ale gdyby zmniejszyli w stylu poprzedników to już byśmy mieli 25%

12 minut temu, Siedzacybyk napisał:

pisowi nie przeszkadzal, retoryka jak wzgledem 800 plus. po i jej zwolennicy sa przeciw, ale jej nie zniosa? dlaczego, przeciez to takie latwe!

Dokladnie

6 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko co to ma wspólnego z portem kontenerowym w Świnoujściu ??

Już mówiłem, jestem za budowaniem, ale pogadajmy jak ludzie na ten temat z Niemcami... Nie prowadzmy polityki zagranicznej i gospodarczej po PiSowsku ...

Ale co tu da podjęcie jakichś rozmow? Wiesz ze przychylnym okiem nikt na to nie spojrzy. Gdyby sąsiad miał truskawkę takiej jakości jak Twoja albo lepszej dał byś mu swojego klienta na nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3187
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko co to ma wspólnego z portem kontenerowym w Świnoujściu ??

Już mówiłem, jestem za budowaniem, ale pogadajmy jak ludzie na ten temat z Niemcami... Nie prowadzimy polityki zagranicznej i gospodarczej po PiSowsku ...

to że kiedyś napisałem że ekonomicznie i logistycznie najracjonalniej aby ten port był polsko niemiecki tylko lingwistyki do kompletu brakuje - zbyt duże różnice językowe no i skoro raz po "pisowsku" ktoś mógł to i kiedyś niechybnie to powróci i nikt nie powiedział że dla odmiany ze strony niemieckiej.
Ekonomiczno-logistycznie może i tak ale historycznie na pewno to zbyt długiej przyszłości nie ma bo będzie to tylko kość niezgody a wspólnie wychodowana to tym większa a z resztą to projekt biznesowy i nie trzeba poliutycznych przesłanek do wykupienia przez silniejszą ekonomicznie stronę.
Może niech najpierw Polak z Niemcem mają tyle samo do gadania w xujni politycznie to się pomyśli i o "ekonomicznie" bo drugie zależne od pierwszego ;)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    423

nie wyrobiliby sie z wyładunkiem, gdyby sali 18 %. ciekawe czy niemcy, znaczy unia sie na to zgodzi? znajda pierdylion powodow, dla ktorych polska tego zrobic nie moze. sasiedzka zazdrosc, czy to na wsi, czy miescie, czy miedzy panstwami, ona jest taka sama. gdyby sie spytac sasiada, co by wolal, nowa stodole czy zeby sasiadowi sie spalila stodola? wybierze to drugie! niemcy sa tacy sami, jesli sie ich spytamy, to powiedza -nain! oni moga jedynie nie miec argumentów, dlatego przedluzenie tej mozliwosci, pozwoli im ten argument stworzyc. jaks sie chxe psa uderzyc, kij sie zawsze znajdzie. poklepywanie przez sasiada po plecach, to w jezyku gestow, gratulacje bycia frajerem!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6457
9 minut temu, dysydent napisał:

Może niech najpierw Polak z Niemcem mają tyle samo do gadania w xujni politycznie to się pomyśli i o "ekonomicznie" bo drugie zależne od pierwszego ;)

A to już zależy w czym mają mieć tyle samo do gadania. Są tematy które mało Niemca interesują a w ciul jest takich co interesują nas. Powiem tak, jak jesteś mały i zdajesz sobie sprawę z tego , a jeszcze podepniesz się umiejętnie pod tego dużego, to sporo można zdziałać. Oczywiście oczy szeroko otwarte i czujność nie uśpiona jakimś sukcesem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

ze 2 lata nie bylem w swinoujsciu-w sumie to poltora . pewnie w lecie pojade obczaic temat. 

ten port to ma powstac w strone miedzyzdrojow za gazoportem ?? czy w strone zalewu ?? kolo starego ??

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Z Krakusami bo ich nie lubimy .

my was kochamy  🤣

tylko nie wysylajcie juz waszych dzieci do nas-bo nie ma gdzie kolejnych blokow budowac, dzialki coraz drozsze i niedlugo mieszkania beda w cenie tych wajszawskich....

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Być samodzielnym Krajem jak Matka Rosja .

a popatrz twoj kolega z pokoju, napoleon, chcial ja podbic ....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4689
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, gregor1284 napisał:

@nie wymieńcie się argumentami

Tu w zasadzie on nie ma czym się wymieniać. Trzy prognozy IATA nie realne bo w 2028 nawet gdyby pis rządził dalej lotniska by nie było. A prognoza jest już na 2028 i w dodatku każda kolejna to mniej pasażerów. Zaczynało się od 40 milionów na 2028 a skończyło na 24 milionach w roku w którym lotniska nie będzie. Jak port w Świnoujściu jest tak samo policzony no to naprawdę trzeba to wszystko policzyć i analizować od nowa i porządnie. Najlepsze jest to, ze pis w zasadzie nie ma żadnych innych wyliczeń na CPK a chcieli budować bo Kaczyński takie widział i chciał.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14219
8 minut temu, jacus napisał:

ze 2 lata nie bylem w swinoujsciu-w sumie to poltora . pewnie w lecie pojade obczaic temat. 

ten port to ma powstac w strone miedzyzdrojow za gazoportem ?? czy w strone zalewu ?? kolo starego ??

my was kochamy  🤣

tylko nie wysylajcie juz waszych dzieci do nas-bo nie ma gdzie kolejnych blokow budowac, dzialki coraz drozsze i niedlugo mieszkania beda w cenie tych wajszawskich....

a popatrz twoj kolega z pokoju, napoleon, chcial ja podbic ....

No a Polakom kiedyś coś tam się udało im podokuczać 

9 minut temu, hubertuss napisał:

Tu w zasadzie on nie ma czym się wymieniać. Trzy prognozy IATA nie realne bo w 2028 nawet gdyby pis rządził dalej lotniska by nie było. A prognoza jest już na 2028 i w dodatku każda kolejna to mniej pasażerów. Zaczynało się od 40 milionów na 2028 a skończyło na 24 milionach w roku w którym lotniska nie będzie. Jak port w Świnoujściu jest tak samo policzony no to naprawdę trzeba to wszystko policzyć i analizować od nowa i porządnie. Najlepsze jest to, ze pis w zasadzie nie ma żadnych innych wyliczeń na CPK a chcieli budować bo Kaczyński takie widział i chciał.

Nie wiem jak to było że chcial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

No a Polakom kiedyś coś tam się udało im podokuczać 

Ale potem jak zwykle pokłóciliśmy się wewnętrznie i za 50 lat to już oni nas tłukli po głowie ... I przy każdej granicy był wróg, aby Prusaki jeszcze wtedy cicho siedzieli, bo byliśmy wtedy dla nich za silni ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

ciekawe gdyby nie glupota polakow w 1610 r jak by sie potoczyla historia ???

taka ciekawostka-przez wieksza czesc historii to wlasnie z panstwami niemieckimi mielismy spokoj.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
Napisano (edytowany)
Przed chwilą, jacus napisał:

ciekawe gdyby nie glupota polakow w 1610 r jak by sie potoczyla historia ???

To nie była głupota Polaków a Zygmunta III Wazy ... Rosjanie powiedzieli, że chcą na cara jego syna, pod warunkiem, że zmieni wiarę. Ale ten powiedział że nie, sam chce koronę cara i żadnej zmiany wiary nie będzie. I jak ruscy to usłyszeli to pogonili naszą ekipę z Moskwy, władzę objęli Romanowowie i rządzili w Rosji do 1917r...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj