Polecane posty

Tigon    1496

Toż wiadomo żeby wywołać panikę i wpoić chłopowi że teraz jest tanio bo im nawóz zalega xD 

Edytowano przez Tigon
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    128
Boles napisał:

Panowie, czy kupujecie nawóz z importu, czy nie ryzykujecie ?

Dość spora różnica, a może nie ma co oszczędzać i brać pl  ?

Ceny z dziś, lokalny sprzedawca kuj-pom, brutto:

Saletra - 3550 import, 3800 pl

Mocznik - 3250 import

Saletrosan -3200 import, 3700 pl

te ceny to brutto czy netto? miałem różne importowane nawozy i różnic w plonach żadnych nie było ja bym brał co tańsze i tyle saletra i mocznik normalne z wyglądu jak i nasze rozpuszczalność też dobra. miałem raz tylko jakieś npk to na łaki dałem to lezało kupę czasu zanim się rozpusciło.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9024
7 godzin temu, jacu napisał:

tak tylko pisze że nie chce  dopłat tej jałmużny ale jakby miał dać 100zł komuś to by nie dał ,a siać w czasach zakazu to jak strzał w kolano zaraz somsiady  dzwonio UPRZEJMIE DONOSZE

Kazdy robi jak uważa, chce niech sieję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
3 godziny temu, driver24 napisał:

U mnie ten kto nie posiał azotu w pierwszych dniach marca to miał po plonie. Z każdym dniem robiła się coraz większa susza, w kwietniu siali w kompletna suszę z nadzieja na deszcz. A na samym początku marca jeszcze ten nawóz jakoś się rozpuścił i widać było gołym okiem kto nie siał wcześnie azotu, kombajn tylko to potwierdził. 

Też siałem 1-3 marzec. Ludzie się wstrzymywali bo zimno bylo. Później sucho i czekałem długo z drugą dawką dopiero w kwietniu się udało to niektórzy z pierwszą dopiero jechali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129
6 godzin temu, Boles napisał:

Panowie, czy kupujecie nawóz z importu, czy nie ryzykujecie ?

Dość spora różnica, a może nie ma co oszczędzać i brać pl  ?

Ceny z dziś, lokalny sprzedawca kuj-pom, brutto:

Saletra - 3550 import, 3800 pl

Mocznik - 3250 import

Saletrosan -3200 import, 3700 pl

Mocznik  tańszy   od   saletry  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
32 minuty temu, Mateusz1q napisał:

U dilerów GA nawóz zapakowany na placach pod korek a chętnych na niego brak *myśli* 

GA widzą w nas potencjalne ofiary a my potencjalnego kata. ministrowie rolnictwa zaraz puszczą swoich jastrzębi po forach to panikę zrobią i wykupimy wszystko łącznie z AdBlue

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1131

minister obiecywał że nawozy będą w cenie 3-4 tys, a zboża żeby w żniwa nie sprzedawać bo będzie tylko droższe. No i kupiłem drogie nawozy a zboże sprzedam tanio 🙃

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Handlarze w szoku będą jak YARA NITROMAG w DE 2750 zł... H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3918
19 minut temu, Marl napisał:

Handlarze w szoku będą jak YARA NITROMAG w DE 2750 zł... H

Handlarza jak handlarze ale ci z AF co kupili po 4500...

  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

 

To wszystko pierdolnie nowe maszyny rolnicze zaczynają tanieć nawóz też musi stanieć to powrót do dawnych cen będzie 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2465
1 godzinę temu, FarmerDyzio napisał:

minister obiecywał że nawozy będą w cenie 3-4 tys, a zboża żeby w żniwa nie sprzedawać bo będzie tylko droższe. No i kupiłem drogie nawozy a zboże sprzedam tanio 🙃

Żebyś się nie zdziwił jak dalej będą trzymać nawóz w cenie 3-4 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
1 godzinę temu, FarmerDyzio napisał:

minister obiecywał że nawozy będą w cenie 3-4 tys, a zboża żeby w żniwa nie sprzedawać bo będzie tylko droższe. No i kupiłem drogie nawozy a zboże sprzedam tanio 🙃

A ja zrobiłem na odwrót bo tym k**wom z PiSu od dawna nie wierzę! A Kowalczyka znam osobiście i wiem że tylko robotę po znajomości to umie załatwić. swoim oczywiście. 

38 minut temu, krilan06 napisał:

Żebyś się nie zdziwił jak dalej będą trzymać nawóz w cenie 3-4 tyś 

Nie dadzą rady już dalej tego ciągnąć. Zbyt medialnie się zrobiło. A wybory blisko. Dodatkowo chłopy kalkulatory wyciągają bo zboże tanie. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    87
11 godzin temu, jacu napisał:

tak tylko pisze że nie chce  dopłat tej jałmużny ale jakby miał dać 100zł komuś to by nie dał ,a siać w czasach zakazu to jak strzał w kolano zaraz somsiady  dzwonio UPRZEJMIE DONOSZE

To fajnie tam macie 😏

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
https://www.money.pl/gospodarka/nie-cieszmy-sie-zbyt-szybko-szef-banku-centralnego-holandii-o-spadajacych-cenach-gazu-6858654619900832a.html
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁukaszZ    0

ga ma dostać dopłaty do produkcji nawozów. pewnie stąd ten spokój

krilan06 napisał:

52 minuty temu, Łukaszek napisał:

Kiedy to się w końcu uspokoi i unormuje z tym wahadłem cen nawozów i płodów ?

Coś mi się zdaje że do maja będą chcieli utrzymać ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8
14 godzin temu, mx_racer napisał:

te ceny to brutto czy netto? miałem różne importowane nawozy i różnic w plonach żadnych nie było ja bym brał co tańsze i tyle saletra i mocznik normalne z wyglądu jak i nasze rozpuszczalność też dobra. miałem raz tylko jakieś npk to na łaki dałem to lezało kupę czasu zanim się rozpusciło.

Brutto, jest w poście.

Pewnie wezmę na próbę, może część import reszta pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soldis    7

Jakieś opinie na temat tej firmy i ich produktów? 

FB_IMG_1674545520600.jpg

Edytowano przez soldis
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9024

Im bliżej wiosny tym więcej promocji😍  oczywiście świadczyć to może też o dalszych spadkach cen na ziarno.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj