Deutz537

Nacisk pionowy przyczepy jednoosiwej na zaczep

Polecane posty

Deutz537    1

Witam.

Jak obliczyć nacisk pionowy który wywiera załadowana przyczepa jednoosiowa na zaczep w ciągniku? Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wjechać na wagę do osi?🤔 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kurna. sie nie znam, ale tak na rozum, to waga przyczepy podzielić na umiejscowienie osi... mało dokładnie , ale orientacyjnie by było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

wszystko zależy ile ton na przyczepie, jaka długa rama, gdzie jest oś, jak wysoko czy nisko zaczep, czy będzie na przód czy na tył nasypane 

ale mogę ci powiedzieć to będzie przedział od 0 do 3t na pewno 😉

ja tak zasypałem na tył bardziej żeby nie urwać zaczepu w ursusie jak odczepiłem to było tak wyważone mogłem ręka góra dół ciągadło podnosić opuszczać, minus był taki ja skręcam na rondzie a przyczepa pcha ciągnik prosto hahaha

20221105_152136.jpg

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

C 360 nie ma górnego zaczepu dostosowanego do pionowego obciążenia -narobisz sobie problemów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
15 minut temu, v11 napisał:

C 360 nie ma górnego zaczepu dostosowanego do pionowego obciążenia -narobisz sobie problemów 

wiem o tym dlatego mówię sypałem na tył i tam na zaczepie było 50kg max

ale kiedyś miałem na polu pod tonę ryzyk fizyk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
2 godziny temu, suffeks napisał:

 

 minus był taki ja skręcam na rondzie a przyczepa pcha ciągnik prosto hahaha

20221105_152136.jpg

Minus to byl taki, ze nie zlapala Cie policja na tym rodzie. Takim debilom bez wyobrazni powinni dawac po 50 000 kary to by sie odechcialo naraz zycie innych.

Edytowano przez Marionos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3663
13 godzin temu, Deutz537 napisał:

Witam.

Jak obliczyć nacisk pionowy który wywiera załadowana przyczepa jednoosiowa na zaczep w ciągniku? Z góry dzięki

Kiedyś taki jeden majster od przyczep mi tłumaczył że jak masz np. pakę długości 3m, os 1m od tylnej płaszczyzny i nasypane równo np. 3t to nacisk na zaczep będzie wynosił 2t +waga przyczepy od dyszla do osi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, suffeks napisał:

przyczepa pcha ciągnik prosto hahaha

nie będzie do śmiechu jak się zatrzymasz na czyimś pojeździe... albo płocie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38
6 minut temu, superfarmer02 napisał:

Kiedyś taki jeden majster od przyczep mi tłumaczył że jak masz np. pakę długości 3m, os 1m od tylnej płaszczyzny i nasypane równo np. 3t to nacisk na zaczep będzie wynosił 2t +waga przyczepy od dyszla do osi 

Coś nie tak z tym majstrem.

Jak masz os 1 m od końca 3 metrowej paki to 2/3 masy jest na osi bezpośrednio a resztę trzeba podzielić na zaczep i os w zależności od długości zaczepu.

 


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

No delikatnie. To co za osią równoważy taką samą wagę przed osią, wszystko co jest ponad to przed osią naciska na dyszel. 

Paka 3m i oś 1m od tyłu, nasypane równo: czyli 1m paki za osią równoważy to co jest na jednym metrze paki przed osią, na dyszel naciska pozostały 1m paki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Dobrze prawisz, ale należy uwzględnić jeszcze jedną zasadę. 

Nacisk na zaczep jest odwrotnie proporcjonalny do długości dyszla. 

Przykład:

Dyszel wynosił równe zero (czyli zaczep na przedniej burcie) 

Masa przyczepy 1 tona

Masa ladunku 2 tony

Masa calkowita 3 tony

Os przyczepy na 2/3 dlugosci paki

Nacisk na oś ~2,3 tony (tona przed i za osią się równoważą=2t + ~0,3t 

Nacisk na zaczep ~0,7 tony

Z metrowym dyszlem (nie licząc jego masy) te proporcje wyjdą następująco:

Nacisk na oś ~2,5tony

Nacisk na zaczep ~0,5 tony

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Instrukcja przyczepy powinna to mówić. Pronar podaje nacisk. Nie ma instrukcji pogadaj z kimś kto ma wagę. Jak będziesz miał załadowaną wjedź na wagę ciągnikiem tak by oś przyczepy była poza wagą. Odepnij przyczepę i w miejscu ucha oprzyj na jakiejś podporze czy klocu drewnianym. Zjedź ciągnikiem z wagi i się dowiesz co i jak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Bez względu na to ile jest nacisku szukałbym innego zaczepu albo nie zapinał do c360 .Nawet choć niezgodne z prawem zlecił bym dorobienie zaczepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12389
1 minutę temu, hubertuss napisał:

Instrukcja przyczepy powinna to mówić. Pronar podaje nacisk. Nie ma instrukcji pogadaj z kimś kto ma wagę. Jak będziesz miał załadowaną wjedź na wagę ciągnikiem tak by oś przyczepy była poza wagą. Odepnij przyczepę i w miejscu ucha oprzyj na jakiejś podporze czy klocu drewnianym. Zjedź ciągnikiem z wagi i się dowiesz co i jak.

A nie lepiej zważyć ciągnik z podczepioną przyczepą tak aby ośka przyczepy nie wjechała na wagę i odjąć masę ciągnika? Po co kombinować z odpinaniem i podkładaniem?. Choć ciężko znaleźć wagę żeby była na równi z podłożem. U nas raczej wszystkie są wyżej i są skośne podjazdy, a to przekłamie masę nacisku dyszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem jak z podpiętym ciągnikiem rozłoży się masa ale powinno chyba też być dobrze. Odczepienie i oparcie na czymś w miejscu ucha daje jednoznaczny wynik. Jeśli wagi są wyżej to można najechać tak by tylne koła zatrzymały się tuż tuż przy wadze różnica pochylenia już nie wiele zadecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Już bez przesady odpiąć hamulce i ciągnik na luzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj