RybbA1999

Zboże w podajniku kłosowym claas senator 70

Polecane posty

RybbA1999    0

Witam mam problem w kombajnie claas senator 70 podczas koszenia jest słoma na sitach dodatkowo dużo zboża leci do podajnika kłosowego w kombajne zostały wymienione cepy i blachy na odrzutniku próbowałem różnych ustawień lecz za każdym razem jest tak samo słoma na sitach przestała lecieć gdy bardzo opuściłem klepisko lecz wtedy kombajn nie wymłacał zboża czy ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Zamontowane sito dolne może mieć zbyt małe otwory oraz zbyt male otwarcie sita górnego ( dla pszenicy ok 10-12 mm). Sito kłosowe ( końcowe) ma być ustawione poziomo z otwarciem lameli nieco większym niż przednia część. Zwiększyć nieco  siłę wialni i ma śmigać.

W tym temacie są opisane  podstawowe ustawienia.

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/300378-claas-mercator-69/?tab=comments#comment-4135023

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Młode pokolenie 🤦🤦🤦 łatwiej zadać pytanie na forum niż pomyśleć logicznie , kiedyś jak samemu doszło się jak co i dlaczego to dziś jestem mocny w tym temacie

Masz złe ustawienia , prawdopodobnie za słaby wiatr i za mało otwarte sita 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Zadał pytanie na forum - chyba po to jest forum. Szkoda tylko że wcześniej nie użył wyszukiwarki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Ja w senatorze mam to samo zmieniłem dolne sito z podłużnej 6 na okrągłą 12, górne bardziej otworzyłem a jak zwiększyłem wiatr to dużo wylatywało tyłem więc jeszcze wiatry zmniejszyłem, ale zboże nie jest pięknie czyste w zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RybbA1999    0

Tylko dlaczego pojawia sie słoma na sitach gdy bardziej otworze sito górne to słoma zabije sito dolne wiatr jest ustawiony prawidłowo sito dolne też jest prawidłowe dodatkowo widać poszarpane kłosy w słomie z tylu kombajnu a bardzo dużo zboża wraca do podajnika ziarnowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Długa słoma może wpadać w okolicy odrzutnika oraz sporadycznie przez wytrząsacze, no może jeszcze przez klepisko szczególnie dziurawe.

Drobna słoma ( sieczka ) to za mała szczelina górna na młocarni.

Wymieniałeś blachy na odrzutniku a jak grzebień na klepisku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RybbA1999    0

Klepiska w dobrym stanie proste wszystkie druty są druty za klepiskiem też wszystkie są w dobrym stanie sitodruk dolne 8mm posiadam jeszcze 11 mm jednak nie wiem czy nie jest za duze do zboza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Nie ma się nad czym zastanawiać . Poniżej ustawienia - podkreślone wartości dla pszenicy .

Sito 12 mm ( max 16 mm ) . Z ustawieniem siły wiatru ( lub kierownicy wiatru ) też mam wątpliwości , bo wygląda ,że na sicie żaluzjowym robi się " pierzynka " 

 

Zrzut ekranu (15).png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
RybbA1999 napisał:

Gdzie w tym kombajnie się ustawia kierownice wiatru ? Jedynie wiem jak ustawic siłę wiatru

po prawej stronie masz zaraz za wiatrakiem masz otwór w kształcie półksiężyca i śruba na klucz 17 popuszczasz śrubę i regulujesz kierownicę wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
4 godziny temu, RybbA1999 napisał:

Gdzie w tym kombajnie się ustawia kierownice wiatru ? Jedynie wiem jak ustawic siłę wiatru 

Tylko nie sugeruj się ustawieniem ze zdjęcia bo ja mam tą kierownicę wiatru wygiętą przy śrubie.

20230816_174346.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

U mnie w mercatorze jeżeli wrzucę na dół fasolkę to zboże jest czysciutkie ale przy plonie >3t/ha dużo ziarna wraca kłosownikiem. Przy otworkowym 12 jest czysto i nie wraca kłosownikiem ale tylko gdy leci chociaż że 3t z ha. Przy plonie niższym im słabsze zboże tym syfu i kłosów w zbiorniku więcej

Edytowano przez Buszmen11
Literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Jak słabe zboże to trzeba zwiększyć prędkość. Mała prędkośc, mało materiału, słaby wiatr bo wygania i kłosy idą. U mnie na oczku 12mm jest czysto

Nie trzeba żadnych tabelek tylko i wyłącznie zatrzymać się i pomyśleć. Podstawowe prawa fizyki. 

W tym roku ustawiałem chłopakowi małe Volvo przez miedzę. Sita zawalone słomą i syf malaria w zbiorniku, też miał drobne sito dolne. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Na końcu podsiewacza pod sitami jest przysłona którą ustawiasz wiatr, ile ma iść wiatru na sita i je przedmuchiwać a ile pod sitami,blacha ta (przysłona) jest na dwóch śrubkach 6mm ,otwory fasolkowe ,podnieś tą przysłonę do samej góry aby dać więcej wiatru na sita,nie będzie Ci robić wówczas jeża na sitach ze słomy czy kłosków oraz ości,moim zdaniem za bardzo też są podniesione żaluzje i słoma wpada między żaluzje zamiast po nich zjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj