yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

slavik80    119

Ascra ponad 1000 zloty  za 5 l , a trzeba dac  co najmniej 1 l na ha czyli 200 zl na ha.

Tez bym wolal kupic srodki  za 1/3 ceny ale niestety ceny sa jakie sa, Sam sobie rynku nie stworze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
40 minut temu, slavik80 napisał:

Ascra ponad 1000 zloty  za 5 l , a trzeba dac  co najmniej 1 l na ha czyli 200 zl na ha.

Tez bym wolal kupic srodki  za 1/3 ceny ale niestety ceny sa jakie sa, Sam sobie rynku nie stworze. 

Są zwroty za ilość , jak jesteś zarejestrowany w bayerze

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinekspeed    0

Witam czy axial komplet pak w dawce 1litr/ha może przypalić pszenicę ozimą na słabszej glebie 

Czy pryskać turbo pak jutro na grzyba w pszenicy jak w przyszłym tygodniu zapowiadający przymrozki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    501
48 minut temu, miwigos napisał:

Są zwroty za ilość , jak jesteś zarejestrowany w bayerze

Tak, tylko że mało który "poważny" bamber bawi się w tego typu dziecinady, bo to jest ku.wa żałosne. Zasada kija i marchewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299
15 godzin temu, MARIO1996 napisał:

Umnie też oko cieszy euforia. Ile azotu dostała ? Ile dawek planujesz dać ? Ile azotu w czystym składniku ? 

Pisałem gdzieś wcześniej, na start było 40 kg, pod koniec marca 60 i gdzieś przed flagowym flagowym  30 i koniec. Mówię o czystym N 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    139
4 godziny temu, john_deere7430 napisał:

Podbijam bo potrzebuje odpowiedzi , nigdy nie zdarzało mi się robić wiosennych poprawek i nie mam z tym zbyt dużego doświadczenia … a ponad 100 ha pasowałoby poprawić ,ładne pszenice szkoda coś przekombinowac 

100 ha powiadasz, nie wiem czy ktoś będzie chciał doradzać.....

Na ostrożeń tribenuron (do liścia flagowego) i chlopyralid (za granicą ma rejestrację do liścia flagowego).

Zobacz czy fluroksypyr działa na bylicę, spowoduje po kliku, kilkunastu godzinach przywiędnięcie. Jeśli nie, nie wiem czy jest sens go dodawać. Ja bym testował któryś z powyższych, zacząłbym od tribenuronu. Niestety oba działają dosyć wolno, więc pierwsze objawy będą widoczne po co najmniej kilku dniach (dla tribenuronu jedynym symptomem poza zahamowaniem wzrostu będzie lekkie przyżółknięcie, lub zmiana barwy liścia na jaśniejszy zielony). I oczywiście górna dawka czyli 20g substancji aktywnej + adiuwant nawet taki najtańszy typu Superam czy Hiperion.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20

Macie jakieś opinie o środku Foxtrot 069? Zamiennik pumy od FMC, z Cuadro byłem zadowolony jako zamiennik moddusa, to i może na pumie by trochę przyoszczedzil. Bo puma droższa prawie drugie tyle. Do tej pory stosowałem Axial 0,7 ale cena axiala w tym roku to już jakaś abstrakcja. chodzi o jęczmień jary. Ma ktoś jakieś opinie o tym zamienniku? A i ogólnie co lepsze w jarych? Puma czy Axial 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    65
2 godziny temu, metrax12 napisał:

100 ha powiadasz, nie wiem czy ktoś będzie chciał doradzać.....

Na ostrożeń tribenuron (do liścia flagowego) i chlopyralid (za granicą ma rejestrację do liścia flagowego).

Zobacz czy fluroksypyr działa na bylicę, spowoduje po kliku, kilkunastu godzinach przywiędnięcie. Jeśli nie, nie wiem czy jest sens go dodawać. Ja bym testował któryś z powyższych, zacząłbym od tribenuronu. Niestety oba działają dosyć wolno, więc pierwsze objawy będą widoczne po co najmniej kilku dniach (dla tribenuronu jedynym symptomem poza zahamowaniem wzrostu będzie lekkie przyżółknięcie, lub zmiana barwy liścia na jaśniejszy zielony). I oczywiście górna dawka czyli 20g substancji aktywnej + adiuwant nawet taki najtańszy typu Superam czy Hiperion.

A jak jest z fluroksypyrem, a dokładniej temperaturą po zabiegu 1, 2 dni po zabiegu. Wiadomo najważniejsze, aby w trakcie zabiegu była optymalna temperatura, podają coś ok 15 stopni, ale czy kolejne dni wpływają na jego skuteczność?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordzio14    0
8 godzin temu, ervyn napisał:

Macie jakieś opinie o środku Foxtrot 069? Zamiennik pumy od FMC, z Cuadro byłem zadowolony jako zamiennik moddusa, to i może na pumie by trochę przyoszczedzil. Bo puma droższa prawie drugie tyle. Do tej pory stosowałem Axial 0,7 ale cena axiala w tym roku to już jakaś abstrakcja. chodzi o jęczmień jary. Ma ktoś jakieś opinie o tym zamienniku? A i ogólnie co lepsze w jarych? Puma czy Axial 

Pryskałem pszenicę bo owies wyskoczył. Owies juz zrobił sie żółty, miotłę też bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26
8 godzin temu, Ernst98 napisał:

A jak jest z fluroksypyrem, a dokładniej temperaturą po zabiegu 1, 2 dni po zabiegu. Wiadomo najważniejsze, aby w trakcie zabiegu była optymalna temperatura, podają coś ok 15 stopni, ale czy kolejne dni wpływają na jego skuteczność?

przez 5 kolejnych dni minimalna nie powinna spaść poniżej 5 stopni

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    121

jest sens dzisiaj pryskac pszenice siane pod koniec pazdziernika, kolanko 1-1,5cm wirtuozem i modusem, siarczan, jak w drugiej połowie tyg prognozowane sa przymrozki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
Napisano (edytowany)

Panowie czy to miotła, stokłosa?. Sporo tych kępek w pszenicy. Trzeba chyba poprawkę robić.

Nie ogarniam tego forum. Wstawić obrazek tu graniczy z cudem.

Wrzucam link

https://photos.app.goo.gl/g9HdvRcaMy99Bu3p9

 

 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    147
Napisano (edytowany)

Mi to bardziej na wyczynca wyglada

W poniedzialek pryskana pszenica na t1 i r1. Raczej mozna na spokojnie dzis juz robic poprawke na dwuliscienne?

Edytowano przez kamil800
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
Napisano (edytowany)

Panowie ile czasu musi nie padać po aplikacji antywylegacza plynnego i medaxa max by nie obniżyło efektu zabiegu?

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, ZYLA napisał:

Panowie czy to miotła, stokłosa?. Sporo tych kępek w pszenicy. Trzeba chyba poprawkę robić.

Nie ogarniam tego forum. Wstawić obrazek tu graniczy z cudem.

Wrzucam link

https://photos.app.goo.gl/g9HdvRcaMy99Bu3p9

 

 

Raczej miotła, miałem podobnie w tamtym sezonie na działce przy lesie.

Pod pisanym komentarzem masz spinkę i napis ,,kliknij, aby wybrać plik" to naciskasz i wybierasz co masz w telefonie. Jak duży rozmiar to przytnij zdjęcie i przejdzie .

Edytowano przez GRZES1545
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1331

Kiedy walicie R2, drugie kolanko? bo poniósł mnie melanż z azotem

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

W moim regionie dopiero od środy zacznie się ochłodzenie. Warto jeszcze dzisiaj jechać z Huzarem i Tribenem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332

Panowie, przypalenie czy grzyb? na pierwszym zdjęciu wygląda jak rdza?  2 tygodnie temu 0.5kg unix i 150g protio + siarczan magnezu siedmniowodny. 2 dni temu poprawka Axialem 0.8l i starane 0.25l a dziś takie place sie pokazały. Górny liść zdrowy

20240413_141125.jpg

20240413_141133.jpg

20240413_142405.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    65
8 godzin temu, 8691 napisał:

przez 5 kolejnych dni minimalna nie powinna spaść poniżej 5 stopni

W pszenicy jeszcze poczekam, ale w jęczmieniu za bardzo nie mogę czekać, a patrząc na pogodę to do wtorku jeszcze będzie ciepło. Niby dopiero od środy noce mają być chłodniejsze i ma spaść do 3-4 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Raczej miotła, miałem podobnie w tamtym sezonie na działce przy lesie.

Pod pisanym komentarzem masz spinkę i napis ,,kliknij, aby wybrać plik" to naciskasz i wybierasz co masz w telefonie. Jak duży rozmiar to przytnij zdjęcie i przejdzie .

Dzięki.

Zdjęcie ledwo 3MB i już jest ptoblem. 

To pole z silną presją miotły i stoklosy i obawiałem się tego.

Czym to teraz najlepiej zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
2 godziny temu, Piffpaff napisał:

Panowie, przypalenie czy grzyb? na pierwszym zdjęciu wygląda jak rdza?  2 tygodnie temu 0.5kg unix i 150g protio + siarczan magnezu siedmniowodny. 2 dni temu poprawka Axialem 0.8l i starane 0.25l a dziś takie place sie pokazały. Górny liść zdrowy

20240413_141125.jpg

20240413_141133.jpg

20240413_142405.jpg

Według mnie były choroby i po oprysku sie ujawniły , to standard,następne liście będą zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

mam takie pytanie robiłem T1 środkiem duet na start w zalecanej dawce ale dzisiaj patrzyłem to mam trochę mączniaka da radę czym to teraz zwalczyc

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

W pszenicy liść podflagowy już na wierzchu , na majówkę flagowy będzie w pełni rozwinięty 

20240413_160952.jpg

20240413_161624.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj