margoo78

Dotacje do silosów na zboże 2023

Polecane posty

migacz    318

Tak patrzę na te wasze realizacje silosów to szkoda że nie złożyłem tego wniosku bo jednak coś to by ułatwiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza04    15
9 godzin temu, ZYLA napisał:

Mi przedwczoraj postawili. Miesiąc po poprawkach cisza. 

IMG_20230927_110004.jpg

To te silosy można kupować nie czekając na decyzje agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian10250    8

Probowalem  wyslac wniosek platniczy ale chcialem go skonsultowac z agencjia czy dobrze go wypelnilem niestety W agencji nikt nie odbiera u was tez taki problem z tym dodzwonieniem ??? 

A tu moj juz zasypany 

IMG_20230927_092824.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza04    15
7 godzin temu, Adrian10250 napisał:

Probowalem  wyslac wniosek platniczy ale chcialem go skonsultowac z agencjia czy dobrze go wypelnilem niestety W agencji nikt nie odbiera u was tez taki problem z tym dodzwonieniem ??? 

A tu moj juz zasypany 

IMG_20230927_092824.jpg

To jest 125 tonowy agos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 26.09.2023 o 11:20, Korbol napisał:

znalazłem że te wnioski o płatność robi się na stronie WOP, od dzisiaj jest już aktywna opcja składania wniosku.

co oznacza skrót WOP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian10250    8
Dnia 28.09.2023 o 06:23, Kasza04 napisał:

To jest 125 tonowy agos?

145 ton agos 

 

Dnia 28.09.2023 o 12:09, MatiRol92 napisał:

co oznacza skrót WOP?

Wnioski o platnosc 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlusiek3    12

Czy składał już ktoś wniosek o płatność ? Pytam bo mam kilka wątpliwości podczas uzupełniania wniosku. Dzwoniąc do swojego regionalnego Arimr, usłyszałem, że oni jeszcze nie wiedzą jak wygląda taki wniosek w eWopie i nie pomogą😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

ja mam pytanie o kwoty. Czy podaje się wyłącznie netto w każdym przypadku? Czy jest jakaś instrukcja wypełniania tego wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlusiek3    12

Podajesz wszędzie netto, chyba, że jest napisane wprost, że brutto. Instrukcje masz w ewopie w prawym górnym rogu po wejsciu w numer sprawy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian10250    8
Dnia 3.10.2023 o 08:49, Pawlusiek3 napisał:

Czy składał już ktoś wniosek o płatność ? Pytam bo mam kilka wątpliwości podczas uzupełniania wniosku. Dzwoniąc do swojego regionalnego Arimr, usłyszałem, że oni jeszcze nie wiedzą jak wygląda taki wniosek w eWopie i nie pomogą😅

Ja stoje juz tydzien z wnioskiem powiedzieli W armir ze kolo 10 beda umieli ten wniosek zrobic. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

To już wiadomo dlaczego przeciągają. Zaraz 1,5 miesiąca po złożeniu poprawek i cisza.

Miałem realizację do końca października i myślałem że z palcem w d. sie wyrobię... 

Kpina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mao245    0

Czekam już trzy miesiace na decyzje po złożeniu poprawek do wniosku. Czy to normalne? Ktoś tez tak ma? Podobno chcą przejrzeć wszystkie do końca i dopiero rozpatrywać poprawki. Czy to zgodne z regulaminem? Ktoś tez miał podobną sytuacje? Co polecacie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

na przełomie lipca i sierpnia jakoś poszło to u mnie nadzwyczaj szybko (agencja Olsztyn) jednego tygodnia poprawki, rozmowa telefoniczna itp. za tydzień umowa do podpisania. Ale burdel jest bo później przyszedł sms z arimr info że moja umowa nie została zawarta zadzwoniłem i okazało się że system podwoił moje umowy i ta pierwsza się liczy ale kolejna o której nie wiedziałem też niby czekała na akceptację dlatego po braku mojej odpowiedzi na tę drugą taki sms. pracownik agencji twierdził że spoko, mają takie akcje w systemie. koniec końców jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin06    13

Czy ktoś korzystał może z tego dofinansowania, ale na magazyn zbożowy? 

Bo widzę że wszyscy silosy, też tak mam ale chcę zrobić aneks 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

chce zamawiać na dniach silos i u bina jest promocja 10% ceny, i teraz czy musze coś wczesniej zgłaszać że mam oferte niższą niż ta którą dodałem do planu finansowego? czy przy wiosku o płatnośc.

w umowie znalazłem zapis, ze jak zmiana jest nie wieksza niż 10% to nic nie musze zgłaszać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Mam pytanie czy będzie problem jak płytę mam wylana już  z 5 lat temu tylko jest 1 m od miedzy przy reszcie zbiorników ? Umowa przyszła do podpisu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
5 godzin temu, tomislawwitow napisał:

Jak powinien wyglądać opis syntetyczny ? Wypisałem czego dotyczy, w jakim zakresie ale widocznie klucz urzędników jest inny 

Opis syntetyczny powinien wyglądać tak jak poniżej; ,,Zakup nowego silosu zbożowego  o pojemności … tony , ….. m3 w ilości ….  wraz z wyposażeniem (tu trzeba wskazać jakie wyposażenie , zgodnie z planem finansowym i ofertą) , transport oraz montaż. Inwestycja ta ma na celu poprawę warunków przechowywania zboża. Planowany termin wykonania inwestycji to od ………. do ………. (termin zgodnie z planem finansowym)”

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Jak masz jakieś rozterki to dzwoń do osoby prowadzącej. W piśmie na koncu masz napisane kto to i nr telefonu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam mi przyszła umowa po dwóch miesiącach od poprawek, mam teraz do was pytanie, czy ja muszę jechać ją podpisać do oddziału regionalnego Arimr a może wystarczy wydrukować  podpisać i odesłać? W statusie moje sprawy na epuap  mam oczekuje na podpisanie,  do oddziału regionalnego jak zwykle  nie można się dodzwonić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj