Polecane posty

PawelWlkp    726

Walić po pół tony amonowej za 5 koła to burżuj ze beż kija nie podchodź 😂😂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173
15 minut temu, PawelWlkp napisał:

Walić po pół tony amonowej za 5 koła to burżuj ze beż kija nie podchodź 😂😂

No zaraz się zacznie sraczka kto już sypnął 1 dawkę azotu, każda kolejna dawka równa się jedna tonę więcej zboża z hektara  tak mi znajomy kiedyś mówił😄

Edytowano przez jacu
błąd
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

wstrzymać się z kupnem azotu kto może po 20stym lutego obniżka GA

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    970

widocznie słabo im to schodziło podejrzewam obniża jescze o 500zl To chyba maks co znich da się wydusić. Były strajki rolników że tanie zboże teraz będą strajki że drogo kupiony nawóz...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    284
szymek napisał:

wstrzymać się z kupnem azotu kto może po 20stym lutego obniżka GA

No właśnie też słyszałem że po 20 lutym ma być kolejna obniżka, bo narzekają że nadal małe zainteresowanie nawozami wśród rolników, a do tego import wciąż jest tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9119

Bańka pekła🤷 ludziom kasa się kończy i wszystko powoli idzie do dołu. Zboża pewnie  też mogą nie odbić.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1226
11 godzin temu, darekchmiel1991 napisał:

Czy ja wiem czy takie łupienie.... Nie to żebym bronił GA ale każdy rolnik to bizmesmen i musi podejmować decyzje. Ja jestem tego zdania że ci którzy kupili drogo nawozy to po prostu było ich na to stać, skoro kupili to mieli kasę. A teraz żal tyłek ściska bo sporo tańsze ALE jakby dalej drożały i np teraz by były po 7tys i wielu rolników by nic nie kupiło i plony miały by kiepskie to ci wszyscy nic by nie powiedzieli na to tylko cieszyli by się że tak udało się. Po prostu trzeba umieć ponosić porażki i nie użalać się tylko brnąć do przodu. Tyle w temacie.  

Ty a obniżka z cennika na cennik o 1000zl to na co to jest dowód? Gaz z dnia na dzień spadł raptownie? A no nie..cennik można było obniżać stopniowo ale po co jak przez ten czas można było zarobić na rolnikach.

A z ciebie zawiść i cebulactwo wychodzi bo tłumaczysz to na przykładzie ludzi co drogo kupili a tobie się udało bo nie było cię na nie stać. Ja też nie miałem kasy na tira i kupię dopiero teraz a jakoś potrafię dostrzec to, że ludzi obdarli z kasy. 

To jest taka sama zagrywka jak w Orlenie tylko na dużo wyższa marże dla sprzedającego. Trzymać cennik a potem raptownie obniżyć cenę o bardzo dużo. Tak działa monopol. Na szczęście spływają do nas nawozy z innych części świata gdzie ceny już są aktualne do ceny gazu i popytu.

W tym roku stawiam na import i w d*pie mam nasze azoty, niech się udławią swoimi zyskami.

  • Like 12
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

jeśli mam kupić saletrę po2800 netto a mocznik po 2400 to chyba odpowiedź prosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

A npk też tanieje czy co tam GA za nowiny spekulacji głosi 

12 minut temu, melon10641 napisał:

W tym roku stawiam na import i w d*pie mam nasze azoty, niech się udławią swoimi zyskami

Jak pisałem kiedyś na początku pandemii że rolnik pokryje tarcze kryzysowe to nie jeden 🤦 banki żyją dziś z kredytu kasa wraca do polsko jezycznego rządu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3589
10 godzin temu, jacu napisał:

No zaraz się zacznie sraczka kto już sypnął 1 dawkę azotu, każda kolejna dawka równa się jedna tonę więcej zboża z hektara  tak mi znajomy kiedyś mówił😄

Już niektórzy posiali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393
Przed chwilą, damianos95 napisał:

Tylko mocznik na 1 dawkę w ozimych słaby pomysł 

To zależy na jaką ziemię na borowinach słabo wyszło na glinach był mód można podać mocznik opryskiwaczem z wapnem i borem na start i będzie pięknie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

wszystko zależy od plantacji i przed plonu, na rzepak i słabo rozkrzewione pójdzie rsm reszta mocznik jak saletra nie spadnie z cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
33 minuty temu, Fugeo napisał:

No właśnie też słyszałem że po 20 lutym ma być kolejna obniżka, bo narzekają że nadal małe zainteresowanie nawozami wśród rolników, a do tego import wciąż jest tańszy.

Przetrzymać skurwieli i pojdzie w dół 

Ciekawe co z Npk czy pojdzie do dolu 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
szymek napisał:

jeśli mam kupić saletrę po2800 netto a mocznik po 2400 to chyba odpowiedź prosta

Dać przynajmniej te 130-140kg saletry na pierwszą dawkę żeby ruszyć zboże i zaraz w krótkim odstępie zaaplikować mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1700
12 godzin temu, darekchmiel1991 napisał:

Ja to nie rozumiem kto wam wszystkim bronił sprzedać zboże po te 1500 jak była pszenica? Co jeszcze za mało było? Miejcie wszyscy do siebie pretensje że nie znacie umiaru i zamiast łyżką się najeść to od razu całą chochlą a najlepiej wiadrem. Już nie mogę słuchać tych żali, jak nie forum to youtube każdy aby płacze jakie to wszystko złe. A to forum nie służby do tego typu wyżalania się tylko to przedstawiania aktualnych cen nawozów w danym regionie. 

Kolejny mądry po fakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
19 minut temu, GucioJUMZ napisał:

To zależy na jaką ziemię na borowinach słabo wyszło na glinach był mód można podać mocznik opryskiwaczem z wapnem i borem na start i będzie pięknie 

Mozesz cos więcej o tym sposobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7757

Wiosna się zaczynać będzie po niedzieli na plusie do +10 w Zamojskim w dzień w nocy +1 wiec pozwolą siać nawozy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1503

ja jeszcze bez nawozu, ktoś podobnie xD ? jedynie mocznik ale to pod qq 

5 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Kolega ma racje. Było trzeba opierdolić po 1500 a nie teraz smutki walić. 

pszenice można było, producenci kukurydzy nie mieli takiego wyboru. żniwa skończone 20 listopada kto sprzedawał morką na początku jeszcze coś ugryzł kto później bądź suszył to już nie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    4041
3 minuty temu, Tigon napisał:

ja jeszcze bez nawozu, ktoś podobnie xD ? jedynie mocznik ale to pod qq 

pszenice można było, producenci kukurydzy nie mieli takiego wyboru. żniwa skończone 20 listopada kto sprzedawał morką na początku jeszcze coś ugryzł kto później bądź suszył to już nie. 

W 2021 za kukurydze ludzie wzieli dobrą kase. 2022 w moich stronach całe wioski wszędzie kukurydza. Czy niska cena była jakimś zaskoczeniem? Ostatnie plony jeden skup brał po 450 i to jeszcze trzeba było w kolejki się zapisywać. Czekam co będzie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
1 minutę temu, Krzysztof81 napisał:

W 2021 za kukurydze ludzie wzieli dobrą kase. 2022 w moich stronach całe wioski wszędzie kukurydza. Czy niska cena była jakimś zaskoczeniem? Ostatnie plony jeden skup brał po 450 i to jeszcze trzeba było w kolejki się zapisywać. Czekam co będzie w tym roku.

klapa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

większość zbóż mam po rzepaku i oborniku a w jednym dniu chce rozlać rsm a na następny rozsiać mocznik. taki jest plan no chyba że cena saletry spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj