Polecane posty

ahten    177
4 minuty temu, Lisek66 napisał:

siarczan magnezu z Siarkopolu czy lepiej kizeryt dać na jęczmień ozimy?

to samo praktycznie, wszystko zalezy po ile masz jedno i drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Ja tam w żniwa nie mam czasu myśleć co robić z ziarnem, sam przyczepy na pole, sam do obory i sam kombajn przedmuchać, nasmarować, zatankować i w pole. Jak kończę to do obory lecę  a później opróżniam ostatni transport.  Z resztą jak ktoś ma hodowle to inna bajka i to jeszcze samemu.

Saletra 4000zł/t, bez zmian zboża pod dach na skupie,  Dziś sporo traktorów z przyczepami ale nie wiem co wożą i gdzie.

Edytowano przez Michał88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136
7 godzin temu, dzidzia202 napisał:

W tamtym roku a w sumie w żniwa 21 sprzedałem w żniwa wszyscy się że mnie śmieli i gadali ze po co bo będzie drożej. Jak w żniwa 22 sprzedałem i to teraz każdy gada że cwaniak jestem i mi się udało. Rynku nie przewidzisz ja wolałem pewne pieniądze jak nie pewna cenę. Saletrę mam po3900 mocznik z inhib 3900 sól pot 4000 i siarczan magnezu 1670 wszystko brutto i termin na wrzesień. Zbóż rzepak sprzedany w żniwa w sumie z pola na rzepak część kontraktu miałem po 3800.

Wrzesień którego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
3 godziny temu, Lisek66 napisał:

siarczan magnezu z Siarkopolu czy lepiej kizeryt dać na jęczmień ozimy?

Ja w zeszłym sezonie stosowałem kizeryt. Na ten sezon też mam kupiony. Ponoć Kizeryt szybciej się rozpuszcza i przyswaja, ale nie mam porównania ze zwykłym siarczanem, więc nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1363
53 minuty temu, czareczek85 napisał:

Nawozy w tym roku ostra jazda w dół mocznik wycena na luty 350 dolarów 

CHOPIE 😆 jaki mocznik... łąki kwiatowe i  mąka z chrabąszczy...ŁAT

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Panowie oferta z firmy chemirol nawóz jako depozyt termin płatności 30 dni od daty wykorzystania jego na placu u mnie  cena aktualna na dzień jego użycia co wy na to opyla sie ?

i tak jakiś nawóz musimy wysypać a za 2 msc moze byc problem ze zdobyciem. okres na zapłatę za nawóz max  90dni plus 30 dni faktura zapłaty


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

na magazynowaniu ziarna już  niektórzy zarobili to pora teraz  na nawóz

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

czy uważasz że rsm będzie można dostać od ręki powiedzmy na początku marca gdzie on bedzie potrzebny? nie sądzę kolejki będą bardzoo długie i czas oczekiwania...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
7 godzin temu, MarekUA napisał:

czy uważasz że rsm będzie można dostać od ręki powiedzmy na początku marca gdzie on bedzie potrzebny? nie sądzę kolejki będą bardzoo długie i czas oczekiwania...

Wszyscy zdrowi u ciebie? jakie długie kolejki?!, o czym ty piszesz w ogóle!!!

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
7 godzin temu, MarekUA napisał:

czy uważasz że rsm będzie można dostać od ręki powiedzmy na początku marca gdzie on bedzie potrzebny? nie sądzę kolejki będą bardzoo długie i czas oczekiwania...

U nas proszą się żeby odebrać rsm w komis. Większość moich znajomych kupiło rsm w sierpniu 3900-4450zł. Jak chcesz to kupuj nikt Ci nie broni, tylko żebyś się nie zdziwił jak walną Ci fakturę przed obniżką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Ja bym tam nie brał w komis, oznacza to że mają w ch*j towaru i szukają zejścia za wszelką cenę. Zapewne azot będzie szedł w dół  i chcą się wyzbyć tego drogiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Z roboty typ mówił że rsm 32 kupił po 3200 tylko już nie pytałem się gdzie. On z okolic Szczebrzeszyna koło Zamościa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

no właśnie na wystawienie faktury jest 3 miesiącae po aktualnej w dniu wypisania . chyba ze coś wykorzystam przed no to po cenie jaka jest dnia


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
4 minuty temu, MarekUA napisał:

no właśnie na wystawienie faktury jest 3 miesiącae po aktualnej w dniu wypisania . chyba ze coś wykorzystam przed no to po cenie jaka jest dnia

Nie rozumiesz że im o to chodzi żeby powypychać nawozy nie obniżając ceny. Jak weźmiemy nawozy w komis to nie  kupimy nawozu z importu, a oni nie będą musieli obniżać ceny. Tak trudno pomyśleć? Dlaczego nie ma nowego cennika agrochemu?

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Zachodnia polska również dzwonią z prośbą aby brać w komis. Towar muszą odbierać od zakładów azotowych, a kupujących aż tyle nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    75
11 minut temu, szzone napisał:

Nie rozumiesz że im o to chodzi żeby powypychać nawozy nie obniżając ceny. Jak weźmiemy nawozy w komis to nie  kupimy nawozu z importu, a oni nie będą musieli obniżać ceny. Tak trudno pomyśleć? Dlaczego nie ma nowego cennika agrochemu?

Tu się mylisz , bierzesz nawóz w komis . Jak podadzą cene po której będziesz mógł go kupić a nie będzie ci odpowiadała to go nie kupujesz i każesz im go zabrać

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
9 minut temu, ozotek napisał:

Tu się mylisz , bierzesz nawóz w komis . Jak podadzą cene po której będziesz mógł go kupić a nie będzie ci odpowiadała to go nie kupujesz i każesz im go zabrać

Wszyscy głupi a PiS mądry. Pszenice obniżyć o 100% to się wie jak a RSM-u to się nie umie obniżyć tylko głupa rżnie

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    370
27 minut temu, ozotek napisał:

Tu się mylisz , bierzesz nawóz w komis . Jak podadzą cene po której będziesz mógł go kupić a nie będzie ci odpowiadała to go nie kupujesz i każesz im go zabrać

Zwłaszcza, jak go wysiejesz, to każesz im go zabrać. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
26 minut temu, Peron napisał:

Zwłaszcza, jak go wysiejesz, to każesz im go zabrać. 

👍👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    247

Gdyby rolnikowi dali dopłatę taką jak na wiosnę ub r to coś by się kupiło bo trzeba fakturę a tak to niech Azoty się martwią bo to oni dostali kasę od rządu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    75
43 minuty temu, Peron napisał:

Zwłaszcza, jak go wysiejesz, to każesz im go zabrać. 

Chyba nie rozumiesz idei przechowania/komisu. 

Dystrybutor to składuje i Ciebie i nie możesz tego wysiać/sprzedać , producent w końcu poda cenę wykupu i jak ona tobie nie będzie odpowiadała to nie wykupujesz. Dzwonisz po import bądź inny tańszy nawóz a ten z przechowania to nie twój problem. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj