jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

mirro    6455
8 minut temu, gregor1284 napisał:

My mamy się kłócić a nie dogadywać! Co na to unia?

Pytałem czy nie dobrze było włączyć Czechów w proces planowania tej inwestycji. To jednak naród pragmatyczny,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14213
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

A ty się stawiasz kafarowi po siłowni, takiemu 2x2, 120kg chodzących mięśni samemu mając 170cm i 60kg wagi ?? 

To co mamy zrobić, zbudować bo tak nam się podoba a potem płacić kary ?

Ja całe życie wychodzę z założenia że większy z większym hukiem pada. Nie sztuka pokonać małego wątłego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638

U sowy tak powiadali czyli dawno sprzedana Polska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14213
1 minutę temu, galan99 napisał:

Być samodzielnym Krajem jak Matka Rosja .

I czy źle prosperują? Jakoś się nie dali sprzedać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4685
10 minut temu, Agrest napisał:

Kary są tworzone pod konkretną inwestycję konkretnego zleceniodawcy czyli Polskę. I nie mają nic wspólnego z prawem ewentualnie prawo szybko dla uzasadnienia się napisze. Zresztą Jak Ty porównujesz budowę portu na terenie RP do budowy garażu w miedzy z Zenkiem to ... co tu porównywać

Nie stawiając swoich warunków to Niemcy pozwolą nam wybudować port kontenerowy na Zalewie Zegrzyńskim.

zresztą sprawy sądowe i decyzję chyba już były.

W Gdańsku też nam nic nie pozwolą robić bo to wpłynie na populację dorsza atlantyckiego i rafy koralowej itp.

To się nazywa syndrom oblężonej twierdzy cały świat na nas dybie a my musimy walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

A ty się stawiasz kafarowi po siłowni, takiemu 2x2, 120kg chodzących mięśni samemu mając 170cm i 60kg wagi ?? 

To co mamy zrobić, zbudować bo tak nam się podoba a potem płacić kary ?

Dlaczego mamy płacić? Bo Ty się tego boisz, czy Niemiec tak mówi?

Pora by były opracowane różne scenariusze w państwie także te z wyjściem z Unii słàcznie

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14213
1 minutę temu, mirro napisał:

Pytałem czy nie dobrze było włączyć Czechów w proces planowania tej inwestycji. To jednak naród pragmatyczny,

Ale kto miał to zrobić? Pis który w każdym widzi wroga czy platforma która siedzi gleboko w tyłku zachodowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
Przed chwilą, Agrest napisał:

Dlaczego mamy płacić? Bo Ty się tego boisz, czy Niemiec tak mówi?

Pora by były opracowane różne scenariusze w państwie także te z wyjściem z Unii słàcznie

Jak wyjdziemy z Unii to możemy budować bez problemu bo nam kary nie grożą ;) 

A jeżeli pogadamy z Niemcami, będziemy mieć papier że tych kar nie będzie, czy nie lepiej w ten sposób to zrobić ? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6455
4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

A ty się stawiasz kafarowi po siłowni, takiemu 2x2, 120kg chodzących mięśni samemu mając 170cm i 60kg wagi ?? 

Dwa razy w życiu idąc do gościa wiedziałem że dostanę po ryju, ale trza było bo czasami w życiu facet musi zrobić to co trzeba, a poza tym swoich się nie zostawia.:lol:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14213
2 minuty temu, hubertuss napisał:

To się nazywa syndrom oblężonej twierdzy cały świat na nas dybie a my musimy walczyć.

W jaki sposób walczysz? sr***c w swoje gniazdo?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813
1 minutę temu, hubertuss napisał:

To się nazywa syndrom oblężonej twierdzy cały świat na nas dybie a my musimy walczyć.

To się nazywa syndrom ofiary. Mamy cicho siedzieć i myśleć że nic nie możemy, nic się nam nie należy i wszystkiemu jesteśmy winni

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6455
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Ale kto miał to zrobić? Pis

Tak PiS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14213
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Jak wyjdziemy z Unii to możemy budować bez problemu bo nam kary nie grożą ;) 

A jeżeli pogadamy z Niemcami, będziemy mieć papier że tych kar nie będzie, czy nie lepiej w ten sposób to zrobić ? 

Ten papier nic by nam nie gwarantował. Patykiem na wodzie pisane. Jakieś normy czy regulacje prawne by zastosowali że nam by się nie opłacało a im tak

2 minuty temu, mirro napisał:

Dwa razy w życiu idąc do gościa wiedziałem że dostanę po ryju, ale trza było bo czasami w życiu facet musi zrobić to co trzeba, a poza tym swoich się nie zostawia.:lol:

No dokładnie. Większą c*pą zostaniesz jak nie wystartujesz niż jak dostaniesz po mordzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
1 minutę temu, Agrest napisał:

To się nazywa syndrom ofiary. Mamy cicho siedzieć i myśleć że nic nie możemy, nic się nam nie należy i wszystkiemu jesteśmy winni

Ale możemy to zbudować, tylko najpierw się dogadajmy, spróbujmy drogi dyplomatycznej, wysłać Radka z flaszką za pazuchą do Berlina, pogadać, przedstawić swoją rację, że i Czesi, I Słowacy, i Ukraina w swojej obecnej sytuacji by na tym skorzystali ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6455

Za drugim razem już nawet tak nie bolało.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14213
1 minutę temu, mirro napisał:

Tak PiS. 

Może gdyby nie widział we wszystkich sąsiadach wrogów. Czy im zależało na tym żeby nasz kraj się rozwijał? Czy obecnej władzy na tym zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Jak wyjdziemy z Unii to możemy budować bez problemu bo nam kary nie grożą ;) 

A jeżeli pogadamy z Niemcami, będziemy mieć papier że tych kar nie będzie, czy nie lepiej w ten sposób to zrobić ? 

Już Ci napisałem gdzie Niemiec nam pozwoli port budować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638

Takiej drogi dyplomatycznej jak z zakonem Pokoju w dawnych czasach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
Przed chwilą, Agrest napisał:

Już Ci napisałem gdzie Niemiec nam pozwoli port budować

I tak na Bałtyk nie wpłyną takie jednostki jak do Hamburga ...

A po drugie, jak Duńczycy będą chcieli to do tego naszego portu NIC nie wpłynie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14213
4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Ale możemy to zbudować, tylko najpierw się dogadajmy, spróbujmy drogi dyplomatycznej, wysłać Radka z flaszką za pazuchą do Berlina, pogadać, przedstawić swoją rację, że i Czesi, I Słowacy, i Ukraina w swojej obecnej sytuacji by na tym skorzystali ...

Już by to było wybudowane gdyby służyło interesom wszystkich wokół tylko nie Polski

4 minuty temu, mirro napisał:

Za drugim razem już nawet tak nie bolało.:lol:

Bardziej bolała morda czy duma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4685
7 minut temu, gregor1284 napisał:

W jaki sposób walczysz? sr***c w swoje gniazdo?

Nikt nikomu nie każe tego robić ale życie w przekonaniu zagrożenia dookoła nie jest fajne.

7 minut temu, Agrest napisał:

To się nazywa syndrom ofiary. Mamy cicho siedzieć i myśleć że nic nie możemy, nic się nam nie należy i wszystkiemu jesteśmy winni

Nazywaj sobie jak chcesz to co tu wypisujesz. Może być i syndrom ofiary która jest zagrożona dookoła i musi walczyć o przetrwanie. Choć naprawdę tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6455
2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Bardziej bolała morda czy duma?

Jaka duma? Robisz swoje i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4685

Czy port czy lotnisko to wszystko trzeba policzyć i stworzyć warunki tak jak z tymi samochodami. Nie wystarczy zbudować bo Niemcy mają a nasze musi być większe bo to może g dać. Tylko wywalone pieniądze i kasę. Pis agituje za CPK na podstawie 3 prognoz ruchu które zrobiła IATA. Sęk w tym, że te prognozy są oderwane od realu i każda jedna po drugi8ej to zmiana danych z tendencją spadkową. Pis korzysta z pierwszej. A nawet ta 3 z ruchem o ponad 1/4 niższym jest nie realna bo w 2028 roku nie bezie lotniska ani kolei. Czy na podstawie takich danych mamy wydawać miliardy? I tłumaczyć, że musimy robić bo Niemcy tego nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14213
6 minut temu, Tomasz0611 napisał:

I tak na Bałtyk nie wpłyną takie jednostki jak do Hamburga ...

A po drugie, jak Duńczycy będą chcieli to do tego naszego portu NIC nie wpłynie ...

Ale jak pomyślałeś o sadzeniu truskawek to myślałeś "po co ja to sadze jak nikt tego nie kupi"?

4 minuty temu, hubertuss napisał:

Nikt nikomu nie każe tego robić ale życie w przekonaniu zagrożenia dookoła nie jest fajne.

Nazywaj sobie jak chcesz to co tu wypisujesz. Może być i syndrom ofiary która jest zagrożona dookoła i musi walczyć o przetrwanie. Choć naprawdę tak nie jest.

Ja zapytałem o to jak walczysz a nie o opinię na temat galana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj