Polecane posty

Witam, stoję przed wyborem nowej sprężarki bo stara odmówiła posłuszeństwa, nie większa niż 75 l bo nie jest używana aż tak często, od firmy tagred miałem 2 produkty wcześniej produkty i były solidnie wykonane, stąd też pomysł by zakupić również kompresor od nich?  miał ktoś warto? https://allegro.pl/oferta/kompresor-olejowy-sprezarka-50l-gratis-zestaw-18w1-11178351188?offerId=11178351188&inventoryUnitId=-5W3pe7xtsUfnXyNhNlx5Q&adGroupId=MzFiMzJmMTctMWM3YS00ZDRjLTg1MmItMTA1NjIxMGVmZTMzAA&campaignId=ZDk2NDU0YzAtOTBhOC00ODNkLWJmZmEtMDE3YzdhMDgxOTFjAA&sig=a7e5db4df39cc80632cd6e910b63c631&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=ps&utm_source=google&utm_medium=ads&gad=1&gclid=CjwKCAjwg4SpBhAKEiwAdyLwvOG-5Jso1BOsPsOOfwelCkbR4iPr6pm7bB1TNbcVnlxEFvvijCd87RoC0ScQAvD_BwE  lub coś podobnego w rozsądnych pieniądzach?[nie za 1500] jak mówiłem 100l nie potrzebuje bo aż tak często potrzebna nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
20 minut temu, wojtal24 napisał:

koła w rowerze napompujesz filtr może odmuchasz

Ciągnika ja nie napomujesz - nie żartuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Przerabiałem ostatnio ten temat i wybrałem airpress. Patrz aby był oddzielnie silnik a oddzielnie kompresor 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
57 minut temu, wojtal24 napisał:

koła w rowerze napompujesz filtr może odmuchasz

Nie każdy potrzebuje nie wiadomo jakiego kompresora do np piaskowania😉

50L z dwoma tłokami też jest spoko

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Spokojnie taki jest wystarczający do podstawowych zastosowań .Rzeczywista wydajność to ok 150-180l/min .Koło napompuje ,ciągnikowe duże też. Nawet używałem podobny kompresor  do odmuchiwania sprzętu lub malowania drobnicy . oczywiście z przerwami. Ten który posiadam jest firmy Gude, ma prawie 20 lat , wymieniony został presostat,wydmuchało dziurę w kolanku przy głowicy,  ale silnik i pompa funkcjonuje bez zarzutu , poniekąd może być to zasługa tego że zalewam pompę olejem półsyntetyczny -silnikowym ( dużo lżejszy rozruch , szczególnie zimą).

Edytowano przez andrzej78
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

W tej cenie praktycznie wszystkie kompresory będą różniły się jedynie firmą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
3 godziny temu, miwigos napisał:

Ciągnika ja nie napomujesz - nie żartuj

W ciągniku paradoksalnie jest mniejsze ciśnienie niż w rowerze. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4138

Pewnie taki.  :P

2f20f7084897a9ceb08a9945b6e2.jpg

24 minuty temu, andrzej78 napisał:

Mam rower w którym zalecane ciśnienie w kołach to 6,5-8 bar.

Taaaa,  ju z uwierzę, każdą oponę ci wysadzi z felgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
19 minut temu, Desperado napisał:

Pewnie taki.  :P

 

2f20f7084897a9ceb08a9945b6e2.jpg

Taaaa,  ju z uwierzę, każdą oponę ci wysadzi z felgi.

Do rowerów szowowych się bije 8 bar bez problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 godziny temu, andrzej78 napisał:

zalewam pompę olejem półsyntetyczny -silnikowym ( dużo lżejszy rozruch , szczególnie zimą).

Dobry pomysł

5 godzin temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Witam, stoję przed wyborem nowej sprężarki bo stara odmówiła posłuszeństwa, nie większa niż 75 l bo nie jest używana aż tak często, od firmy tagred miałem 2 produkty wcześniej produkty i były solidnie wykonane, stąd też pomysł by zakupić również kompresor od nich?  miał ktoś warto? https://allegro.pl/oferta/kompresor-olejowy-sprezarka-50l-gratis-zestaw-18w1-11178351188?offerId=11178351188&inventoryUnitId=-5W3pe7xtsUfnXyNhNlx5Q&adGroupId=MzFiMzJmMTctMWM3YS00ZDRjLTg1MmItMTA1NjIxMGVmZTMzAA&campaignId=ZDk2NDU0YzAtOTBhOC00ODNkLWJmZmEtMDE3YzdhMDgxOTFjAA&sig=a7e5db4df39cc80632cd6e910b63c631&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=ps&utm_source=google&utm_medium=ads&gad=1&gclid=CjwKCAjwg4SpBhAKEiwAdyLwvOG-5Jso1BOsPsOOfwelCkbR4iPr6pm7bB1TNbcVnlxEFvvijCd87RoC0ScQAvD_BwE  lub coś podobnego w rozsądnych pieniądzach?[nie za 1500] jak mówiłem 100l nie potrzebuje bo aż tak często potrzebna nie jest.

Hmm, mam coś takiego dwucylindrowe już 5 lat, jeśli już to tylko dwucylindrowy, przy tamtym stracisz cierpliwość, pompowałem koła 480-28 i nawet to szło, da się tym malować jeśli pistolet może procować ciśnieniem ok 3 bar to można malować bez przerwy i nie brakuje powietrza.Są lepsze

5 godzin temu, miwigos napisał:

Ciągnika ja nie napomujesz - nie żartuj

Dwu cylindrowym bez problemu

 

4 godziny temu, Janeczko napisał:

Patrz aby był oddzielnie silnik a oddzielnie kompresor 

A co to daje jeśli są oddzielnie?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ghost13    2

Jeżeli chodzi o żywotność i komfort użytkowania to od siebie mogę polecić Airpress z serii HK. Kosztują może trochę więcej ale jeżeli ktoś go będzie użytkował sporadycznie to można powiedzieć, że będzie to dożywotnia maszyna. U mnie służy już około 10 lat gdzie służy do smarownicy pneumatycznej przedmuchiwania sprzętów kilku narzędzi pneumatycznych. Mozna powiedzieć, że codziennie pracuje myślę minimum godzinę. Oprócz wymian oleju i filtra powietrza oraz pasków napędzających nigdy nie było w niej nic robione. Dalej szybko dobija do 11 barów i chodzi bez najmniejszego problemu. Na jaką byś się nie zdecydował polecam sprawdzić ofertę Airpress bo jak narazie ten kompresor mnie nigdy nie zawiódł. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj