yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

MaXtzTS    22
livebird napisał:

Chopy w sobote pierwsze partie a w poniedziałek druga partie ozimin pryskalem axialem na chwasty można dzisiaj i jutro lecieć już z T1 i R1.?

te sobotnie zrób dziś a te poniedziałkowe jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
14 minut temu, MaXtzTS napisał:

te sobotnie zrób dziś a te poniedziałkowe jutro

No tak myslałem właśnie dobre podziękował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Witam mam takie place na górnych liściach w życie ozimym i trochę w pszenżycie ozimym pierwszy raz widzę co to rynchosporioza? Czy coś innego? 10dni temu był axial kompet pak + 200ml starane i dziś miałem robić albo skracanie albo T1.

1712689182451.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    20

Wczoraj miałem awarie opryskiwacza i dość późno zacząłem pryskać na t1, r1 i mikro . Ostatnie 2ha kończyłem przed 21, ale już wchodziła spora rosa. Kiedyś już tak robiłem zabieg ale nie wiem czy oprysk zadziałał czy też nie. Co z doświadczenia powiecie, zadziała normalnie czy jednak skutecznosc będzie gorsza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
16 minut temu, Pawelch91 napisał:

w życie... axial kompet pak

I masz odpowiedź, nieraz były wrzucene fotki jak axial niemal spalał żyto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18
Napisano (edytowany)

Dawno nie miałem żyta ale na axialu jest że w życie można tylko na tym winetu nie ma. Ale w pszenżycie jest podobnie. To co teraz? Jakieś asahi żeby trochę pobudzić do regeneracji?

A pośpiech i rutyna a to niedobre połączenie:)

Edytowano przez Pawelch91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3689
3 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Nigdy więcej żadnego cukru , aminokwasów  , PK , moczniki , siarczany i inne badziewia , Nie  . W tym roku nic , tylko ochrona , mikro też nie daje  . Powiem ci że lepsze parametry i ziarno miała ta w której tego nie robiłem .😀😅🤣

Cezary o tym wie? 😄🤭

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1319
34 minuty temu, SuperRolnik1 napisał:

Wczoraj miałem awarie opryskiwacza i dość późno zacząłem pryskać na t1, r1 i mikro . Ostatnie 2ha kończyłem przed 21, ale już wchodziła spora rosa. Kiedyś już tak robiłem zabieg ale nie wiem czy oprysk zadziałał czy też nie. Co z doświadczenia powiecie, zadziała normalnie czy jednak skutecznosc będzie gorsza? 

Moment rosy jest idealnym czaszem na oprysk , w tym czasie jest najlepsze wchłanianie substancji , jeśli jesteś ciekawy co do działania to przy następnym pryskaniu przykryj łan folią 1m x 1m do kontroli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Stosował ktoś mavrik vita w zbożach jako kontaktowka? :D zostało mi trochę, ale niestety nic nie ma powierzonego jak to zachowuje się na zbożach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    507
5 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Daj spokój . Nigdy więcej żadnego cukru , aminokwasów  , PK , moczniki , siarczany i inne badziewia , Nie  . W tym roku nic , tylko ochrona , mikro też nie daje  . Powiem ci że lepsze parametry i ziarno miała ta w której tego nie robiłem .😀😅🤣

Już w zeszłym roku pisałem że "przejrzysz na oczy" 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

A Ty nie byles  do ubieglego roku  fanem suplementow  od Dr Green?

Jezeli nie mamy makro skladnikow I pH odpowiedniego to I micro niewiele uratuje 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    494
Napisano (edytowany)

Jestem dalej fanem . Dla mnie są ok . W rzepaku tylko mikro dawałem w tym roku , Dr.Green Borowy tylko . Więcej nie widzę sensu poprostu i tyle . 

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    139
14 godzin temu, Piffpaff napisał:

jakie dawki stosowałeś

ja dawałem 1,3 axiala, 30 gr winnetou i 0,2 starane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2478
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, boogie7 napisał:

Już w zeszłym roku pisałem że "przejrzysz na oczy" 😁

Ja stosuję micro i nie zamierzam ,,przejrzeć na oczy " Wolę zrobić tak że grzybówka + micro mnie taniej wyjdzie niż tu piszą że za samą grzybówkę dużo więcej płacą 

 

27 minut temu, slavik80 napisał:

A Ty nie byles  do ubieglego roku  fanem suplementow  od Dr Green?

Jezeli nie mamy makro skladnikow I pH odpowiedniego to I micro niewiele uratuje 

Właśnie jak nie mamy odpowiedniego ph ( w moim przypadku za wysokie ) to wówczas podanie micro elementów dolistnie wiele wnosi do rozwoju roślin , ale niech każdy robi jak uważa ,  Demokrację przecież mamy.

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    507
Napisano (edytowany)

Rozumiem jeszcze miedź, ew. mangan, ale jakieś bory, molibdeny w zbożach ?  Akurat dwa dni temu byłem świadkiem rozmowy w pobliskim punkcie z ŚOR, gdzie sprzedawca (właściciel) tłumaczył takiemu młodemu "bambrowi" co należałoby zaaplikować w pszenicy, a co jest zbędne, bo młody chciał wykupić wszystkie "odżywki" 😆  Pewnie przeczytał całe AF 🤣

Edytowano przez boogie7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22
4 minuty temu, boogie7 napisał:

Rozumiem jeszcze miedź, ew. mangan, ale jakieś bory, molibdeny w zbożach ?  Akurat dwa dni temu byłem świadkiem rozmowy w pobliskim punkcie z ŚOR, gdzie sprzedawca (właściciel) tłumaczył takiemu młodemu "bambrowi" co należałoby zaaplikować w pszenicy, a co jest zbędne, bo młody chciał wykupić wszystkie "odżywki" 😆  Pewnie przeczytał całe AF 🤣

Z reguły sprzedawcy wciskają to co nie schodzi z półek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25840

Macie pomysł jak ugryźć temat.

Zakupiona ziemia z sądem, wykarczowane, uprawione. Posiany radkowit premium 3t wymieszane, potem fosforan amonu 200kg, sól 200kg. Zaorane na 15cm. Ponownie radkowit 2t, wymieszane zasiana pszenica jara. Przed wschodami dostała 220l rsm.

Na tych placach ginących użyczyłem placu firmie by złożyli zrębki od innych . Masa resztek została plus struktura gleby zrypana ciężkim sprzętem.

I teraz co szkodzi? Głód azotowy bo rozkład biomasy zjada cały azot?

A może toksyny z niewłaściwych procesów gnilnych?

Zbyt duże zakwaszenie?

Brak magnezu , siarki?

 

Czym ratować? 

20240410_124207.jpg

20240410_124058.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    15

pytanie na szybko, zabraknie mi duetu na start na dwa ha mogę dolac do duetu pro.....z i tebu po litrze i wymieszać to. czy lepiej wypryskac duet i oddzielną beczką jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    113
29 minut temu, Agrest napisał:

Macie pomysł jak ugryźć temat.

Zakupiona ziemia z sądem, wykarczowane, uprawione. Posiany radkowit premium 3t wymieszane, potem fosforan amonu 200kg, sól 200kg. Zaorane na 15cm. Ponownie radkowit 2t, wymieszane zasiana pszenica jara. Przed wschodami dostała 220l rsm.

Na tych placach ginących użyczyłem placu firmie by złożyli zrębki od innych . Masa resztek została plus struktura gleby zrypana ciężkim sprzętem.

I teraz co szkodzi? Głód azotowy bo rozkład biomasy zjada cały azot?

A może toksyny z niewłaściwych procesów gnilnych?

Zbyt duże zakwaszenie?

Brak magnezu , siarki?

 

Czym ratować? 

20240410_124207.jpg

20240410_124058.jpg

Jak gałęzie leżały, wapnowanie pewnie pominięte? Siarcznem magnezu bym próbował nawet siedmiowodnym z ręki posypać żeby szybciej podziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25840

Wywapnowane równo po usunięciu biomasy, tylko że miejscami i 20cm tej biomasy zostało. Zrobione starym kultywatorem na głęboko, więc ładnie przemieszane.

Myślałem posiać właśnie ten siedmiowodny tylko że magnezu powinno mieć opór  bo i mokro było i pierwszy radkowit jeszcze zimą zasiany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2478
42 minuty temu, 1993michal napisał:

pytanie na szybko, zabraknie mi duetu na start na dwa ha mogę dolac do duetu pro.....z i tebu po litrze i wymieszać to. czy lepiej wypryskac duet i oddzielną beczką jechać

Ja bym zmieszał to wszystko na jeden rzut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak myślicie mustang 306 w dawce 0,6l połączony z staranne 333 w dawce 0,45 jest bezpieczne dla pszenicy ? Mam do zwalczenia rdesty ,bylicę i ostrożeń w pozno sianych pszenicach da radę taka mieszanina na te chwasty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    320
8 godzin temu, ravoj napisał:

Cieszę się, że coraz więcej ludzi to rozumie. To jak z suplementami diety, Polacy pochłaniają 2 tony dziennie, największy rynek w Europie, bo na wypadanie włosów, bo na nerkę na wątrobę, na sen, na zatwardzenia i płonący korzeń. Nie ma bardziej łatwowiernego i zabobonnego  narodu. Byle reklama i już kupują. 

I tak i nie ;)
A tak serio to w innej sprawie bo moje notatki się rozjeżdżają - skracanie 0,17modusa+0,6ccc było w 06.04 i teraz myślę czy jak się wyrobię  to 12-13 da sie wjechać z powtórką? Ostatnie lata w notatkach odstęp był 9-10dni ale od soboty wieczór ma u mnie padać przez kilka dni a to skaszani opryski.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj