Jarecki21

UWAGA!!! Kradną nawigacje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jarecki21    35

UWAGA!!! W ostatnim czasie w województwie dolnośląskim skradziono co najmniej trzy zestawy nawigacji JD. Złodzieje zuchwale wchodzą na podwórka, doskonale orientują się co gdzie jest  i jak obejść czy to kamery, czy czujki ruchu. To Jeżeli zostawiacie na noc anteny czy wyświetlacze zamontowane na maszynach, to dobrze radzę, zabierajcie na noc domu (choć i to nie jest gwarancją, że nie ukradną). Myślenie, że do mnie nie przyjdą jest błędne. Niewiadomą kwestią jest tylko kiedy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Jak to powiadają " daleki nie poszedł" .

Do domu lepiej nie zabierać ,bo te anteny stanowią cel dla rakiet.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361
andrzej78 napisał:

Jak to powiadają " daleki nie poszedł" .

Do domu lepiej nie zabierać ,bo te anteny stanowią cel dla rakiet.

leżę 🤣


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
8 godzin temu, andrzej78 napisał:

Jak to powiadają " daleki nie poszedł" .

Do domu lepiej nie zabierać ,bo te anteny stanowią cel dla rakiet.

Jak nawigacja bez jakiś wypasów z kartą SIM, to nie wysyła żadnych danych, tylko jest wyłącznie odbiornikiem. Systemy naprowadzania nie widzą takiej anteny, bo ona nie emituje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

na dolnym slasku to albo czeskie albo niemieckie rakiety musza byc...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35
2 godziny temu, Alchemik napisał:

Jak nawigacja bez jakiś wypasów z kartą SIM, to nie wysyła żadnych danych, tylko jest wyłącznie odbiornikiem. Systemy naprowadzania nie widzą takiej anteny, bo ona nie emituje. 

To jest wersja oficjalna JD. Ale podobno maja możliwość śledzenia, jednak nie chcą się do tego przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Gdyby tak było, to skradziony sprzęt byłby do odnalezienia, a tak nie jest. Wystarczy wyrzucić kartę, założyć nową i jest nie do namierzenia. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

W pewnych okolicznościach jest do namierzenia. Znamienne jest to, że producent nic nie robi z tą plagą.

Jeśli wiecie, gdzie ukradli antenę/cały zestaw wpisujcie proszę w komentarzach. Powiedzmy powiat i ile kradzieży. Ja to co wiem:

DWL - x3

DTR - x1

DL - x1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Zadnej nawigacji nie można namierzyć każda jest tylko i wyłącznie odbiornikiem za wyjątkiem odbioru poprawek RTK VRS tam za pomocą karty sim łączy się ze stacjonarnymi serwerami np ASG ale w takim wypadku również nie można namierzyć bo nie podaje numeru badź rodzaju nawigacji .Nawigacje zgłoszone do bazy kradzieży dealera jest do namierzenia jedynie w przypadku konieczności odblokowania dodatkowych funkcji - wystarczy zapytać jedynie w serwisie podać nr nawigacji  i  za kilka godzin policja u drzwi .Miałem zamiar na e bay kupić i były widoczne  nr dzwonie do dealera i po godzinie tel z policji -skradziona tydzień wcześniej w niemczech .Niektóre nawigacje mają przypisany nr odbiornika i bez jego wylogowania i ponownego zalogowania w innej  nie będzie działał np muller 

używam 7 zestawów i na razie tfu tfu chowam do kabiny jedynie anteny jak zostawiam na noc na polu na placu nigdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Nie do końca nie są do namierzenia. Wystarczy, że pojawi się w systemie JDLink. Ponadto wystarczyłoby, żeby JD raz na rok, raz na pół roku robił aktualizację, bez której antena nie będzie działać. Wówczas byłby konieczny kontakt z dilerem i na podstawie numeru fabrycznego otrzymanie indywidualnej aktualizacji, Moim zdaniem ściąganie i chowanie anten i wyświetlaczy to robota bez sensu, ale niestety konieczna. Za chwilę trzeba będzie paliwo chować ze zbiorników, cb i radio odbiorniki i ch wie co jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Wpierw trzeba wgrać oprogramowanie z czasową dostępnością .Żaden dealer nie będzie tego robił za darmo a ogólnodostępne za darmo  po logowaniu to miało by sens .Dlatego nowe nawigacje np trimble są przypisane do dealera i tylko on może pozyskiwać kody lub przekazać dostęp innemu dealerowi .Były już sytuacje gdzie w jednym gospodarstwie było 3 szt nawigacji kradzionych kupionych na olx .Ja kupowałem kiedyś w USA i wpierw sprawdzałem pochodzenie w bazie danych producenta czy nie zgłoszone jako kradzione bo można się wkopać w paserstwo nieświadomie 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Nikt się nie odzywa, czyli kradną tylko na dolnym śląsku? Jedyne co JD robi w sprawie, to może zaproponować sprzedaż nowej nawigacji? Aż się boję łączyć te kropki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

W pomorskim tak samo. Walą nawigację JD na maxa. W mojej okolicy wiem o 5 lub 6 kradzieżach. W niektórych miejscach po kilka sztuk. Ja też nie zostawiam otwartej kabiny w ciągu dnia a na noc ciągniki w hali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj