Polecane posty

Dastan    620
18 godzin temu, adam131 napisał:

Ja wczoraj byłem z wnioskiem i pytałem o to i tak w pkt. VII pani zakazała zaznaczyć,że nie otrzymałem pomocy,a w pkt. VIII zaznaczyć,że otrzymałem pomoc i zaznaczyć punkt 1 i pani ołówkiem napisała,że chodzi o nawozy czyli dopłatę z zeszłego roku.

Jeszcze raz, czyli w pkt VII zaznaczyć "NIe otrzymałem innej pomocy publicznej", a w pkt VIII "Otrzymałem... do 250tys" i ten ostatni kwadracik, że nie objęty sankcjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi12    4

Tę klauzulę informacyjną rodo też trzeba drukować i dołączyć do wniosku o nawozy? I jak brałem rok temu na nawozy to trzeba zaznaczyć, że dostałem pomoc z tej co agresja Rosji na Ukrainę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221
1 godzinę temu, jacor73 napisał:

To nie jest Polifoska 7 tylko polifoska NPK z zawartością azotu 7%, niby to samo, a różnica w nazwie jest. Jest Polifoska 5, 6, 8, ale 7 nie ma!!!

A czym to się różni? 

Polifoska 6 to NPK z 6% azotu. 5 i 8 podobnie tylko różnią się zawartością p i k. 

Polifoska 7 to wychodzi że jest o samo npk z 7% azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127
2 godziny temu, jacor73 napisał:

To nie jest Polifoska 7 tylko polifoska NPK z zawartością azotu 7%, niby to samo, a różnica w nazwie jest. Jest Polifoska 5, 6, 8, ale 7 nie ma!!!

Kupiłem tą nieistniejącą Polifoskę 7-kę. 2 tony, przekonać się co to jest. Skład 7-18-28 + 12S po 2800 zł, powiat lubelski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

Wysiejesz i nic nie będziesz wiedział jak nie zrobisz badań , ale według mnie to składniki ma te co piszą , bo to z rosji

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    331
4 godziny temu, Pcheella napisał:

Ciekawe czy mają ta yare pk bo wychodzi najtaniej 

Musisz dzwonić. Nie wszystko mają na każdym składzie, chciałem coś kupić z tej listy, to usłyszałem że niektóre pozycje są na samochody do kupienia.cos drgnelo w dol, bo polifoska6 6 ostatnio kosztowała 3720 a teraz 3150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
4 godziny temu, Roxer napisał:

Kupiłem tą nieistniejącą Polifoskę 7-kę. 2 tony, przekonać się co to jest. Skład 7-18-28 + 12S po 2800 zł, powiat lubelski

Ja też kupiłem po 2600 brutto. Granula identyczna jak polifoska  6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66
3 godziny temu, miwigos napisał:

Wysiejesz i nic nie będziesz wiedział jak nie zrobisz badań , ale według mnie to składniki ma te co piszą , bo to z rosji

Składniki może mieć. Formuła nawozu: NPK (S) 7-18-28 (+12)

Nas interesuje to co dalej: / 7-7,8-23,2 (+4,8) czyli jeśli chodzi zwłaszcza o fosfor to kiepsko. Kto by sprzedawał porównywalny towar po znacznie niższej cenie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2473
43 minuty temu, slavvek napisał:

Składniki może mieć. Formuła nawozu: NPK (S) 7-18-28 (+12)

Nas interesuje to co dalej: / 7-7,8-23,2 (+4,8) czyli jeśli chodzi zwłaszcza o fosfor to kiepsko. Kto by sprzedawał porównywalny towar po znacznie niższej cenie?

Robiłeś badania ? Fosfor o ponad połowę zaniżony , czy tyle rozpuszczalny w wodzie ? Potas też odchylenie od normy , co prawda mniejsze , ale jednak , siarka też ponad połowa mniej , nie wiem czy o tym samym nawozie piszemy , bo ta polifoska 7 sprzedawana przez AZOTY ma niby mieć składniki w narmie , przynajmniej na jutubie widziałem wypowiedz , jak gościu robił badania , a za takie składniki jak piszesz to powinna kosztować max 2000 brutto , a nawet sporo poniżej  ps. Już dopatrzyłem , ty po prostu podałeś te składniki w czystej postaci , z tym że we wszystkich nawozach , lub prawie wszystkich tak podają , że np fosfor podają jako P2O5, czy potas K2O, więc wszystko by się zgadzało 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Użyłem kalkulatora. Nic się nie zgadza. Grupa Azoty stała się Bandaupa Azoty. Dostępny jest import Kazachstan i Maroko. Na pewno GA podniosło by larum jakby coś się nie zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

Do czego użyłeś kalkulatora, i co Ci się nie zgadza?

Weź wytłumacz co nie zgadza Ci się w tym zapisie polifoski 7-ki: Formuła nawozu: NPK (S) 7-18-28 (+12) 

Rozumiem, że już w takiej znanej i lubianej Polifosce 6-ce taki zapis już Ci pasuje: Formuła nawozu: NPK (S) 6-20-30 (+7) / 6-8,7-24,9 (+2,8)

Wytłumaczenie tutaj: https://nawozy.eu/wiedza/porady-ekspertow/informacje/p-czy-p2o5-k-czy-k2o-s-czy-so3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
8 minut temu, Roxer napisał:

Do czego użyłeś kalkulatora, i co Ci się nie zgadza?

Weź wytłumacz co nie zgadza Ci się w tym zapisie polifoski 7-ki: Formuła nawozu: NPK (S) 7-18-28 (+12) 

Rozumiem, że już w takiej znanej i lubianej Polifosce 6-ce taki zapis już Ci pasuje: Formuła nawozu: NPK (S) 6-20-30 (+7) / 6-8,7-24,9 (+2,8)

Wytłumaczenie tutaj: https://nawozy.eu/wiedza/porady-ekspertow/informacje/p-czy-p2o5-k-czy-k2o-s-czy-so3

To że wartość tych składników jest zawyżona 1000zł w stosunku do ceny N P K 

Edytowano przez Jurniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

@Jurniczek  ja rozumiem że jest drogo, ale dyskusja była o Polifosce 7-ce. O tym że jest w niej "kiepsko z fosforem" na podstawie podanego składu i że jest "znacznie tańsza od porównywalnych towarów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
8 minut temu, Roxer napisał:

@Jurniczek  ja rozumiem że jest drogo, ale dyskusja była o Polifosce 7-ce. O tym że jest w niej "kiepsko z fosforem" na podstawie podanego składu i że jest "znacznie tańsza od porównywalnych towarów"

Dla mnie towar to jest coś co tworzy całość a nie sort wybrakowany który może być śmieciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66
31 minut temu, Roxer napisał:

@Jurniczek  ja rozumiem że jest drogo, ale dyskusja była o Polifosce 7-ce. O tym że jest w niej "kiepsko z fosforem" na podstawie podanego składu i że jest "znacznie tańsza od porównywalnych towarów"

Rozchodzi się o różnicę 9kg fosforu w tonie ( pomijając rozpuszczalność  w wodzie) i skład różny o jedynie 2%.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrVVall    37
5 godzin temu, Jurniczek napisał:

To że wartość tych składników jest zawyżona 1000zł w stosunku do ceny N P K 

Bardziej zawyżona niż w Polifosce 6 ?

4 godziny temu, slavvek napisał:

Rozchodzi się o różnicę 9kg fosforu w tonie ( pomijając rozpuszczalność  w wodzie) i skład różny o jedynie 2%.

Różnicę 9 kg fosforu względem czego?

Edytowano przez DrVVall

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj