Polifoska 6

Polifoska 6
2 973,16 zł

Pulan

Pulan
1 772,66 zł

Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 standard
1 516,22 zł

ZAKsan

ZAKsan
1 886,58 zł

Polecane posty

Korbol    83
10 godzin temu, rocco0987 napisał:

chcą dać bez ceny, do kwietnia można zadecydować w którym momencie fakturować po aktualnie obowiązującej cenie.,

ciekawe czy zawaleni towarem, czy wiedzą że do kwietnia nie będą obniżać cen🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
14 minut temu, galan99 napisał:

Czym bliżej lutego , presja na rolnika działa , nie wytrzymują presji , kupują saletrę po 3700 zł . 

Pszenicę sprzedają po 1100 zł  , rolnik to tylko na prowadzenie biznesu się nadaje .

Ty to się nadajesz tylko do pierdolenia farmazonów 

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
16 minut temu, galan99 napisał:

Czym bliżej lutego , presja na rolnika działa , nie wytrzymują presji , kupują saletrę po 3700 zł . 

Pszenicę sprzedają po 1100 zł  , rolnik to tylko na prowadzenie biznesu się nadaje .

nie wiem jak w waszych stronach ale u mnie wszyscy powyżej 100 ha azot mają na 1 dawkę, może kilku nie ma na 2

a małorolni myślą 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Jak była pszenica w dobrej cenie , to nikt nie chciał sprzedać bo mało .

To teraz jest wystarczająco jak cena 1100 zł i mniej .

Mają nawóz po 4500 zł i pszenicę nie sprzedaną od biznes życia .

Znajomi co mają po 200 ha dopiero kupują nawozy i sprzedają pszenicę tak robią biznes .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
4 minuty temu, Bercik92 napisał:

Skąd wiesz? Na głównej stronie nie ma nowego cennika

będzie dziś lub jutro, poczekamy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

A jak to jest ze taki dystrybutor jak sklodowski przed nowym rokiem za saletrę chciał 3500 z kawałkiem netto, a teraz 3700  też z kawałkiem netto + wat? Jak to rozumieć?  Przecież nie podrożały o 200zl netto ostatnio , tylko doszedł wat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Tak robią w h*ja rolnika a rolnik się daje zrobić .

CENA POWINNA BYĆ MAKS 3000 TYŚ TERAZ  BRUTTO .

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
9 minut temu, Primula94 napisał:

A jak to jest ze taki dystrybutor jak sklodowski przed nowym rokiem za saletrę chciał 3500 z kawałkiem netto, a teraz 3700  też z kawałkiem netto + wat? Jak to rozumieć?  Przecież nie podrożały o 200zl netto ostatnio , tylko doszedł wat...

U nas jeden handlarz, jak w maju zrobił się ruch zakupowy związany z dopłatami do nawozów, to z dnia na dzień zmienił cennik z 4 na 5 tyś. 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
14 minut temu, Primula94 napisał:

A jak to jest ze taki dystrybutor jak sklodowski przed nowym rokiem za saletrę chciał 3500 z kawałkiem netto, a teraz 3700  też z kawałkiem netto + wat? Jak to rozumieć?  Przecież nie podrożały o 200zl netto ostatnio , tylko doszedł wat...

pierwsza odpowiedź jaka Ci się na myśl nasuwa zazwyczaj jest prawidłowa....

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

Nie ma cennika nadal jest przechowanie 

Widać molochy mają za duże dochody skoro stać ich na niesprzedawanie towaru przez pół roku..., Jaka normalna firma mogła by sobie na takie coś pozwolić? Naturalnym ruchem w sytuacji braku sprzedaży czy braku magazynów powinna być przecena aby nabrać płynności finansowej...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
6 minut temu, Dastan napisał:

Widać molochy mają za duże dochody skoro stać ich na niesprzedawanie towaru przez pół roku..., Jaka normalna firma mogła by sobie na takie coś pozwolić? Naturalnym ruchem w sytuacji braku sprzedaży czy braku magazynów powinna być przecena aby nabrać płynności finansowej...

hahaha, zaraz mi się nasunęło że rolnicy przechowują płody po dwa lata 😜

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    71
32 minuty temu, KarolaKarotka napisał:

hahaha, zaraz mi się nasunęło że rolnicy przechowują płody po dwa lata 😜

przecież czyjeś i komuś się liczy dużo łatwiej niż swoje ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Tak robią w h*ja rolnika a rolnik się daje zrobić .

CENA POWINNA BYĆ MAKS 3000 TYŚ TERAZ  BRUTTO .

Masz rację,  nawóz byłby po 3 000 000 zł tona i nikt by się nie zastanawiał czy warto sypać! Galan na ministra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Dziś dzwoniłem na lokalny skład
Polifoska 6 4900zł
Mocznik 5000zł
Sól potasowa 4900zł
superfosfat 40% 4440zł
Saletrzak 3840zł

Cenny Brutto

  • Haha 9
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

W tamtym roku a w sumie w żniwa 21 sprzedałem w żniwa wszyscy się że mnie śmieli i gadali ze po co bo będzie drożej. Jak w żniwa 22 sprzedałem i to teraz każdy gada że cwaniak jestem i mi się udało. Rynku nie przewidzisz ja wolałem pewne pieniądze jak nie pewna cenę. Saletrę mam po3900 mocznik z inhib 3900 sól pot 4000 i siarczan magnezu 1670 wszystko brutto i termin na wrzesień. Zbóż rzepak sprzedany w żniwa w sumie z pola na rzepak część kontraktu miałem po 3800.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
1 godzinę temu, dzidzia202 napisał:

W tamtym roku a w sumie w żniwa 21 sprzedałem w żniwa wszyscy się że mnie śmieli i gadali ze po co bo będzie drożej. Jak w żniwa 22 sprzedałem i to teraz każdy gada że cwaniak jestem i mi się udało. Rynku nie przewidzisz ja wolałem pewne pieniądze jak nie pewna cenę. Saletrę mam po3900 mocznik z inhib 3900 sól pot 4000 i siarczan magnezu 1670 wszystko brutto i termin na wrzesień. Zbóż rzepak sprzedany w żniwa w sumie z pola na rzepak część kontraktu miałem po 3800.

Źle to rozumiesz, jak masz mało pola to masz wybór czy sprzedawać spod kombajnu czy przechować. Jak masz dużo hektarów to i wydajny kombajn, zdajesz sobie sprawę że prawie nie możliwe zawieźć na skup jednego dnia 160 ton pszenicy ( 20 ha x8t)  bo to co najmniej 16 przyczep, pół biedy jak masz pole koło skupu- gorzej jak naście km. Jak duży gospodarz kończy żniwa to bierze się za robotę  dalej ( wapno, obornik, uprawa  ścierniska, orka i siew rzepaku). Przeważnie wszystko jest na styk i nie ma czasu na myślenie o sprzedaży. A jak się ogarnie to przeważnie jest już październik.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

saletra pl 3600 brutto

 

import mocznik 2800 netto z transportem

import saletra 3200 netto

import Litwa  npk 6-20-30 3950 netto

ceny z trans[portem przy ilościach cało-samochodowych

 

I skończcie z tym laniem wody w temacie. Publikujmy ceny nawozów, a nie osobiste przemyślenia i troski. 

Edytowano przez kamil18fmr
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Rozumuje dobrze jak ktoś chciał to woził nie musiał wszystko danego dnia ale z gwarancją ceny dostawa np do końca września. Po za tym ceny były w miarę do końca września przynajmniej u mnie a sam ostatni transport zawoziłem w listopadzie. I jeszcze jedno duży ma większe możliwości jak mały. Najmujesz tira i z pod silosu dwa dni może wozić a jak masz do skupu daleko to najmujesz dwa lub więcej. Co nie stanowi żeby wszystko sprzedać w żniwa bo ja też miałem nadzieję że cena się odbije. Dobrze że ryzykowałem mała ilością.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
2 godziny temu, kamil18fmr napisał:

saletra pl 3600 brutto

 

import mocznik 2800 netto z transportem

import saletra 3200 netto

import Litwa  npk 6-20-30 3950 netto

ceny z trans[portem przy ilościach cało-samochodowych

 

I skończcie z tym laniem wody w temacie. Publikujmy ceny nawozów, a nie osobiste przemyślenia i troski. 

kto po tyle oferuje? Wiarygodny bo każdy chce przedpłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj