AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Makq    1

A mogę prosić jakiś kontakt żeby zamówić 

A mogę prosić jakiś kontakt żeby zamówić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

A gdzieś w dystrybucji jest czy tylko osobisty odbiór u nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie bylem na skaldzie nawozow i mam pytanie stosowal ktos takie wapno granulowane z magnezem  CALCIUM-MAG

DANE Z WORKA 

MgCO3 okolo 30 %

CaCO3 okolo 60% 

Produkt produkowany z naturalnych zloz jury krakowsko czestochowskiej 

Granulacja do 1mm do 20% od 1 do 6.9 mm do 70%

Badany przez stacje chemiczno rolnicza w kielcach i instytut nawozenia i gleboznawstwa w pulawach 

Maxymalna zawartosc CaO i MgO to 54%

Cena 350 tona przy wiekszej ilosci nizsza 

Warte to cos czy szukac czegos innego ? Chcialem posiac na ozime i na jare niby minimum pod owies to 300 do 600kg a pH mam 5 wiec cos pasowaloby sypnac a na 2 rok normalne wapnowanie 

Stosowal ktos jakies opinie ?

Facet pracownik mowil ze przed siewami ozimych zeszlo ponad 40 ton tego z placu a jemu akurat nie zalezy na sprzedarzy tego i raczej szczery facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

500 kg granulowanego dolomitu na ha. sypanego powierzchniowo przy ph 5, może w pewnym sensie uspokoić sumienie, zwłaszcza że kosztuje 350 zł/t 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Bardziej chodzi mi o to czy cos to da i czy warto moze kupic cos innego ?? No i czy rosliny skorzystaja z tego wapna i czy cos podniesie sie pH oglnie to jest okolo 5 pH wiec chyba nie tragiczne moze miejscami troche mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Nie wiem jaki koszt u Ciebie sypkiego, ale u mnie na pole przywieziony cały tir dolomitu to 1500-1600zł. na fakturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Nie wiem ile by kosztowalo ale jestem z lodzkiego centrum. Ale problem polega ze nie ma nikt rcw znaczy ma 1 gosc ale on jedynie rozsiewa i za samo rozrzucenie bez zaladunku chce 30 zl ale to jak blisko wiec rozwozenie i wapno z przywozem nie wyjdzie tanio 

A kolejna sprawa to to ze u mnie nikt nie wapnuje pol jedynie granulaty i tez nieliczni 

Jestem ciekaw co stosowal moj sasiad granulat 500kg na hektar i widac bylo efekt na polu ale od niego sie nie dowiem co stosowal

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to zamiast cukrować te pole granulatem, który w tych śmiesznych dawkach nic nie da to kup patelnie węglanu oraz RCW i policz co wyszło taniej przy założeniu że dasz choć te 3t/ha

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Pytanie czy to dobry granulat..

Jak to poznać? Sprawdzić co zgranulowano. Czy wapno zostało najpierw zmielone na mączkę, bez żadnych kamyków i dopiero zgranulowane (wtedy jest super) czy jakiś cwaniak kupił na kopalni zwykłe wapno z kamykami 2-5 mm i zgranulował to bez mielenia. Wrzuć kilka granulek do szklanki z wodą. Jeśli po rozpuszczeniu masz zawiesinę bez kamyków to świetnie. Jeśli po rozpuszczeniu masz na dnie kilkumilimetrowe kamyki to trzymaj się od takiego pseudogranulatu z daleka. To zwykłe oszustwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Witam a co sądzicie o wapniaku kornickim albo  polcalc ??? dobre odkwaszacze ???

wapniak jest bardziej miękki zaraz zapycha siewnik, a z kolei ten drugi nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Gdziesz to nawet na worku kornickiego nie ma takiej liczby nawet przy ciężkiej glebie 1500 max wyczytałem heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Na ciężkiej glebie przy silnym zakwaszeniu dawka wynosi 6 t CaO na ha, Czyli 12 ton wapna.

Te zalecane dawki na opakowaniach granulatów to "chwyt marketingowy". Ne mogą napisać prawdziwej dawki bo nikt nie kupi wtedy wapna po 400 czy 500 zł/t.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Dzieki kolego za podpowiedź, ale tak czy siak wapno to jest dobre co napisałem ??  To jakie polecasz wapno ?? u nas na składnicy takie posiadają tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262
1 godzinę temu, adamek1942 napisał:

Dzieki kolego za podpowiedź, ale tak czy siak wapno to jest dobre co napisałem ??  To jakie polecasz wapno ?? u nas na składnicy takie posiadają tylko.

Każdy będzie Ci filozofować i pisać o wapnie luzem. Jedno i drugie jest ok, ale wybrałbym z kornicy. Czysta podsuszona kreda i powinna nawet być tansza. Sprawdź jeszcze wapniak koszelowski - ecogran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Zacznij czytać ze zrozumieniem i nie pouczaj mnie co się opłaca, pytał czy polcal czy wapniak kornicki tak? 5 aut rocznie rozrzucam rcw i wiem kiedy mi się opłaca kreda luzem a kiedy granulat.

2,5 razy taniej sypkie, liczyć nie umiesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

No tak gleby mam różne i ciężkie i lekkie i nawet takie ze wapno wykluczone ;]

Zastosowałem po żniwach na ścierń wapniaka kornickiego a zobaczymy co będzie za różnica i mam docelowo sadzić ogórki i ciekawe czy nie zaszkodzi ogórkowi te wapno hyhy

A w innym miejscu polocal tez czekam na rezultaty z 800 kg na 0,75 ha ciekawe co wyjdzie

Wydaje mi się ze wapniak kornicki szybciej sie rozpuści od tego polocal

Ale ta zwykła kreda to mi luzem wypakują i trzeba odrazu siać bo przecie jak zaleje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja stosuje granulat ze względu na łatwość aplikacji, nie mam rcw. Stosuje około 500kg na ha. Wystarcza roślinom na jakiś czas, ph w 3 lata podniosło się z 5 do 5.5 więc coś tam ph podnosi. Co do działania to mam działkę 0,3ha z ph 4,5 rzuciłem tonę granuli i 300 polifoski 8  zasiałem jęczmień z centrali, efekt mnie zszokował bo z tego kawałka było niecałe 2 zbiorniki bizona czyli objętościowo na 3  tony ale po zważeniu było 2 tony czyli wynik świetny, obecnie pszenica ozima też jest ładna . Ja stosuję granulat na wszystkie moje pola , rok temu zrobiłem próbki ph i mam papierek w tym roku będę robił ponownie bo chcę sprawdzić jak działa obornik i jakie składniki zostają w glebie i w jakich ilościach. Często widuję auta które biorą wapno z łagowa dla rolnika, tak niby mówią na CB... bez atestu to im transportują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie mogę teraz rozsiać wapno Polcalc na pszenice ozimą bo mam jeden kawałek gdzie kwas ją trochę męczy i chciałbym to zrobić zanim wystartuje z pierwszą dawką N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
3 godziny temu, tomekZ058 napisał:

panowie mogę teraz rozsiać wapno Polcalc na pszenice ozimą bo mam jeden kawałek gdzie kwas ją trochę męczy i chciałbym to zrobić zanim wystartuje z pierwszą dawką N ?

jak da się wjechać to możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj