jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9281

Przychodzi Putin do wróżki i pyta co jego i Rosję czeka w 2046 roku.
A wróżka na to że będzie wojna z Polską…
Nudy, nudy – odpowiada Putin.
To Ty mi więc lepiej powiedz po ile będzie w grudniu euro w Moskwie?
A po 5 złotych – odpowiada wróżka.

Kiedyś Holender marzył, żeby jego syn ożenił się z Holenderką.
Później marzył już, żeby jego syn ożenił się z białą kobietą.
Teraz marzy, by jego syn ożenił się z kobietą.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7672

Putin jeszcze trocha musi posiedzieć na Kremlu .

Gdy rozmawiałem ostatnio z S.S. Montefiore, wiedząc że miał dostęp do archiwów Kremla pisząc dwie książki o Stalinie, nieuniknione było pytanie: Czy Putin przebije swojego idola w liczbie lat na Kremlu, stając się tym samym najdłużej rządzącym Rosją człowiekiem od 200 lat (! ostatnio rządził tak długo car Mikołaj I 1825-1855)

Zapraszam Was do obejrzenia tego odcinka.

Co odpowiedział mi brytyjski historyk?

- Myślę, że to możliwe. Zawsze uważałem, że najbardziej prawdopodobny scenariusz oddania władzy przez Putina, to ten w którym opuszcza zajmowane stanowisko “nogami do przodu”. Jednak jedyna możliwość by został odsunięty od władzy to moment w którym poważnie, całkowicie został pokonany w tej wojnie, a to póki co się nie wydarzyło. Tak, nie udało mu się zająć Kijowa, i to było totalne fiasko tej kampani ale według rosyjskich standardów takie fiasko jest do zniesienia.Jak dobrze wiemy armia rosyjska potrafi jak żadna inna, nawet chińska, tracić wielkie liczby żołnierzy i przyjmować ten fakt, choć zapewne nikt inny nawet nie rozważał by działań przy tak wielkich stratach i żaden rząd by tego nie przetrwał ale im to przychodzi z łatwością. Oczywiście istotnym czynnikiem jest tu pełna kontrola nad mediami, ale także pewien charakterystyczny rys rosyjskiej armii, tradycje armii chłopskiej i natura rosyjskiej władzy wykonawczej. Myślę zatem, że Putin może przetrwać jeszcze kolejne kadencje, może dwie, może więcej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „POPARCIE POPARCIEWYBORCÓW WYBORCÓW 99% 8 87% ZAMORDOWANI PRZECIWNICY POLITYCZNI PONAD 1 MLN 20 LICZBA WIEŻNIÓWI POLITYCZNYCH 14 MLN 1 1TYS. CZAS WIŁADZY NA KREMLU 31 LAT 25LAT 25 LAT”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2083

Minister przemysłu zapowiedziała, że polska elektrownia jądrowa zostanie uruchomiona dopiero w 2039 lub 2040 roku. Oznacza to aż 6-7 lat opóźnienia względem oryginalnego harmonogramu. Tak duża rozbieżność może mieć katastrofalne skutki dla polskiej gospodarki.

po co atom? po co cpk? po co polska?

 

idioci wybrali idiotów i wspólnie się cieszą w swoim tańcu chocholim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6465
6 godzin temu, nie napisał:

po co atom? po co cpk? po co polska?

Oto jest pytanie.:lol:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2083

🤮

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2083

a jak tam wczorajszy zamach na tuska i jego sługusów? 

debilne media

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960
nie napisał:

Minister przemysłu zapowiedziała, że polska elektrownia jądrowa zostanie uruchomiona dopiero w 2039 lub 2040 roku. Oznacza to aż 6-7 lat opóźnienia względem oryginalnego harmonogramu. Tak duża rozbieżność może mieć katastrofalne skutki dla polskiej gospodarki.

po co atom? po co cpk? po co polska?

 

idioci wybrali idiotów i wspólnie się cieszą w swoim tańcu chocholim 

sama budowa to tak dziesięć lat, uruchomienie ze dwa. Widać coś wyszło po drodze. Głupi Kamień do betonu trzeba pozyskać. Napisali tam co się nie zgrało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3062

ja jak myslisz-zaryzykuje ze czasami ci sie zdarza- jaki wplyw na ceny zboza czy mleka ma to ze tutaj na forum piszemy ?? 

taki sam jak kierwinski czy schmydt ????

a jak obsrajtek juz na bialorusi ?????

on mial budowac elektorwnie atomowe  w kazdym powiecie-przynajmniej kolo mnie ...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

tam budują gdzie ciemnota do roboty darmo jest 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691
19 godzin temu, jacek1296 napisał:

Kosicki straszył tych dwóch pisowców, że ich wyrzuci z zarządu to oni wyrzucili jego z marszałka i przeszli do drugiej strony..

12 godzin temu, nie napisał:

Minister przemysłu zapowiedziała, że polska elektrownia jądrowa zostanie uruchomiona dopiero w 2039 lub 2040 roku. Oznacza to aż 6-7 lat opóźnienia względem oryginalnego harmonogramu. Tak duża rozbieżność może mieć katastrofalne skutki dla polskiej gospodarki.

po co atom? po co cpk? po co polska?

idioci wybrali idiotów i wspólnie się cieszą w swoim tańcu chocholim 

Ile lat obsuwy przy cpk zaliczył Horała przepalając 2,7 mld na nic? Jakoś wtedy nie krzyczałeś. Gdyby ciamajdy z pisu zaczęły budować to lotnisko to dzisiaj trudniej było by zrezygnować ale na szczęście nie zaczęły.

A co do atomu to nie pis krzyczał że wungla u nas na 200 lat i kupował ruski do elektrowni?

Jak z tym ruskim szpionem. Pis go wsadził na szczyty sądownictwa a teraz szuka winnych dookoła. Szybko u innych winy znajdujecie swoich nie widząc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6465
1 godzinę temu, DTaras napisał:

Widać coś wyszło po drodze. Głupi Kamień do betonu trzeba pozyskać. Napisali tam co się nie zgrało?

Napisali że finansowanie nieokreślone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960

Tooo jak miał zadziałać poprzedni harmonogram? Lotnisko wybudują zapewne. Jedynie nie będzie to od razu to co na plakatach jak sądzę no i w rezultacie w pewnym momencie porzucą Okęcie. Jak w międzyczasie PiSy wrócą do władzy będzie to lotnisko dwojga imion i jednego nazwiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3207
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, DTaras napisał:

sama budowa to tak dziesięć lat, uruchomienie ze dwa. Widać coś wyszło po drodze. Głupi Kamień do betonu trzeba pozyskać. Napisali tam co się nie zgrało?

polska oferma zawsze ofermą zostanie tylko jeszcze szybciej przestanie być polską
Chińczycy całe Chiny w piętnaście lat wybudowali od nowa a polaczyna jednego lotniska z prawdziwego zdarzenia nigdy nie wybuduje, elektrownie jądrowe popaprańcy planują na za jakieś najszybciej piętnaście lat czyli na nigdy bo takie coś dwa góra trzy lata i działa. Przecież to technologia już wręcz szablonowa i nad czym tu deliberować? Można rozplanować prace na dwa lata to z poślizgiem wyjdzie góra pięć i kto udowadnia że to trzeba dłużej ten nic nigdy i nigdzie nie jest w stanie sensownego zdziałać, albo nie chce.
to wszystko trzeba ropier..lić i to szybko bo naprawdę to się robi neokomuna i to zniewieściała. Łajzy i lumpasy jesteśmy a największe spośród nas wybraliśmy sobie do władzy

@hubertuss tam gdzieś wyżej słusznie pisdzielców wypunktował że budowali wszystko "gębami" na ich placach budów jedynie krzaki podrosły ale to popaprane co teraz przyszo czy dużo lepsze? no może trochę bo ci to chociaż tandetne bo tandetne ale nowoczesne drogi w tym pokomuszym syfie podciągnęli w skali ogólnokrajowej. Czy ponownie okażą się bodaj porównywalnie skuteczni? nie sadę bo się podstarzeliu, jednak mają pamięć błędów jakie zawsze są i przecież ich przy tych drogach nie ominęły, stali się osatrożniejśi, pazerniejsi na "a co ja z tego bede miał?" (wiem po sobie to czemuż inni mieli by być ... inni?) pi prostu się zestarzeli i nie powinni byli już nigdy wracać bo teraz to jeszcze gorsze niemrasy od tych pisdzielców ze zwykłej starości i naturalnego zużycia.
No ale wrócili i teraz i ja już nie wiem co dalej?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691
Napisano (edytowany)

Tu nie chodzi o to czy polaczyna wybuduje to lotnisko czy nie ale chodzi o motywy. To się ma po prostu opłacać a nie, ze my możemy nie możemy potrafimy nie potrafimy. Chcieli pisowcy przekopu mierzei wyszło ponad 2 razy drożej niż planowano. Miało się opłacać i się nie opłaca.  To samo z cpk zmieniane 3 razy prognozy ruchu zakładające start od roku 2028 gdzie nigdy na cpk nie było szans zmieniane harmonogramy. I nic nie zrobili wydając 2,7 mld. A takie lotnisko to gigantyczne koszty. Potem gigantyczne koszty obsługi i funkcjonowania. Taki moloch może się zmierzyć z trywialnym problemem braku rąk do pracy. Wystarczy zobaczyć co dzieje się na molochu nad Menem czy ostatnio byłem na Heathrow co tam się wyrabia. Fajnie mieć takie lotnisko ale kto za to zapłaci. Podatnik?

O fabryce aut Izeraa już nawet szkoda wspominać.

Jeśli chodzi o atom to taką elektrownie buduje się chyba dłużej niż 2 lata nie wiem czy do finalnego uruchomienia 5 wystarczy. Pewnie, ze jest potrzebna. Jakie są motywy przesuwania terminów nie wiem. Może jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o szmal. Ponosimy grube wydatki na wojsko i ogólnie związane z wojną.  Co wybuduje nowa ekipa starych polityków czas pokaże.  Zobaczymy jak szybko prywaciaże tj Soloż i Koreańce postawią atomówkę pod Koninem. Prywatni zawsze robią szybciej niż państwo. Czy uwiną się w 5 lat wątpię.

Chciał bym tylko przypomnieć, ze do wybuchu wojny w UA pis był zagorzałym przeciwnikiem atomu a zwolennikiem węgla jak się okazało ruskiego.

NO i zostaje jeszcze sprawa SMR ów przed którymi ostrzegały służby nawet pod rządami pisu.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691
Napisano (edytowany)

Gaz rozweselający będą sprzedawać? Luz teraz zimy coraz cieplejsze. Nawet pogoda idzie na rękę Tuskowi i uśmiechniętej Polsce hehehe.

@nie może cos napiszesz o elektrowni w Ostrołęce? Jak to tam było ile miliardów pis zmarnował?

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3207
Napisano (edytowany)
47 minut temu, hubertuss napisał:

Tu nie chodzi o to czy polaczyna wybuduje to lotnisko czy nie ale chodzi o motywy. To się ma po prostu opłacać a nie, ze my możemy nie możemy potrafimy nie potrafimy. Chcieli pisowcy przekopu mierzei wyszło ponad 2 razy drożej niż planowano. Miało się opłacać i się nie opłaca.  To samo z cpk zmieniane 3 razy prognozy ruchu zakładające start od roku 2028 gdzie nigdy na cpk nie było szans zmieniane harmonogramy. I nic nie zrobili wydając 2,7 mld. A takie lotnisko to gigantyczne koszty. Potem gigantyczne koszty obsługi i funkcjonowania. Taki moloch może się zmierzyć z trywialnym problemem braku rąk do pracy. Wystarczy zobaczyć co dzieje się na molochu nad Menem czy ostatnio byłem na Heathrow co tam się wyrabia. Fajnie mieć takie lotnisko ale kto za to zapłaci. Podatnik?

O fabryce aut Izeraa już nawet szkoda wspominać.

Jeśli chodzi o atom to taką elektrownie buduje się chyba dłużej niż 2 lata nie wiem czy do finalnego uruchomienia 5 wystarczy. Pewnie, ze jest potrzebna. Jakie są motywy przesuwania terminów nie wiem. Może jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o szmal. Ponosimy grube wydatki na wojsko i ogólnie związane z wojną.  Co wybuduje nowa ekipa starych polityków czas pokaże.  Zobaczymy jak szybko prywaciaże tj Soloż i Koreańce postawią atomówkę pod Koninem. Prywatni zawsze robią szybciej niż państwo. Czy uwiną się w 5 lat wątpię.

Chciał bym tylko przypomnieć, ze do wybuchu wojny w UA pis był zagorzałym przeciwnikiem atomu a zwolennikiem węgla jak się okazało ruskiego.

NO i zostaje jeszcze sprawa SMR ów przed którymi ostrzegały służby nawet pod rządami pisu.

lotnisko niech se budują lub nie też prywaciarze i to oni niech oceniają czy się opłaci czy nie i jakie (LOKALIZACJĘ I SPOŁECZNĄ ŚWIADOMOŚĆ TEGO) gdzie już państwowy murzyn swoje zrobił i czas by odszedł i nie moje ani Twoje tu deliberacje nad opłacalnością robaczków nas gołodupych potrzebne ani nawet dopuszczalne bo tyle pownniśmy mieć do gadania na ile nas stać i ja tu nie wiem na temat opłacalności czy nie ani mnie to interesuje zanim sam biznesowo będę w tym bezpośrednio związany czy będzie mnie tyczyć

to że pidzielce rowek wykopali i się nie opłaca to urzędasy państwowe najczęściej nic nie zrobią za jeszcze większe pieniądze to tu choć zrobili cokolwiek a to przeputane na ten rowek i tak przeputane by było to chociaż mamy rozrywkę z czego się pośmiać.
Państwo już jak raz oharaczuje to nigdy się bez wojny dobrowolnie z pazerności swej nie wycofa tak że i tak nie ma s<zans na gospodarność już w tej xujni i tak zanim jakaś rewolucja, wojna ,kataklizm darmozjadów wizją śmierci ich darmozjadztwo zalternatywizuje, Już nie ma odwrotu pokojowego od samowładzy powszechnej urzędasów w xujni bez drASTYCZNYCH SIŁOWYCH METOD ODERWANIA PASOŻYTÓW BIUROKRATYCZNYCH OD KORYT I COKOLWIEK IN PLUS SIĘ UDA JAKI KAMIEŃ NA KAMIENIU POSTAWIĆ TO TYLKO TO PO TYCH SMRODACH ZOSTANIE  bo i tak Natura atmosferę przewietrzy i tak.

Atom Polsce potrzebny był zawsze a nigdy nie powstał to dlaczegóż teraz miałby? jedynie tylko dla tego że jest okienko przyzwolenia sąsiadów jednych dobrowolne a drugich z ... właśnie atrapy powodu że przeciw tym drugim i jeśli to pokolenie przegapi i nie zbuduje zaplecza surowcowego broni jądrowej a przy okazji jakiejś tam niezależności energetycznej a przynajmniej dywersyfikacji całego miksa to następne pokolenia ... nie będzie następnych pokoleń bo słabość zawsze kończy się śmiercia gdy się dobrowolnie odstępuje od leczenia tej słabości i nie ważne czy wykorzystają to germańskie nacje czy rosja czy ukraińskie jakieś fermenty czy coś czego jeszcze tu nawet nie ma to kolejny raz Polska udowodni że rozbiory nie były pomyłką a pomyłką była tej nikczemnoty reaktywacja

analizami i ocenami szczegółowymi niech się zajmą ci którzy chcą tu cokolwiek zrobić i mają za co, za nasze że niby? jakie nasze? a to my tu jeszcze coś mamy aby ktoś miał się liczyć z naszą siłą kapitałową? im większy gołodupiec w tym i urzedniczy tym więcej ma do gadania i ekspertuje w kwestiach na które i tak nie ma szans mieć wpływu stworzyć bodaj promil tego o czym dyskutuje tak że kolejny raz powtarzam - ja nie wiem czy ma CPK sens czy nie ale wiem że praktycznie wszyscy też nie wiedzą a najmniej ci co najgłościej tylko gębami kłapią.
Czy to się opłaci czy nie tego nikt nie wie ale w rAZIE BY SIĘ JEDNAK MIAŁO OPŁACIĆ  TO QWA CO WTEDY JEŚLI I TEGO NIE BĘDZIE?

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1309

Za PIS dodatek osłonowy , węglowy był 3000 zł , teraz będzie bon energetyczny o wartości 300 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    482

Zawsze możesz z kolegami z pisu uciec za granice choćby do Baćki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3207
3 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Za PIS dodatek osłonowy , węglowy był 3000 zł , teraz będzie bon energetyczny o wartości 300 zł .

i tak o te trzysta za dużo

uznaniowo jakiej biedocie celowo a i to tylko na wyraźną prośbe, za darmo z automatu nic, no może na te dzieci a i to tylko dopóki się ich rodzicom za dużo haraczami fiskalnymi zabiera i dążyć do innego sposobu ulżenia tym którzy mają na utrzymaniu tych którzy nie są w stanie bez pomocy innych przeżyć a i to tylko pomagać na tych co mają sens na przyszłość
no na razie nadal o więcej niebawem trupom się emerytury podnosi niż ulgi daje na nowe pokolenie a przecież tylko ono jest sensem robienia czegokolwiek zadnych innych "sensów" nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1309
31 minut temu, renovoltage napisał:

Zawsze możesz z kolegami z pisu uciec za granice choćby do Baćki

Mam rozumieć że podwyżki o 70 % na energię , gaz dla tych co głosowali za PO to pikuś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691
Napisano (edytowany)

Tak pikus bo najbiedniejszym będą zwracać cześć a ty znowu straszysz jakimiś fejkami. Które na koniec okazują się lipą. Robakami też straszyliście i co zjadasz je?

@dysydent jeśli cpk miało by powstać w 100 % za kapitał prywatny nie mam nic przeciwko temu. Może być to nawet umowa na wzór tej z autostrady a2. Państwo dało ziemię poręczyło kredyty i w zamian już nie tak długo dostanie dobrze utrzymaną autostradę za darmo. W przypadku cpk z poręczeniem kredytów był bym ostrożny ale ziemię już nawet niech państwo da a po iluś latach gdy inwestorzy zarobią na tym interesie państwo otrzymało by gotowe lotnisko. Tak jestem za. Ale wątpię by rząd jaki kolwiek odważył by się na partnerstwo publiczno prywatne tak bardzo krytykowane przez wszystkich. Tak naprawdę przekazanie budowy cpk w 100 % prywatnym firmom pokazało byczy to opłacalne czy nie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1309

Że nie będzie prądu i gazu na takim poziomie jak obecnie tylko drożej i to dużo to jest fejk ale dla idiotów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj