Polecane posty

GRZES1545    9014
11 minut temu, Pafnucy12 napisał:

O to to... też to zauważyłem... po co my się męczymy?

1 rok na dziesięć lepszy, a po za tym czekamy że może kiedyś będzie lepiej....

Bo rolnictwo jest jak nałóg chyba, ile to razy już miało się rzucić to w pis...du ale tak ciągnie by coś zaorać albo zasiać 🤭

3 minuty temu, Agrest napisał:

Teraz za ryj trzymać będą tych co w programy poszli a nowe maszyny na u krainę  pojadą za kasę ściągniętą z min polskiego rolnika

A propo...Ukraińców też  nie brakowało tam jakby co🤦‍♂️

4 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

...nie podpuszczaj...

Jest słabo, a będzie jeszcze gorzej...

Tak mi się wydaje...

Korci i mnie coś kupić, ale na szczęście ceny nowych maszyn skutecznie mnie odstraszają. A zadłużać się po uszy nie mam zamiaru.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, GRZES1545 napisał:

Bo rolnictwo jest jak nałóg chyba, ile to razy już miało się rzucić to w pis...du ale tak ciągnie by coś zaorać albo zasiać 🤭

Nie wiem... ale naprawdę to coraz bardziej sens traci.. po co robić za nic?

Niektórzy jakieś zobowiązania, inni nie potrafią inaczej...ale ile można czekać na to że za coś jakiś godny zysk będzie?

Dobra, bo to niezgodne z narracja jednych słusznych ....

5 minut temu, Agrest napisał:

Teraz za ryj trzymać będą tych co w programy poszli a nowe maszyny na u krainę  pojadą za kasę ściągniętą z min polskiego rolnika

No Ty, ale co się dziwić... każdy chce wygodniej... niekoniecznie że dadzą za nic... ale jak wyrobić na coś nie mając nadziei na zysk... ? 

Moim zdaniem rolnictwo to jakiś Matrix... tylko szkoda że za występy w tym kasy jak tym aktorom nie dają...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
27 minut temu, GRZES1545 napisał:

W Adepcie u Dudy? Jakiś  czas temu pytałem to nie mieli. 

Nie. Tam gdzie stacja unasienniania była. Obok sklepu jest drogowskaz spomleku.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25758

Tak, każdy chce lepiej i wygodniej, ale część idzie w  dofinansowanie 60% przy kredycie 90%. I nadal trzeba  kilka setek tys spłacić plus pokryć serwis gwarancyjny i usterki pogwarancyjne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie %problem.. w innych dziedzinach inaczej jest.a co ja bede...

Każdy orze jak może... ale... a nie ważne ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
1 godzinę temu, Strongman napisał:

Mogą kombinować z Puław, mi raz rsm przywieźli i zamiast 28 miał 24, w dzisiejszym casie jak ktoś coś nie ukrenci niewykombinuje to nie przeżyje po prostu taki jest świat.

Z Puław na pewno wyszedł zgodny z tym co ma być , dopiero po drodze go trochę ochrzcili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Jak ktoś bierze cała cysterne to ma przecież aparat do mierzenia gęstośći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
2 godziny temu, Strongman napisał:

Mogą kombinować z Puław, mi raz rsm przywieźli i zamiast 28 miał 24, w dzisiejszym casie jak ktoś coś nie ukrenci niewykombinuje to nie przeżyje po prostu taki jest świat.

kto ci to przywiózł?. Zgłoś do Puław i ma zakaz wjazdu na zakłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Powiem wam że nie dość że wszyscy się z tego rolnictwa wycofują to jeszcze tym co zostają problemy robią. U mnie jednemu na wiosce kupa gnoju śmierdzi. Dzwonił, policja straszył, ochronę środowiska itp. Pojechałem rano rozwiozlem i poczekałem 12 godzin za orka. Nawachal się za wszystkie czasy.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
23 minuty temu, migacz napisał:

Powiem wam że nie dość że wszyscy się z tego rolnictwa wycofują to jeszcze tym co zostają problemy robią. U mnie jednemu na wiosce kupa gnoju śmierdzi. Dzwonił, policja straszył, ochronę środowiska itp. Pojechałem rano rozwiozlem i poczekałem 12 godzin za orka. Nawachal się za wszystkie czasy.

Czasy się zmieniają. Kiedyś wszyscy na wsi byli rolnikami a teraz dwóch ,trzech a reszta pAŃSTWO na pisowskich +  a o emerytach to lepiej nie wspominać bo oczy wydrapią za PiS

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas3512    48
13 godzin temu, masa24 napisał:

Po co pchacie się w npk przy takich cenach ? Naprawdę myślicie ze jak nie dacie rok dwa czy trzy to świat się zawali i spadną zasobności ?

Coś tam zasobności spadną, ale przy tych cenach PK nie warto kupować, tak uważam bo nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Przy plonach ok 5ton i cięciu słomy z ziarnem np pszenicy wynosi się ok 35kg fosforu i 25kg potasu. Dobry płodozmian i da się żyć. A takie ubytki gleba sama nadrabia z mineralizacji. Kto potrafi liczyć ten zyska. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1301

No nie wiem z tym oszczędzaniem na nawozie , bo mi przez oszczędności na PK zasobności spadły z średnich do niskich na dwóch działkach. Też myślałem że dwa lata po 200 kg Poli 6 wystarczy, guzik. 

A co do biedy w rolnictwie to po tych dużych w okolicy jej nie widać. Spada sprzedaż maszyn do 100 KM, ciągników, sprzętu, małych maszyn, małych przyczep  ale powyżej tej mocy sprzedaż  wzrosła, więc chyba nie jest źle. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
10 godzin temu, migacz napisał:

Powiem wam że nie dość że wszyscy się z tego rolnictwa wycofują to jeszcze tym co zostają problemy robią. U mnie jednemu na wiosce kupa gnoju śmierdzi. Dzwonił, policja straszył, ochronę środowiska itp. Pojechałem rano rozwiozlem i poczekałem 12 godzin za orka. Nawachal się za wszystkie czasy.

Trza było mu jeszcze gnojowicy nalać na podwórko 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    481
11 godzin temu, migacz napisał:

Powiem wam że nie dość że wszyscy się z tego rolnictwa wycofują to jeszcze tym co zostają problemy robią. U mnie jednemu na wiosce kupa gnoju śmierdzi. Dzwonił, policja straszył, ochronę środowiska itp. Pojechałem rano rozwiozlem i poczekałem 12 godzin za orka. Nawachal się za wszystkie czasy.

Często jest tak ze najbardziej śmierdzi tym co do niedawna sami coś hodowali

dla takich delikwentów co na wieś przyszedł i mu wieś przeszkadza to zsyłka na turnus  w Indiach u szambo nurków 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014
12 godzin temu, migacz napisał:

Powiem wam że nie dość że wszyscy się z tego rolnictwa wycofują to jeszcze tym co zostają problemy robią. U mnie jednemu na wiosce kupa gnoju śmierdzi. Dzwonił, policja straszył, ochronę środowiska itp. Pojechałem rano rozwiozlem i poczekałem 12 godzin za orka. Nawachal się za wszystkie czasy.

Niech zgłasza, słyszałeś że  za to teraz mandat dostaje zgłaszający 500zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
Dnia 9.09.2023 o 08:10, masa24 napisał:

Po co pchacie się w npk przy takich cenach ? Naprawdę myślicie ze jak nie dacie rok dwa czy trzy to świat się zawali i spadną zasobności ?

Kryzys dopiero przed nami, za rok czy dwa nie będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
12 godzin temu, Lukas3512 napisał:

Coś tam zasobności spadną, ale przy tych cenach PK nie warto kupować, tak uważam bo nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Przy plonach ok 5ton i cięciu słomy z ziarnem np pszenicy wynosi się ok 35kg fosforu i 25kg potasu. Dobry płodozmian i da się żyć. A takie ubytki gleba sama nadrabia z mineralizacji. Kto potrafi liczyć ten zyska. 

A jak ktoś sprząta 9-10 ton, też niema siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

@miwigos z takimi plonami całkowity zakaz siewu 😜 zebrałeś już plon za dwa lata i w tym roku nie siejesz -> ugorujesz 😜

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

😃hahah dobre , sama miałaś podobny

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278
16 godzin temu, masa24 napisał:

 

Po drugie nie mój interes , krus chce sypać npk niech sypie tylko jeszcze trzeba mieć świadomość ze jesteśmy na skraju kryzysu jakiego jeszcze w naszym rolnictwie nie było , a przy glebie o odpowiednim pH i kulturze plodozmianie przerwa od npk może być niezauważona . Każdy niech ze swoimi pieniędzmi robi co uważa 

W zeszłym roku o tej porze Polifoska 6 była po ponad 5 tys. zł za tonę, oszczędności było już widać w tym roku. W tym jest ok. 2 tys. taniej ale te oszczędności będzie jeszcze bardziej widać w następnym.

16 godzin temu, Agrest napisał:

 

Jakby ktoś nie widział to ceny nawozów są ściśle zkolerowane z polityką Unii. Rolnik nie godzi się z faktem ugorowania i grzebania dorobku pokoleń. Oni o tym wiedzą i polityką ekonomiczną pzymuszą chłopa do zalesienia, ugorzenia, zalania czy postawienia fotowoltaiki, a pier**lona niemiecko holendersko francuska u kraina  zaleje nas manną z nieba.

 

Na forum panuje przekonanie, że ceny nawozów to wina Pis a prawda jest taka, że mamy nadgorliwych polityków i dokręcają więcej śrubę niż każe Unia i nie ważne jaka partia jest u władzy.

15 godzin temu, Pafnucy12 napisał:

O to to... też to zauważyłem... po co my się męczymy?

1 rok na dziesięć lepszy, a po za tym czekamy że może kiedyś będzie lepiej....

To tak jak u mnie z trzodą. Z roku na rok się łudziłem, że będzie lepiej a w końcu ASF mi oczy otworzył. Ale teraz robię jeszcze większe, widząc ceny w sklepie 😛.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

białofoska NPK 7 - 18- 30  3100 zł LJA ,,,,,,,no i co kupiłem ,,, a niech się bida wścjka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318
4 godziny temu, renovoltage napisał:

Często jest tak ze najbardziej śmierdzi tym co do niedawna sami coś hodowali

dla takich delikwentów co na wieś przyszedł i mu wieś przeszkadza to zsyłka na turnus  w Indiach u szambo nurków 

Dokładnie. Gość miał kiedyś chałupę połączona z oborą. A jego konkubiną to już wogole. Ale teraz jest pan. Dosłownie przez małe p. 

Kiedyś już mial jakies obiekcje że mu kurz w podwórko leci jak pracuje na polu. No nie moja wina że sucho i wiatr akurat w jego podwórko wszystko dmuchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    19

Ja w tamtym tygodniu miałem taką sytuacje że gość zadzwonił na policje bo mu zakurzyłem cała posesje. Przyjechało 2 policjantów i mi powiedzieli  że pan do 22.00 może robić co chce na swoim polu i poszli do tego co zgłaszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas3512    48
3 godziny temu, miwigos napisał:

A jak ktoś sprząta 9-10 ton, też niema siać

To go stać na drogi nawóz 🙂 nie każdy ma gleby choćby 3 klasy na taki plon. Trzeba rzeźbić w tym co jest, na 4b i gorszych o takich plonach można mieć marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakitaki    14
18 godzin temu, Strongman napisał:

Nie ja bym był majstrem układał płytki i takie tam elektryka hydraulika jak teraz,lub w każdej chwili mogę być kierowco i wozić próbki do laboratorium .

Ogólnie w rolnictwie najgorsze jest to że niema czystego pieniądza dla siebie,co zarobisz to zaraz wydasz na jakieś inwestycje czy na środki do produkcji.

@6465 wozi próbki a z rolnictwa nie zrezygnował. 

@6465 Ty masz wyrobiony pogląd. Co jest lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj