yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

SawekBraczyk    492
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, Dastan napisał:

Praktykował ktoś wysianie w tej fazie mocznika jako dawke na kłos?

Też na T2 planuje azo + protio,  ale nie wiem czy nie dać chocby 0,5 tebu na rdzę, bo protio słabo działa na to. Azo wiadomo tylko zapobiegawczo.

Ale w jakiej fazie ten mocznik ?? U mnie liść podflagowy i myśle czy już w tym tygodniu nie rzucić saletry na N3 co planowałem . Choć nie wiem czy jeszcze nie poczekam . Na 3 dawkach mi lepiej się prowadzi pszenice aniżeli na dwóch . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
21 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Ale w jakiej fazie ten mocznik ?? U mnie liść podflagowy i myśle czy już w tym tygodniu nie rzucić saletry na N3 co planowałem . Choć nie wiem czy jeszcze nie poczekam . Na 3 dawkach mi lepiej się prowadzi pszenice aniżeli na dwóch . 

Pogłównie, z tą 3 dawką to różnie wychodziło, kilka razy przy suszy spaliło ziarno...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2475

To w tym tygodniu raczej w większości kraju ma popadać , albo już trochę popadało , więc nie wiem na co czekałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

Mam pszenżyto gdzie 1 kolanko 2 -3 cmm a drugie na około centymetr oderwane. Mocno za późno pójdzie N2? Pytam bo to inna uprawa jak pszenica bo np ccc do drugiego kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

A propo, ja drugą dawkę już dałem dawno 70N, ale tak średnio wyglądają jakby chciały jeszcze azotu . Faza drugiego kolanka,mozna w tej fazie podrzucić z 30N w RSM? Jest po rannym deszczu na roślinach pojedyncze krople, pochmurno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2475

Najlepiej było by chwilę przed deszczem , albo w deszcz , bo inaczej przypaleń w tej fazie się nie uniknie . A jak bedziesz to podawał , bo 30kg N to 70 litrów /ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1365

ile można RSM dodać do  oprysku zamiast mocznika, dolistnie?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
42 minuty temu, mysza103 napisał:

Najlepiej było by chwilę przed deszczem , albo w deszcz , bo inaczej przypaleń w tej fazie się nie uniknie . A jak bedziesz to podawał , bo 30kg N to 70 litrów /ha 

Dysze rsm , ma padać w nocy i jutro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1315
5 godzin temu, Dastan napisał:

Pogłównie, z tą 3 dawką to różnie wychodziło, kilka razy przy suszy spaliło ziarno...

Dlatego trzeba rozsądnie podchodzić  do tematu nawożenia na kłos. Suszy w prognozie nie widzę, więc ten azot nie zaszkodzi. Jak będzie susza pod koniec maja czy w czerwcu to i tak będzie strata i tak, ten azot teraz podany nie będzie miał na to wpływu. 

21 godzin temu, Tomek90 napisał:

W 2017 roku regulacja rzepaku w marcu jak w tym roku, żniwa 2 sierpnia rzepaku kończone, zboża koszone po rzepakach także żebyście się nie zdziwili ze żniwa jak zawsze. 

Ja  mam prawie 40 na karku i jeszcze nie widziałem kwitnącego rzepaku w połowie kwietnia ani podflagowego w pszenicy, więc co niby rzepak będzie robił cały lipiec, kiedy w czerwcu dojrzeje? Chyba że będą deszcze i deszcze..... sam jestem ciekaw, bo pszenicę mam skrócona i szykuje się już na T2 a w poprzednich latach t1 robiłem średnio w maju. Oby przymrozków nie było bo ten kwitnący rzepak .....pizdziet, ubezpieczyciele będą płakać a od dziś już ochrona od przymrozków obowiązuje 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3543
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Dlatego trzeba rozsądnie podchodzić  do tematu nawożenia na kłos. Suszy w prognozie nie widzę, więc ten azot nie zaszkodzi. Jak będzie susza pod koniec maja czy w czerwcu to i tak będzie strata i tak, ten azot teraz podany nie będzie miał na to wpływu. 

Ja  mam prawie 40 na karku i jeszcze nie widziałem kwitnącego rzepaku w połowie kwietnia ani podflagowego w pszenicy, więc co niby rzepak będzie robił cały lipiec, kiedy w czerwcu dojrzeje? Chyba że będą deszcze i deszcze..... sam jestem ciekaw, bo pszenicę mam skrócona i szykuje się już na T2 a w poprzednich latach t1 robiłem średnio w maju. Oby przymrozków nie było bo ten kwitnący rzepak .....pizdziet, ubezpieczyciele będą płakać a od dziś już ochrona od przymrozków obowiązuje 

20 kwietnia juz u nas kwitł, w tym roku 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Dlatego trzeba rozsądnie podchodzić  do tematu nawożenia na kłos. Suszy w prognozie nie widzę, więc ten azot nie zaszkodzi. Jak będzie susza pod koniec maja czy w czerwcu to i tak będzie strata i tak, ten azot teraz podany nie będzie miał na to wpływu. 

Ja  mam prawie 40 na karku i jeszcze nie widziałem kwitnącego rzepaku w połowie kwietnia ani podflagowego w pszenicy, więc co niby rzepak będzie robił cały lipiec, kiedy w czerwcu dojrzeje? Chyba że będą deszcze i deszcze..... sam jestem ciekaw, bo pszenicę mam skrócona i szykuje się już na T2 a w poprzednich latach t1 robiłem średnio w maju. Oby przymrozków nie było bo ten kwitnący rzepak .....pizdziet, ubezpieczyciele będą płakać a od dziś już ochrona od przymrozków obowiązuje 

Rok temu jak kwitł rzepak były kilka razy przymrozki i to nie małe. Plon był zadowalający 😎 

Ale faktycznie wegetacja w tym sezonie jest min 2tyg do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2475
2 godziny temu, ravoj napisał:

Dlatego trzeba rozsądnie podchodzić  do tematu nawożenia na kłos. Suszy w prognozie nie widzę, więc ten azot nie zaszkodzi. Jak będzie susza pod koniec maja czy w czerwcu to i tak będzie strata i tak, ten azot teraz podany nie będzie miał na to wpływu. 

Ja  mam prawie 40 na karku i jeszcze nie widziałem kwitnącego rzepaku w połowie kwietnia ani podflagowego w pszenicy, więc co niby rzepak będzie robił cały lipiec, kiedy w czerwcu dojrzeje? Chyba że będą deszcze i deszcze..... sam jestem ciekaw, bo pszenicę mam skrócona i szykuje się już na T2 a w poprzednich latach t1 robiłem średnio w maju. Oby przymrozków nie było bo ten kwitnący rzepak .....pizdziet, ubezpieczyciele będą płakać a od dziś już ochrona od przymrozków obowiązuje 

Ja nawet od przymrozków nie ubezpieczałem , bo u mnie karencja by minęła 24 -25 kwiecień , a więc już teoretycznie po przymrozkach , i odpuściłem , ubezpieczyłem tylko od gradu , zresztą jak zwykle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    139

w tamtym roku ubezpieczyłem od przymrozków, zgłaszałem bo przymrozki były i więcej nie ubezpieczę bo szkoda kasy. przyjechał taki cwaniak na oględziny i wina wszystkiego tylko nie mrozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3543

Ubezpieczyc trzeba do końca marca ,żeby od dzis obowiązywało odszkodowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    968
Napisano (edytowany)

Fenomen nie pryskana od grzybków jeszcze.

IMG_20240415_155607.jpg

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co powiecie o mikro i makro z Yary gramitrel wyskoczyły mi.male niedobory magnezu w pszenicy 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klakier125    9
Napisano (edytowany)

Witam!!! Panowie co poradzicie, co zastosowac na zwiększenie białka w pszenicy ozimej.??

Edytowano przez Klakier125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22
18 minut temu, korasss napisał:

Co to za chwast i czym to opryskać? 

 

Przetacznik perski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    113
25 minut temu, mich18 napisał:

Panowie co powiecie o mikro i makro z Yary gramitrel wyskoczyły mi.male niedobory magnezu w pszenicy 

To jedź siarczanem magnezu za tysiąc tona a nie wynalazkiem za 15 tysi

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
33 minuty temu, Ogon988 napisał:

Przetacznik perski

Podziękował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj