ENDRIUROL

trojszyk silos

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ENDRIUROL    39

witam

mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136

Spokojna głowa, w takim silosie ma wystarczająco ciepło żeby mu nic nie było, zresztą pewnie nie tylko jemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza04    15

Mam ten sam problem.Spróbuj podłączyc dmuchawe i przymroź go,jak nie zdechnie to może odmrozi mu jaja i nię będzie się rozmnażał

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
na przyszłość. jak zasypujesz silos, to pierwsze kilka ton na dno i ostatnie kilka na sam wierzch spryskuj od czasu do czasu actellicem. Na silos taki 60 ton jest potrzebne dosłownie 0,15 max 0,2 actellica i masz pewność że nic nie wejdzie. a jak już siedzi - jak miną te mrozy to gazuj czym prędzej i się nie czaj, bo on sam nie zdechnie. dlaczego jak miną mrozy? bo im zimniej tym gaz gorzej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45

Trojszyk w niskiej temperaturze zamyka aparat oddechowy i efekt gazowania jest mizerny. Dlatego im cieplej tym lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

W silosie wysokim 9m załadowanym prawie po sam dach to z góry jak dam tabsy  quicphos z rękawa bocznego i troche pod podloge dobrze zagazuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza04    15

Tabletki daje się z góry bo gaz idzie w dół.A robaki przeważnie miałem tylko na górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

wczoraj zagazowalem quickphosem 3opakowania tj 3kg na te 60t. poltora opakowania wlozylem z gory tak jak reke udalo mi sie wbic. pol opakowania w wysyp dolny wlozylem, pol opakowania w wysyp skosny i ok pol opakowania pod dno silosu. zabezpieczylem folia i bb. czyli lepiej jakbym poczekal po tych mrozach i zagazowal ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza04    15

Mi firma zawsze 1 butelke rozsypała z góry i było po robakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
Dnia 5.01.2024 o 10:08, ENDRIUROL napisał:

wczoraj zagazowalem quickphosem 3opakowania tj 3kg na te 60t. poltora opakowania wlozylem z gory tak jak reke udalo mi sie wbic. pol opakowania w wysyp dolny wlozylem, pol opakowania w wysyp skosny i ok pol opakowania pod dno silosu. zabezpieczylem folia i bb. czyli lepiej jakbym poczekal po tych mrozach i zagazowal ehhh

Miałeś odpowiednia maske, starczyłaby jedna butelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj