konteno

Pogoda rolnicza w 2024 i nie tylko

Polecane posty

Bananek    16934
HF86 napisał:

Ja dzisiaj na ten przykład o 13 stej kończę pracę w gospodarstwie 🙃

tylko ochronę weź. nie łaź z taką kasą w pojedynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    859

Chcącemu nie dzieję się krzywda. 

Chciałbym mieć z powrotem tą kasę co niepozorne stare dziadowskie autko przewiozło 😁

Chcącemu nie dzieję się krzywda. 

Chciałbym mieć z powrotem tą kasę co niepozorne stare dziadowskie autko przewiozło 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9022
24 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

W radiu mówili że jeszcze nigdy nie było tylu chętnych do koryta tzn na radnych i innych nierobów w tych wyborach samorządowych. Odkąd podnieśli znaczącą diety pchają się jeden przez drugiego. Koleżanka z gminy obok pokazywała  jak wyzywają  się kandydatki na ichniejszej grupie na FB. Jedna drugiej grożą policją itp, cyrk jakiś. Jedna wielka pani weterynarz a druga urzędniczka, w sumie dwie prostaczki.

To prawda, płoty banerami oblepione jak nigdy. 7 kandydatów na wójta i każdy swoich radnych wystawia , do powiatu tak samo 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
1 godzinę temu, superfarmer02 napisał:

Byś się zdziwił. Był u nas jeden taki. Za obiad i 0,7 to mógł cały dzień obornik ładować i szło ino świst. Potem nie wiem czy on sam czy rodzina stwierdziła że musi to picie ograniczyć. I wiesz co? I zmarł po pół roku 🤭

Z palaczami tak było. Znałem dwóch takich co nagle rzucili po 40-50 lata nieprzerwnego kurzenia. I obu szybko zwinęło. Może zbieg okoliczności, może jakiś wpływ to miało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    859

Radny plus soltys to 1100 na miesiąc, w miarę lekkiego pieniądza. 

Jak ktoś ma na to wywalone i po wyborach chodzi co 3cia radę i wciska guzik jak pacynka, to kasiurka fest. 5 lat i 60 tyś w budżecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3015
HF86 napisał:

Radny plus soltys to 1100 na miesiąc

Teraz to mówisz? 😒😒😒😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563

Witam. No i zima wróciła,ciekawe na jak długo,ale w sumie dobrze bo dzisiaj z córką w domu siedzę więc roboty nie muszę sobie wymyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3915
16 minut temu, HF86 napisał:

Radny plus soltys to 1100 na miesiąc, w miarę lekkiego pieniądza. 

Jak ktoś ma na to wywalone i po wyborach chodzi co 3cia radę i wciska guzik jak pacynka, to kasiurka fest. 5 lat i 60 tyś w budżecie. 

U mnie w powiecie radny powiatowy ponad 4 tys za miesiąc- kilka godzin w miesiącu plus jescze możliwe 2,5 tys za komisje. Żyć nie umierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    859
28 minut temu, kris91 napisał:

Teraz to mówisz? 😒😒😒😒

Mogłeś od razu na wójta startować. 

190 tyś za rok bycia sołtysem sołtysów 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3015

@HF86  Ale by było z czego krówkom dołożyć 🤗🤗🤗🤗🤗 Ale ja się nie nadaję, bo zawsze chciałem jakąś firmę sprowadzić, żeby robotę ludzie na miejscu mieli, no ale gmina woli wyprzedać swoje działki 🙄🙄🙄🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    859

Wybieracie, głosujecie i macie ten sam beton. 

Ale przynajmniej swoi pracę mają w ciepelku 🤣

Z resztą u mnie to samo. 21 lat ten sam wójt 😡

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813

Teraz sesje są transmitowane na juuduuupie. Trzeba mieć trochę ogłady albo mieć wyebane na wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1309
2 minuty temu, HF86 napisał:

Wybieracie, głosujecie i macie ten sam beton. 

Ale przynajmniej swoi pracę mają w ciepelku 🤣

Z resztą u mnie to samo. 21 lat ten sam wójt 😡

U mnie lepiej ponad 25, 67 lat i startuje na kolejną kadencję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    859

Jak naszym się nie chce nawet listy obecności rocznej przejrzeć i zobaczyć frekwencję roczną, a co dopiero to oglądać 🤣

O naszym radnym to dopiero ludzi uświadomiłem że na 45 rad w kadencji, 13 obecności, to trochę mało 🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813

A no, na niskim szczeblu podobnie jak na wysokim. Frekwencja niska,  a głosowanie po linii partii, nawet bez wiedzy za czym łapa idzie w gòrę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3915
6 minut temu, HF86 napisał:

Jak naszym się nie chce nawet listy obecności rocznej przejrzeć i zobaczyć frekwencję roczną, a co dopiero to oglądać 🤣

O naszym radnym to dopiero ludzi uświadomiłem że na 45 rad w kadencji, 13 obecności, to trochę mało 🤣

Normalna sprawa z samorządach. Wójt bierze w roku 2 tyg urlopu żeby wziąć dofinansowanie na wczasy pod gruszą. Reszta wolnego to wpada do gminy podpisze liste że jest w terene/powiacie/ województwie a siedzi sobie nad jęziorem i odpoczywa. Później wpada ekwiwalencik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
17 minut temu, HF86 napisał:

Wybieracie, głosujecie i macie ten sam beton. 

Ale przynajmniej swoi pracę mają w ciepelku 🤣

Z resztą u mnie to samo. 21 lat ten sam wójt 😡

A ja tam nawet na samorządowe nie pójdę. Mi i tak nic nie zmienią. 

+1, zachmurzone, wieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7304
1 godzinę temu, Strongman napisał:

No to prawda a ja słyszałem o szkołach się wyzywali ze ktoś jest wykształconym baranem.

Ale ogólnie niema co się dziwić pobliski  burmistrz malutkiego miasteczka w deklaracji napisał ze zarobił 360tys rocznie.

Wygrać wybory to tak jak by Wygrać w lotka ,tylko pewnie dużo większe prawdopodobieństwo.

A u nas na burmistrza tylko ta obecna wystartowała i nikt więcej nie chce.

Na radnych do gminy i powiatu to od cholery. 

Swoją drogą strong taki post bez byków czyżbyś słownik włączył w tel? 😉

  • Haha 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3688
2 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

W radiu mówili że jeszcze nigdy nie było tylu chętnych do koryta tzn na radnych i innych nierobów w tych wyborach samorządowych. Odkąd podnieśli znaczącą diety pchają się jeden przez drugiego. Koleżanka z gminy obok pokazywała  jak wyzywają  się kandydatki na ichniejszej grupie na FB. Jedna drugiej grożą policją itp, cyrk jakiś. Jedna wielka pani weterynarz a druga urzędniczka, w sumie dwie prostaczki.

Dej spokój... Całe miasto oblepione, wszędzie te przyczepki z banerami. Jeden nawet kampera okleił i jeździ... Zamiast zachęcać to skutecznie od siebie odpychają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8102

W mojej gminie na wójta troje kandydatów ze średnia wieku ok 50-tki. Jedna z tej trójki można powiedzieć, że niewielkie szanse. Poza nią dotychczasowy wójt i dotychczasowa wiceprzewodnicząca rady. Szanse po połowie. Do rady w jednym okręgu 4 kandydatów, chyba w dwóch po 3. Pozostałe to dotychczasowy radny i jeden kontrkandydat. Jak narazie widziałem tylko jeden baner dotychczasowego wójta. Poza tym lansowania brak...

W mieście polepione, ale to kandydaci na burmistrza i do rady powiatu. Chociaż też nie można wiedzieć, że jest tego mocno dużo i są niektórzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5143
24 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

A ja tam nawet na samorządowe nie pójdę. Mi i tak nic nie zmienią. 

+1, zachmurzone, wieje.

a jak Ci wieś w miasto zamienią i karzą żyć w mieście?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
1 minutę temu, Leszy napisał:

a jak Ci wieś w miasto zamienią i karzą żyć w mieście?  

Na razie nie zamienią. A zresztą, mi już wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj