yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

jajonasz    1392
30 minut temu, Sola20 napisał:

Tebu 0,5l wychodzi 250g a azok. 0,8 do 1 litra czyli 200g-250g

Chyba raczej 0.8 tebu i 0.5 azoksy, to co napisałeś nie ma sensu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2295
1 godzinę temu, Zapracowany napisał:

Dla mnie 100 na tym samym środku to już troszkę jest ( brak kaca po zakupach) a sprzedawca młody ambitny no i się rozpycha żeby spróbować kawałek z wielkiego torta. Rodzicami i dziećmi u nas się nie handluje czyli może być że faktycznie jest Polska A i Polska B.

Daj kontakt chętnie skorzystam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    515
1 godzinę temu, Zapracowany napisał:

Dla mnie 100 na tym samym środku to już troszkę jest ( brak kaca po zakupach) a sprzedawca młody ambitny no i się rozpycha żeby spróbować kawałek z wielkiego torta. Rodzicami i dziećmi u nas się nie handluje czyli może być że faktycznie jest Polska A i Polska B.

Kupiłem wcześniej 3 × 5l. protiokonazolu 300 po 750 brutto za bańkę, a teraz mogłbym to mieć o prawie 2 stówy taniej na jednej bańce, więc próbuję sobie tak to tłumaczyć, że nic się nie stało 😆 Tylko że 6 stów psu w .upę 😜

1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

A podrzuć to onlajn ofertę tego priaxora. 

Toz tam od ilości sprzedanego towaru robią premie, a nie jakieś prowizje 🤦‍♂️

Myślałem że mowa była o Daxurze, nie o Priaxorze. Priaxor poniżej 800/5l raczej nieosiągalny.  Zresztą, lepiej chyba nawet wyjdzie mefentrifluko + fluksapyroksad, zamiast Priaxor +  protio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
2 godziny temu, boogie7 napisał:

Mnie tam jeden kij czy zapłacę 730 czy 830 zł. Nie dziaduję tak jak niektórzy, co to za 5 zł. mają się osrać z radości..  Rozbawiło mnie to, jak to Twój "dobry znajomy" wciska Tobie towar bez swojej prowizji 😆  Polak matkę i dziecko sprzeda, byle by tylko parę cebulionów w kieszeń wpadło, "wielki człowieczku"....

Za 735 brutto osiągalny nawet w sprzedaży on line. 

Pewnie , co będziesz dziadował i leciał na 15% , w całym sezonie np . po co masz wydawać 100 tys , jak ty sobie wydasz 115 tys , co to,  na 15 tys będziesz dziadował , do tego np pszenice nie sprzedasz po 700 , tylko po tyle ile kto ci da 500 -600 ? (niech będzie ) co będziesz żyłował , a że w całym sezonie ci się uzbiera tego z 50 tys , to co o 50 tys dziadować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    515

Taki mądrala jesteś, a sam kupowałeś środki po 850 za 5l, a teraz mógłbyś za 560 😜

A Ty sprzedajesz ziarno po tysiaku, jak cena na rynku oscyluje w ok. 700 ????  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2295
16 minut temu, boogie7 napisał:

Kupiłem wcześniej 3 × 5l. protiokonazolu 300 po 750 brutto za bańkę, a teraz mogłbym to mieć o prawie 2 stówy taniej na jednej bańce, więc próbuję sobie tak to tłumaczyć, że nic się nie stało 😆 Tylko że 6 stów psu w .upę 😜

Myślałem że mowa była o Daxurze, nie o Priaxorze. Priaxor poniżej 800/5l raczej nieosiągalny.  Zresztą, lepiej chyba nawet wyjdzie mefentrifluko + fluksapyroksad, zamiast Priaxor +  protio.

To doprecyzujmy bo protiokonazol to miałem po 107litr chyba. 

Mefentrifluko pójdzie z piraklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    15

Ja planuję na T2: protiokonazol 150g+azoksystrobina 125g T3: tebukonazol 125g+prochloraz 300g. Ktoś podpowie czy dawki ewentualnie zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3898
27 minut temu, Tomek90 napisał:

To doprecyzujmy bo protiokonazol to miałem po 107litr chyba. 

Mefentrifluko pójdzie z piraklo

drogo, mi sie udało już zejsc poniżej 100zł brutto - jesli chodzi o 250

1 minutę temu, Michał98 napisał:

Ja planuję na T2: protiokonazol 150g+azoksystrobina 125g T3: tebukonazol 125g+prochloraz 300g. Ktoś podpowie czy dawki ewentualnie zmienić?

jęczmień robiłem 100g protio i 125g azoksy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76

Z drugiej strony to jakby nie te partacze i każdy miał 8-10 t z ha to zboże by było po 20 zł :) ja też nie lubię jak jest zaniedbane ale gorsi są ci co pryskają non stop mimo że nie jest przekroczony próg ekonomicznej szkodliwość i poprawiają po 2-3 razy bo nie może być nawet jednego chwaściku. Ze skrajności w skrajność.

10 godzin temu, Zapracowany napisał:

Zgadzam sie, Wszystko to rozumię, mam pasiekę na rzepaku. Dyskusja się zaczeła jak napisali że mospilanem można pryskać bo nieszkodliwy...

Napisałem co mówi dobra praktyka i tak robie a prawo jest inne jeśli okres prewencji będzie spełniony to nic mu nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2295
17 minut temu, boogie7 napisał:

Gotowiec, czy będziesz mieszał ?

Mieszać trzeba

6 minut temu, yacenty napisał:

drogo, mi sie udało już zejsc poniżej 100zł brutto - jesli chodzi o 250

jęczmień robiłem 100g protio i 125g azoksy

No to drogo bo ja 300ec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3898

bo ty dużo kupujesz a ja ino 2 banki 10l


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1162
21 minut temu, Michał98 napisał:

Ja planuję na T2: protiokonazol 150g+azoksystrobina 125g T3: tebukonazol 125g+prochloraz 300g. Ktoś podpowie czy dawki ewentualnie zmienić?

Przeczyta jaki miastowy i będzie gównoburza,  że rolniki protestują przeciw importowi upaińskiego zboża, a sami używają wycofane substancje.

Napisz może jeszcze do PIORIN'u, że prochloraz będziesz używał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sola20 napisał:

Tebu 0,5l wychodzi 250g a azok. 0,8 do 1 litra czyli 200g-250g i mikro dorzucę co zostało i koniec t3 nie robię 

Tebu 0,5l to 125g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jajonasz napisał:

Chyba raczej 0.8 tebu i 0.5 azoksy, to co napisałeś nie ma sensu 

Ale jak popatrzysz na fungicyd Kier To te dwie substancję tak wychodzą,czyli 0,8 azoksy a 0,5 tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20

Ja w pszenzycie i w jęczmieniu jarym t2 zrobię 125g azoksystrobiny i 125g Tebukonazolu, a w pszenicy się zastanawiam czy dać litr priaxora czy 0,85 priaxora + 125g tebu. Priaxor u mnie 915 brutto za 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    211
4 godziny temu, Zapracowany napisał:

U mnie w tym roku Queen na wszystko, w dawce 1,25 l za 175 zł. Zobaczymy czy nowa substancja w połączeniu z priotio coś warta czy to tylko marketing.

zamów od razu nowe uszczelki bo queen wszystkie ci rozpuści w opryskiwaczu 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2295
28 minut temu, GABBER85 napisał:

zależy jaki środek tebu ...

Jeden właściwy 250ew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    498

Ja 1l Pioli + 150g Protio a na drugiej części gdzie szedł Protio w T1 to pójdzie Pioli 1l + Difenokonazol 125g . I tyle no , nic tam kombinować nie będę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
40 minut temu, porcelanowy83 napisał:

Ale jak popatrzysz na fungicyd Kier To te dwie substancję tak wychodzą,czyli 0,8 azoksy a 0,5 tebu

To jest invigo , nigdy tego nie stosowałem i nie będe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    711

Pytanie czy na T2 mieszanina 125g azoksy + 250g tebu będzie dużo słabsza od 0,8l priaxor + 200g tebu? Pszenżyto w monokulturze, pszenica po kukurydzy na kiszonkę. T1 duet 130%


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20
9 minut temu, miwigos napisał:

To jest invigo , nigdy tego nie stosowałem i nie będe

Za to ja kiedyś zastosowałem, było to z 6-7 lat temu trafił się mokry rok i stało się jak się stało, wszelkiego rodzaju grzyby miałem na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1392
56 minut temu, porcelanowy83 napisał:

Ale jak popatrzysz na fungicyd Kier To te dwie substancję tak wychodzą,czyli 0,8 azoksy a 0,5 tebu

Ja wiem że teraz azoksy tania, to każdy ją wali do wszystkiego i to po litrze, ale więcej jak 125g nie ma sensu, za to tebu trzeba te 180-200g dać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj